Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa usługa w easyCALL

Nowa usługa w easyCALL

sirmark 15 Listopada 2006 17:42

0 0

easyCALL wprowadził nowa usługę Kliktel, która umożliwia korzystanie z telefonii internetowej z wykorzystaniem tradycyjnych telefonów, bez konieczności używania bramek sprzętowych, kart-zdrapek i specjalnych numerów dostępowych.

Istota działania usługi Kliktel polega na zestawianiu połączeń pomiędzy dwoma dowolnymi telefonami - czy to komórkowymi, czy to stacjonarnymi, przy czym połączenie jest inicjowane przez system operatora telefonii internetowej.

Połączenie jest zestawiane trójetapowo. W pierwszej fazie realizacji usługi, system wykonuje połączenie do pierwszej osoby. Gdy odbierze ona telefon, usłyszy wówczas w słuchawce komunikat "proszę czekać na połączenie". W chwili odebrania telefonu przez pierwszą osobę, wykonywane jest połączenie do drugiej osoby (drugiego podanego numeru telefonicznego) - to drugi etap zestawiania połączenia. W ostatniej, trzeciej fazie wykonywania usługi, po odebraniu telefonu przez drugą osobę, jest zestawiane połączenie pomiędzy tymi dwoma telefonami.
Osoba, która "zamawia" połączenie musi być klientem easyCALL i może zlecić wykonanie połączenia bądź od siebie do innej osoby, bądź między dwiema dowolnymi osobami. Aby zlecić realizację połączenia w usłudze Kliktel, należy podać numery obu telefonów. Zlecenie wykonania takiego połączenia może być wydane poprzez panel klienta w Internecie lub za pomocą SMS-a wysłanego na specjalny numer (koszt SMS-a to 0,50 zł netto).

Więcej informacji na stronie: www.easycall.pl/kliktel/.

Źródło tekstu: easyCALL     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~ahan  2006-11-15 18:34:01  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

  jak narazie trochę zakręcone ;]

 • 0

  2.  2006-11-15 18:47:24

  bardzo wygodna usługa, podobną (tzn. ten sam schemat) ma inny usługodawca voip'a, gdzie można dzwonić za darmo na wszystkie numery stacjonarne w UE, jedynie w przypadku w/w połączeń zestawionych płaci się 5ct connection fee, co przeliczając np na godzinną rozmowę daje znikome koszty :)

 • 0

  3. ~  2006-11-15 21:46:53  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  Kubik: a nie jest tak, że w przypadku zestawianych połączeń operator ten nalicza sobie 1ct/min?

 • 0

  4. ~Karol  2006-11-16 09:16:14  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

  3.: jeśli dany kraj jest wśród "darmowych" krajów i jeśli w ciągu 7 ostatnich dni nie wykorzystałeś więcej niż 300min połączeń to system pobierze jedynie 5ect za zestawienie połączenia. 1ect za min pobierze w chwili gdy wykorzystałeś już więcej niż 300min/7dni lub gdy minął określony czas od uzupełnienia konta. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że ten 1ect jest pobierany za minutę każdej z rozmów czyli 1ect/min za połączenie z naszym stacjonarnym+1ect/min za połączenie z odbiorcą czyli w sumie 2ect/min + oczywiście opłata za zestawienie połączenia 5ect. Jakby więc nie patrzeć za pierwszą minutę płacimy zestawianego połączenia płacimy 7ect, a później 2ect.

 • 0

  5. ~  2006-11-16 12:54:04  host: anonymisierungsdienst.foebud.org

  Czy są jeszcze inne firmy oferujące podobną usługę poza easyCall i Betamaxami? Interesują mnie głównie rozmowy krajowe.

 • 0

  6.  2006-11-16 13:17:36

  nie, to nie jest betamax.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet