Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa usługa "Blokada 18+" w Erze

Nowa usługa "Blokada 18+" w Erze

sirmark 4 Grudnia 2009 11:07

0 0

Era wprowadziła nową usługę "Blokada 18+", która umożliwia zablokowanie dostępu do serwisów z treściami "dla dorosłych" oferowanych w ramach usług o podwyższonej płatności.

Usługa od 2. grudnia dostępna jest dla klientów Era, Era Mix i Tak Tak. Jest oferowana bezpłatnie.

Na chwilę obecną usługa blokuje :
1. Połączenia z Numerami specjalnymi (Premium) rozpoczynające się od: *7x8, *7x9, *4x8, *4x9.
Nie blokowane są wyjątki w postaci:
*72913 - biuro numerów TPSA
*42913 - biuro numerów sieci Era
*7080 - infolinia zewnętrznego partnera
*7181 - infolinia zewnętrznego partnera
Należy jednak pamiętać, że usługa nie blokuje dostępu do numerów rozpoczynających się od: 700, 701, 703, 704, 708, na których mogą być oferowane serwisy "dla dorosłych" - są to numery należące do innych operatorów, np. GTS Energis, Dialog, Netia, do których PTC tylko przekierowuje połączenia.

2. Usługi uruchamiane w oparciu XCG, czyli wap, www Premium i prenumeraty - w ramach tej funkcjonalności blokowane są płatności Premium (wap/www) i zamawianie subskrypcji zdefiniowanych w systemach PTC jako serwisy z treściami "dla dorosłych".
Usługa nie blokuje dostępu do stron www i wap, gdzie nie ma płatności Premium lub tych, które nie są zdefiniowane w systemach PTC jako usługi z treściami "dla dorosłych".




3. SIMextra - użytkownikowi z włączoną Blokadą 18+ przy próbie wejścia do serwisu z treściami "dla dorosłych" zostanie przedstawiona informacja, że ma włączoną Blokadę 18+ i nie może przejść dalej.

W późniejszym czasie operator planuje także wprowadzenie stosownych blokad na kanałach SMS Specjalny i MMS Specjalny.

Aktywacja usługi możliwa jest w Ekspresowym menu (*100#), poprzez I-BOA / iTakTak , poprzez system IVR 602900 / *9602 lub przez konsultanta.

Dezaktywacja usługi możliwa jest tylko poprzez konsultanta. Pewna niedogodność może wystąpić w Tak Tak-u - usługę wyłączyć będzie mógł tylko pełnoletni i zarejestrowany użytkownik na podstawie pisemnego oświadczenie woli wyłączenia blokady.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~sven  2009-12-04 11:11:35  host: public-gprs95547.centertel.pl

    i dobrze, bo w necie wiadomo co można znaleźc. inni operatorzy też mogliby pomyślec o podobnych usługach

  • 0

    2. ~mirekb  2009-12-04 11:12:49  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    niech najlepiej zlikwidują te serwisy.problemu nie bedzie

  • 0

    3. ~  2009-12-04 11:25:23  host: f96-044.opera-mini.net

    Głupota totalna. W erze cennik netu jest tak kosmicznie drogi że wogóle nie ma sensu wchodzić u nich na net mobilny. Dlatego tym bardziej takie blokady wg mnie nie mają sensu. Bo jak ktoś już sobie wejdzie na net to nalezy mu się pełny net za tak wysoką cenę a nie że jeszcze net ograniczają i blokują. Dla mnie kompletny bezsens

  • 0

    4.  2009-12-04 11:32:29

    #2. jesli sa takie serwisy tzn ze ktos z nich korzysta. #3. przeczytales uwaznie? uzytkownik sam sobie wlacza blokade, wiec nikt nikomu na sile nic nie blokuje.

  • 0

    5. ~  2009-12-04 12:07:37  host: public-gprs60397.centertel.pl

    A można zablokować wychodzące do Playa?

  • 0

    6.  2009-12-04 12:14:01

    Nie

  • 0

    7.  2009-12-04 12:50:18

    Bardzo dobry pomysł!

  • 0

    8. ~  2009-12-04 12:53:04  host: apn-95-41-118-55.dynamic.gprs.plus.pl

    chrzanicie jak ktos bedzie chciał to jak nie tu wejdzie do serwisu to z innego zródła haha

  • 0

    9. ~gargi  2009-12-04 12:59:34  host: public-gprs26068.centertel.pl

    pomysł dobry i na pewno w jakims tam stopniu ograniczy kontakt dzieciaków z treściami dla dorosłych

  • 0

    10.  2009-12-04 13:22:04

    Ta funkcja widnieje w ekspresowym menu *100# i pod IVR *9602 dłużej niż od 2 grudnia... Już myślałem, że o niej nie napiszecie.

  • 0

    11.  2009-12-04 13:27:19

    Widnieje, a pojawił się gdzieś news na stronie Ery? Bo nic takiego nie widziałem. Dla młodych będzie to problem, dla rodziców bo dobry "wynalazek". Chociaż trochę odsunął strony xxx od młodych.

  • 0

    12. ~  2009-12-04 13:36:24  host: public-gprs26068.centertel.pl

    @ 11 - szukajcie a znajdziecie :) - http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/porady_dla_rodzi cow/nasze_uslugi#

  • 0

    13.  2009-12-04 13:59:23

    Dobry pomysł. Na pewno ograniczy dotęp młodym do pewnych treści. Nie załatwi całkowicie problemu, ale to zawsze jakiś krok naprzód.

  • 0

    14.  2009-12-04 14:31:57

    To powinno istniec od lat.

  • 0

    15. ~impassive  2009-12-04 14:34:24  host: chaos.tpnet.pl

    A czy PTC wprowadzi blokadę przed spamami od nich? Nigdy nie wyrażałam zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych, a co i raz coś przysyłali (po "mercedesach" dałem i kopa i zmieniłem numer i operatora, bo znudziło mi się dziewięcioletnie użeranie z BOA).

  • 0

    16.  2009-12-04 20:02:45

    Jeżeli nie masz ochoty dostawać od nich info wyślij smsa (darmowego) który wyłączy to automatycznie, ja wyłączałem ponad pół roku temu nawet dawniej i nic od Ery mi nie przyszło a z ofertą zadzwonili tylko dwa razy. Plus dla Ery że udostępniła taki numer. Druga sprawa co do tej blokady, dobrze wiedzieć.

  • 0

    17. ~konsul  2009-12-05 13:00:08  host: poczta.5.waw.pl

    Bezpłatny sms o treści NIE wysłany pod numer 80888 to wyłączenie elektronicznej informacji handlowej i przy okazji wypisanie się z baz danych które gromadzą firmy partnerskie PTC. Jest jednak mały szczegół przez który klientom wydaje się że muszą "użerać się" z BOA operatora a mianowicie wystarczy że wyślesz choć jednego sms premium i znów jesteś w bazie firm partnerów i masz włączoną elektroniczną informację handlową EIH bo taki jest regulamin usług sms premium a ciekawe czy ktoś je czyta...

  • 0