Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa usługa w Erze - "Już jestem"

Nowa usługa w Erze - "Już jestem"

WitekT 30 Czerwca 2006 18:33

0 0

Od 3. lipca Era wprowadza dla wszystkich swoich abonentów i użytkowników nową usługę nazwaną Już jestem.

Usługa Już jestem to bezpłatna, SMS-owa notyfikacja wysyłana do osoby dzwoniącej informująca, że numer, z którym próbowała się połączyć w czasie, gdy odbiorca był nieosiągalny (miał wyłączony telefon, był poza zasięgiem, itp.), jest już dostępny w sieci.

Usługa przewiduje dwie funkcjonalności, dowolnie aktywowane przez klienta:
otrzymywania powiadomień - automatycznego otrzymywania SMS-ów z informacjami, że osoby, do których dzwonił i które były niedostępne (miały wyłączony aparat lub były poza zasięgiem sieci) są już osiągalne,
wysyłania powiadomień - automatycznego wysyłania SMS-ów z informacją do osób dzwoniących, które próbowały połączyć się z klientem w czasie, gdy miał wyłączony telefon lub był poza zasięgiem, że już jest dostępny w sieci.

SMS jest wysyłany bezpośrednio po włączeniu się adresata do sieci, jeśli nastąpiło ono w przeciągu 120 minut od próby połączenia. Jako nadawca SMS-a podany jest numer adresata, z którym próbowano się połączyć - to umożliwia szybkie i łatwe wykonanie ponownego połączenia lub wysłanie SMS-a w czasie dostępności adresata w sieci.




Wiadomość będzie miała treść: Juz jestem! Numer podany jako nadawca SMSa jest już osiągalny w sieci. Wiadomosc jest bezplatna, wyslana przez Operatora. Info i wylaczenie usługi: www.era.pl.

Usługa będzie aktywowana stopniowo na kontach wszystkich klientów - proces włączania rozpoczęty potrwa kilka miesięcy. Po aktywacji usługi klient otrzyma SMS-a: /Era: Od dzisiaj masz aktywna na koncie bezplatna usługe JUZ JESTEM. Informacje pod bezplatnym nr 6089295, wylaczenie i regulamin uslugi na www.era.pl.

Aby usługa Już jestem zadziałała, zarówno dzwoniący jak i odbiorca połączenia muszą mieć ją aktywną.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39. ~AMZ  2006-07-01 14:28:31  host: porsche03.eranet.pl

    ...albo przez "automatyczne biuro obslugi" n-ry tych biur rowniez sa darmowe!!! i jest ich kilka...

  • 0

    40. ~kiler  2006-07-02 23:14:50  host: aapp24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak dla mnie usluga swietna, na pewno sie przyda, a jak darmowa, to juz w ogole :)

  • 0

    41. ~Gosia  2006-07-03 13:02:31  host: 82.139.40.194

    No tak wszystko fajnie cacy ale ja niestety nie moge z tej uslugi skorzystac bo nie dziala miw ogole usluga "kto tam" a wyczytalam ze usluga "juz jestem " dziala tylko wtey jak ma sie uaktywniona "kto tam ". Powiem tyle ze jestem uzytkownikiem simplusa i od nie dawna jestem w tej sieci jakies nie cale 2 miesiace ..... ludzie czy ktos nie wie moze co mam zrobic zeby dzialaly mi te uslugi?? Dzwonila juz do biura obslugi ale tam nikt sie nie zglasza i nawet laskawie nikt nie podniesie sluchawki tylko jakas glupia muzyczke Ci puszcza a tu zrzera Ci 2.44 zl...Skandal!!

  • 0

    42. ~Gosia  2006-07-03 13:36:40  host: 82.139.40.194

    Sprostowanie jestem w tak taku a nie simplusie jeju juz sama nie weim co pisze tak potrafia ludzi z rownowagi wyprowdzic

  • 0

    43. ~Marek  2006-07-03 15:25:11  host: axt196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gosia: Możesz się zalogować na www.itaktak.pl i tam spróbować włączyć te usługi a jak nie to zostało tylko zadzwonić do Biura Obsługi Użytkownika (BOU) i cierpliwie poczekać na zgłoszenie się konsultanta i tam przedstawienie tej sytuacji. Nie wierze że w Erze trzeba długo czekać na połączenie z konsultantem. Życzę powodzenia

