Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa umowa pomiędzy Polkomtelem a P4 - klienci Play mają mieć lepiej

Nowa umowa pomiędzy Polkomtelem a P4 - klienci Play mają mieć lepiej

WitekT 11 Sierpnia 2010 14:18

0 0

11. sierpnia Polkomtel i P4 podpisały aneks do umowy roamingu krajowego z czerwca 2006 roku. Umowa ma charakter długoterminowy.

Nowe zapisy umożliwiają stronom rozszerzenie zakresu współpracy technicznej. Wartość usług świadczonych przez Polkomtel na rzecz P4 w czasie obowiązywania nowej umowy to ponad 600 mln zł. To największa umowa hurtowa podpisana w tej części Europy i jedna z największych umów telekomunikacyjnych w historii polskiego rynku komórkowego.




Ze zmian w umowie skorzystają zarówno klienci jaki i sam rynek. Umowa pozwala nam na wprowadzenie automatycznego przełączania połączenia głosowego między siecią Play a Plus, co zdecydowanie poprawi jakość usług - komentuje zmiany Jørgen Bang Jensen, prezes P4.

Nowe warunki współpracy z P4 są efektem konsekwentnie realizowanej strategii Polkomtel w zakresie sprzedaży hurtowej i traktowania jej jako istotnego źródła przychodów spółki - podkreśla Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 124
  • 0

    114. ~Pies W3  2010-08-15 08:59:34  host: user-109-243-184-200.play-internet.pl

    Poll@ Kolegi nie poznajesz..eh PLAY

  • 0

    116. ~  2010-08-15 17:28:02  host: p20-11.opera-mini.net

    @115 Nie krzycz bo robisz z siebie idiote. Dla mnie play bylby atrakcyjny, ale niektorym zmiany sie nie podobaja. Niektorzy maja znajomych w wlasnej sieci i oplaca im sie tam pozostac (Bo maja w pakietach np. po 1gr/min). Tyle ze w Play mieliby 0gr/min... Nalezy uszanowac ich decyzje

  • 0

    117. ~Poll  2010-08-15 17:36:40  host: user-188-33-96-199.play-internet.pl

    @116 i bardzo mądre wytłumaczenie: nie są w Play boooo nie lubią zmian. Taką wypowiedź można uszanować .

  • 0

    118. ~gotham  2010-08-15 19:30:02  host: 178.56.41.238

    czyli do tej pory nie było wszystko tak pięknie, jak Gruszka to opisywał :)

  • 0

    119. ~  2010-08-16 09:50:35  host: gaja.tpnet.pl

    No tak umowę podpisali 11 sierpnia ale nie wiemy od kiedy to wprowadzą. Oby jak najszybciej. O problemach z przełączaniem nie będę się tu rozpisywał bo są one powszechnie znane. Jako ciekawostkę dodam, że testowałem Playa też na starym telefonie, który nie ma kanałów E-GSM. Niestety Plus nie zawsze go wpuszcza i pojawia się komunikat 'brak dostępu' mimo, że Playa nie widzi nigdy i powinien cały czas pracować w roamingu Plusa. Na nowszych tel. ustawienie na sztywno Plusa nie zawsze działa tak jak tu piszecie. Na ogół jeśli już uda się to ustawić to trzyma kilkanaście minut i przeskakuje do Playa. Tak przynajmniej jest w południowej części Krakowa i na terenie aglomeracji ale jeszcze w zasięgu nadajników Playa.

  • 0

    121. ~zenq  2010-08-16 23:00:22  host: 87-205-164-31.adsl.inetia.pl

    @109 w normalnym telefonie samemu mozna ustawiac priorytet wybierania sieci, defalautowo jest play, potem plus, dalej leci roaming zagraniczny. u dziewczyny ustawilem priorytetowo plusa, gdyz jej telefon lapal szczatkowy zasieg 2g pleya i na sile sie tam logowal, podczas gdy moj wdzieral sie do plusa przy duzo lepszym zasiegu playa. niestety u mnie i tak jest czesto problem z zalogowaniem do plusa:/

  • 0

    122. ~taka prawda  2010-08-17 00:07:37  host: abrw138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    blablabla: Po co mam przenosić mój numer do PLAY jak mamtakie same ceny u swojego opertora. Fakt. to dzięku PLAY, tylko nie muszę się martwić jak znajomy co ma PLAY FRESH czy mi się telefon przełączy na PLUSA poza zasięgiem PLAY czy nie. A co do telefonów to jesteś poprostu gołodupcem którego nie stać na porządny telefon i używasz tanie padło. I taka jest prawda która próbujesz przykryć sarkazmem i śmianiem się z innych tylko dlatego że oni mają a ty nie. Nie sobie mają ich sprawa i problem za co to spłacą.