  • 0

    44. ~  2006-07-03 15:27:31  host: axt196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a te usługi są sukcesywnie aktywowane na kontach wszystkich abonentów i użytkowników więc przyjdzie kolej na Ciebie ale można to przespieszyć

  • 0

    45. ~Pawrzes  2006-07-03 17:56:18  host: prosie17.aster.pl

    Zgadzam się z AMZ :-) Usługę mozna włączyć sobie samemu na i-BOA / i-TakTak , do wyboru opcje: 1.otrzymywanie powiadomień , 2.wysyłanie powiadomień - mogą być aktywna jedna z tych wersji lub wszystkie dwie.

  • 0

    46. ~wumar  2006-07-03 18:40:38  host: dpn157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Całkiem spoko usługa. Całkiem przydatna, myśle, ze wiele osób będzie zadowolonych

  • 0

    47. ~Wonster  2006-07-03 18:49:17  host: dpg246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ekstra rzecz. Chciałbym by u innych operatorów też sie coś takiego znalazło

  • 0

    48. ~tejerek  2006-07-04 09:21:08  host: axt196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już sobie aktywowałem i zmiana jest w trakcie realizacji. Ciekawe kiedy włączą.

  • 0

    49. ~  2006-07-04 09:22:21  host: axt196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak czy tak w Erze możesz więcej...

  • 0

    50.  2006-07-04 09:43:34

    Gosia wejdź do najbliższego punktu Ery i powiedz,że chcesz włączyć na swoim numerze usługę Kto tam? a bezpłatnie Ci ją odrazu aktywują bez żadnego dzwonienia do BOK-u

  • 0

    51. ~kamil  2006-07-04 12:48:25  host: wlan0-4.srem.net

    ~AMZ: w orange mozna wylaczyc poczte glosowa za darmo i po paru minutach juz jest nieaktywna...

  • 0

    52. ~  2006-07-04 12:48:58  host: dpn111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    możesz też załatwić to przez IBOA Ery, netem szybko i praktycznie, a ostatnio ich Intrnetowe BOA było ulepszane. Ja nie miałem większych problemów.

  • 0

    53. ~  2006-07-04 13:38:09  host: azj26.internetdsl.tpnet.pl

    Gosia - ja napisalem maila do boa po czym zadzwonila mila pani i wszystko wlaczyla:]

  • 0

    54. ~AMZ  2006-07-06 12:59:49  host: porsche03.eranet.pl

    Jest jeszcze jeden sposob na aktywacje uslugi "KTO TAM" a mianowicie wpisanie n-ru +48602953000 w menu telefonu, Przekierowania (przekazy) i zaakceptowac. A dokladnie sa to przekierowania: GDY NIE ODBIERAM, POZA ZASIEGIEM i GDY ZAJETY. 100% za free i nic Wam nie skasuje! PS.Kamil, to samodzielne wylaczenie poczty, to chyba dopiero teraz w Orange jest...?

  • 0

    55. ~Gosia  2006-07-09 18:47:33  host: 82.139.40.194

    Wiec tak usluge juz jestem udalo mi sie juz wlaczyc ... ale uslugi kto tam jeszcze nie probowalam juz ten sposob co przedmowca przede mna ale to na nic sie zdalo u mnie to nie dziala babka mowi ze nie ma takiego numeru jak probuje sie polaczyc ze soba z innego numeru. Jedyny chyba sposob to isc do nich do salonu i powiedziec samemu ze zeby wlaczyli mi usluge kto tam

  • 0

    56. ~  2006-07-10 08:13:49  host: axh222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Albo zadzwonić do Biura Obsługi. Szybciej i wygodniej.

  • 0

    57. ~Gosia  2006-07-10 13:55:17  host: 82.139.40.194

    Juz probowalam to tylko zezarlo mi kase i nic nie zyskalam:( bo nikt sie nie zglaszal

  • 0

    58. ~Gosia  2006-07-12 14:55:40  host: 82.139.40.194

    No i juz mam problem rozwiazany :) Poprostu napisalam do nich maila mimo ze jestsm uzytkownikiem tak tak a nie mam tel na abonament wyjasnilam wszystko podalam swoj numer tel oraz puk i po jakis paru godzinkach dostalam smsa ze usluga kto tam ? zostala wlaczona:)

Dodaj swoją opinię