  • 0

    123. ~blablabla  2010-08-17 00:42:23  host: user-109-243-206-34.play-internet.pl

    @122 Zaspokoję Twoją ciekawość i coś Ci powiem. Mam teraz LG GT 540. Kupiłem na alle.itd za 440zł, nowy oczywiście. Mam ( główny) numer we freshu. Inny numer działa na e65. I jak ja jestem gołodupcem ( czemu nie przeczę) to Twoi klienci od tanich abonamentów są ŻEBRAKAMI. To raz. A dwa mówiłem o tym że najtańsze abo w Orange jest dla idiotów i idąc Twoim tokiem rozumowania- dla żebraków. Nie mówiłem o przeniesieniu a wskazywałem na to że np. klient Orange zamiast BEZNADZIEJNEGO abo za 29 czy 39zł powinien sobie POPa kupić i tyle. Poziom merytoryczny Twojej wypowiedź jest żenujący, ale to normalne pośród frustratów. Ja nikomu nie bronię być debilem, ale jak ktoś jest debilem to mówię o nim debil i nic Ci do tego. Zluzuj cyce i zmień robotę- wyjdzie na zdrowie. Pozdrawiam ciepło.

  • 0

    124. ~piotr  2010-08-19 08:33:09  host: evdo-78-30-70-65.subscribers.sferia.net

    to jakis bełkot krtykuje wszystkich tych co biorą tanie telefony w niskich abonamentach i tych co biorą drogie fonki w wysokich opłatach ten gosc ma nierowno pod sufitem

  • 0

    125. ~GE.  2010-08-20 03:33:41  host: ip91-192-144-72.darnet.pl

    blabla....... Pierdoły waść prawisz. Mam w orange 3 numery na abonamencie po 10 zł na miesiąc ( to jest najniższa cena abonamentu) bez telefonów i w głębokim poważaniu te twoje brednie o POPie i innych prepaidach. Jak to użytkownicy (rodzinka) wygadają co mają za te 10 zł (chyba 13 minut tego jest) to koszt za minute jest taki sam jak w tym abonamencie. Mam za to gwarancję, że w momencie jak fon jest najbardziej potrzebny to nie trafi się, że na koncie jest kilka groszy. (a zazwyczaj tak bywa) Płacę 30 zł obowiązkowo (za 3 numery) i dopłacam za przegadane ponad limit minuty. Żaden prepaid nie zapewni mi takiego komfortu. Nawet wszystkie propozycje przejścia na wyższy abonament mnie nie interesują, pomimo, że dopłacam do tej dychy. Poza tym nie wiąże mnie z operatorem żaden cyrograf. Zresztą to mój wybór, moja kasa i guzik to kogo za co i ile płacę.

  • 0

    126. ~znawca  2010-08-20 07:07:13  host: chaos.tpnet.pl

    @125. Abstrahując od tego co blablabla napisał, wyrażę jedynie swoją opinię na temat tego co napisałeś o taryfie 10zł w Orange: Człowieku dajesz się doić jak nie wiem kto. 76gr minuta bez telefonu? To przecież oferta złodziejska. Zapewne taki przypadków jest u W3 więcej. Teraz już wiem skąd mają EBIDTA oscylującą wokół 40% :(. Rozumiem, że abonament Play bez telefonu z 120 minutami za 14,5zł z jakiś względów tobie nie odpowiada. Ale na rynku są inne oferty dla osób mało rozmawiających a potrzebujących móc zawsze zadzwonić. Przykładowo mBank Mobile i taryfa 19gr (po przeniesieniu numeru). W tej ofercie możesz zlecić, z darmowego konta w mBanku, stałe przelewy przykładowo po 5zł na miesiąc, co daje ponad 26 minut rozmów. Pierwszy raz możesz przelać nawet 10zł, aby mieć pewność, że nikt u ciebie tego w miesiąc nie wydzwoni. Do tego masz wliczone 50MB transferu gratis przez co cała rodzinka wreszcie wkracza w 21 wiek ;). Tylko szkoda, że musisz go aktywować krótkim kodem co 30 dni. Do tego jak powiążesz dany numer z eKontem w mBanku to w każdej chwili możesz doładować konto za pomocą SMS'a na numer 3388 z kwotą potrzebnych środków. Poza tym jak spada tobie stan konta poniżej 5zł (gdy pozostają jeszcze 52 minuty rozmowy) to otrzymujesz SMS'a z informacją o tym fakcie. W najbliższym czasie możesz doładować konto. Przy waszym "użyciu" to będziecie mieli blisko miesiąc na reakcje na niski stan konta.

  • 0

    127. ~  2010-08-20 08:04:43  host: 212-106-18-167.adsl.inetia.pl

    @znawca, tradycyjnie mądrze piszesz ;) Ja właśnie w taki zestaw wyposażyłem najbliższych, co nie koniecznie są zorientowani w ofertach. mBank mobile to dzisiaj jeden z ciekawszych prepaidów. Argument pana *125 o niskim stanie konta podczas potrzeby przeprowadzenia ważnej rozmowy jest niepoważny. Nie wiem jak inni ale ja ani rodzina nie dopuszcza do sytuacji kiedy ma na koncie pare groszy a stan konta 5pln umożliwia nam przeprowadzenie prawie 30min. rozmowy a to chyba nie jest mało?

  • 1

    128. ~  2010-08-20 08:07:25  host: 212-106-18-167.adsl.inetia.pl

    c. 127: a jeżeli jest pilna potrzeba doładowania, to nie biegnę po kod tylko wysyłam SMS pod 3388 z kwotą jaką chce zasilić i doładowanie przychodzi w ciągu 2min. Wygoda i prostota tej oferty czyni ją bardzo atrakcyjną, o stawce 19gr DO WSZYSTKICH nawet nie wspominam.

  • 1

    129.  2010-08-20 08:14:48

    @128: Doładowanie przychodzi racja, ale tylko wtedy gdy masz jakieś pięniądze na koncie bankowym w mBanku. A jak ich nie masz to leżysz i kwiczysz...

  • 1

    130. ~  2010-08-20 08:18:54  host: 212-106-18-167.adsl.inetia.pl

    @129: PLAY, zawsze można założyć sytuację, że nie masz kasy na opłacenie abonamentu i też wyłączą telefon. Jak nie masz pieniędzy, to i w kiosku doładowania nie kupisz. Nie wiem jak Ty ale zazwyczaj mam więcej środków na koncie niż 5pln. Z tego co pisałeś w innych komentarzach, to na z kasą raczej się nie liczysz ;)

  • 1

    131.  2010-08-20 14:21:42

    @130: Wiesz te pół roku, już to tego Fresha co miesiąc za 50zł ładuje, ale dochodzę do wniosku że przepada mi za duża ilość smsów, przez ten czas przepadło mi ok. 10.000 tysięcy tych darmowych smsów. Wolał bym je wymienić na minuty do W3 albo jakie Megabajty na neta. I dlatego będę musiał zmniejszyć te dalsze doładowania do kwoty 30zł.

  • 0

    132. ~Damian  2010-08-21 16:08:22  host: 178-36-159-240.adsl.inetia.pl

    Najlepszy telefon do takich "przełączeń" to sciphone na dwie karty sim :) u mnie śmiga bez problemów

  • 0

    133.  2010-12-13 09:44:52

    #125 - no to jesteś w d **** - w POPIE masz 1000 minut w pakieciku za 10 pln do Orange a Ty przepłacasz - 30 zł za 3 numery orange (!!!) bo nie sądzę że w Abo masz 0,29 gr do wszystkich ty po prostu lubisz płacić więcej :-)

  • 0

    134. ~Olo  2011-02-08 09:03:42  host: fho170.internetdsl.tpnet.pl

    Spoko szanuje kazdego decyzje ale nie rozumiem racjonalnego myslenia ktorego u takich osob brak, ja mam smsy w Play Fres za free do wszystkich sieci a inni operatorzy wewnatrz sieci i taka osoba z orange nie napisze do mnie ma juz sma za 20gr, super to odrazu kazdy kto ma inna siec powinien podzielic swoja ksiazke adresowa na 2 grupy, na siec wlasna i spoza sieci i utrzymywac kontakt z tymi do ktorych ma taniej, stac cie na komorke to stac Cie na jej utrzymanie to jest tak samo jakby ktos wszedl do salonu Maybach i spytal sie przy zakupie ile pali... LOL. Za 75 zloty ma 550min do wszystkich wymienne na smy, darmowe w play rozmowy, zbieranie minut oraz zastanawiam sie nad wykupem 1000sms plus czekam na usluge Blackberry BIS. A co dostaniecie od innej sieci za taka samo kase? oczywiscie jako nowi abonenci? Nic w zyciu wam nie dzadza 9godzin rozmow za taka kase i najwiekszego zasiegu w PL

  • 0

    135. ~  2011-02-08 10:28:18  host: z15-05.opera-mini.net

    Jak ma 3 tel. x10 zl i jemu nie trzeba wiecej dzwonic, to po co zmieniac? Za samo utrzymanie fonu w sieci to nie tak duzo :)

Dodaj swoją opinię