Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa taryfa w Play dla indywidualnych

Nowa taryfa w Play dla indywidualnych

WitekT 21 Listopada 2007 17:50

0 0

23. listopada w ofercie Play pojawi się nowa, eksperymentalnie wprowadzona taryfa, która rozróżnia ceny SMS-ów i połączeń na te wykonane w sieci Play i poza nią.

Taryfa kosztuje 40 zł, a abonent otrzymuje 48 zł do wykorzystania. Taryfa jest objęta promocją Abonament 50% taniej, czyli abonament efektywnie wyniesie 20 zł przez pierwszych 6 miesięcy przy umowie na 24 miesiące, a do wykorzystania ciągle zostaje 48 zł.

Minuta wewnątrz sieci i na stacjonarne kosztuje 0,30 zł, a poza sieć - 0,55 zł. SMS-y kosztują odpowiednio 0,10 zł i 0,18 zł. Po uwzględnieniu valuepacka w wysokości 8 zł i założeniu, że wykorzysta się w miesiącu całą kwotę 48 zł, efektywna cena minuty wewnątrz sieci i na stacjonarne wynosi 0,25 zł, a poza sieć 0,46 zł. Dla SMS-ów jest to odpowiednio 0,08 zł i 0,15 zł.

MMS-y do wszystkich sieci kosztują 0,20 zł i nie są rozliczane z kwoty abonamentu. Niewykorzystana kwota nie przechodzi na następny miesiąc.




Oferta jest wprowadzana na zasadzie testu, który ma pokazać, czy klienci są zainteresowani taryfą z podziałem na połączenia wewnątrz- i pozasieciowe. Dotychczasowe taryfy z płaską stawką dalej są standardową ofertą sieci.

Cennik telefonów zostanie opublikowany wraz z wprowadzeniem oferty na rynek, będą to jednak dokładnie te same telefony, które są dostępne w standardowej ofercie.

Zobacz: regulamin oferty promocyjnej "Play Abonament 40".

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 183
  • 0

    164. ~jojo  2007-11-25 20:13:14  host: efr85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :)) (163) zadam Ci 2 proste pytania: 1) czy Play za 20 zł zaoferuje mi cenę 29 gr za minutę? 2) Czy Play za 50 zł zaoferuje mi cenę 29 gr za minutę? - Nawet jedynie we własnej sieci, w ofercie na kartę. Nie, więc "zmusza" minie do większych doładowań, żeby taniej rozmawiać z rodziną przyjaciółmi, znajomymi, urzędem skarbowym...

  • 0

    165. ~ds  2007-11-25 20:27:28  host: nat-bem4.aster.pl

    @jojo: no nie wiem, czy czytałeś news, pod którym piszesz komentarz, ale mniej wiecej właśnie to w nim pisze: minuta rozmowy po 30 gr do własnej sieci i na stacjonarne. Ale jak chcesz być bardzo dokładny, to rzeczywiście odpowiedź na pyt 1 i 2 jest nie, bo to ani za 20 ani za 50, tylko za 40 zł. No i nie 29 a 30 gr :-P

  • 0

    166. ~jojo  2007-11-25 21:58:33  host: eel16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja news czytałem - tylko ciekaw jestem czy Ty czytałeś, wpis :)) (163) na który odpowiadam...? :-P

  • 0

    167. ~ds  2007-11-25 23:13:59  host: nat-bem4.aster.pl

    Czytałem i nawet powiem więcej: zgadzam się z nim. To, że rozmawiając więcej masz niższą cenę minuty nie powinno dziwić, bo to ogólna zasada w handlu. W praktyce swoje 30 gr/min możesz osiągnąć wybierając tę nową taryfę (która mi osobiście akurat się nie podoba). Albo np ładując raz na 3 m-ce za 50 zł i zbierając 20-30 min w usłudze zbieraj minuty. Nie jest to zbyt trudne przy w miarę normalnym korzystaniu z telefonu. A jeśli ktoś korzysta mniej, to tak naprawdę nie ma dla niego różnicy, czy ma cenę 30 czy 60 gr, bo zapłaci 5 albo 10 zł na miesiąc. Wg mnie po prostu nie ma się co obrażać na cenę minuty, jeśli ktoś wydzwania 10 min na miesiąc

  • 0

    168.  2007-11-26 09:24:47

    ~ds - no właśnie...

  • 0

    169. ~:))  2007-11-26 10:28:20  host: host-81-190-97-76.gdynia.mm.pl

    jojo - niezbyt rozumiem o co kruszysz kopię? Że dają coś za darmo (dodatkowo)? To źle? Jak ktoś upiera się przy oszczędzaniu, to w Orange masz możliwość dzwonienia wszędzie za 35gr - także za granicę, a jak ci zależy na wiszeniu na telefonie, to rób to przez VOIP - niektóre opcje to 2centy na minutę do komórek w Polsce, chyba ze 150 minut tygodniowo za darmo na lądowe po różnych krajach... itd...

  • 0

    170.  2007-11-26 10:54:33

    169. - VoIP w samochodzie... No można wozić komputer z mobilnym dostępem... Ale zastanów się co mówisz ;-) Ja ok. 1/4 może nawet 1/3 czasu połćzaeń realizuję w czasie jazdy samochodem - wtedy mam czas na dłuższe rozmowy np. z jakimś urzędem itp. ;-)

  • 0

    171. ~:))  2007-11-26 11:00:37  host: host-81-190-97-76.gdynia.mm.pl

    170 - właśnie wiem co mówię - PLAY ma prostą taryfę, bo to jest najrozsądniejsze - jak ktoś chce kombinować, to właśnie podaję jak może - chyba nie mieszkasz w samochodzie, co??? Co ci się nie podoba w taryfie jednakowej do wszystkich???

  • 0

    172.  2007-11-26 13:43:24

    Myślę że 160 minut efektywnych przy wykorzystaniu całego abonamentu miesięcznie w sieci to całkiem konkretna ilość jak za tą cenę. Do tego sprawdziłem wybór telefonów z ostatniego cennika i muszę przyznać że jest parę ciekawych pozycji np Z400 za 79zł lub K530i za 119 zł. W porównaniu z Telefoniczna okazja w Plusie zdecydowanie lepiej wypada ta taryfa.

  • 0

    173. ~  2007-11-26 15:02:53  host: 193.111.144.162

    jojo idz stąd w końcu bo cie nie zniese

  • 0

    174. ~jojo  2007-11-26 20:32:38  host: eel16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    169 - spokojnie o nic nie kruszę kopii. ;-) Przecież, to tylko wymiana poglądów. Dla Was (nie wliczjąc wlo) najuczciwsze zasady rozliczania oferuje Play - dla mnie po prostu nie. ;-)

  • 0

    175.  2007-11-26 20:58:57

    ~jojo - nie rozumiem takiego podejścia... Co to znaczy uczciwsze albo mniej uczciwe? Wg jakiego kryterium to oceniasz?

  • 0

    176. ~jojo  2007-11-26 21:21:24  host: edx137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak widać każdy definiuje ten termin po swojemu... i dobrze!

  • 0

    177. ~:))  2007-11-27 00:34:23  host: host-81-190-87-13.gdynia.mm.pl

    no to jestem zaskoczony - proste zasady rozliczania nie są uczciwe???? Wszyscy przecież dają premie/bonusy - to nie jest wymysł PLAY - a co do 'płaskiej' ceny to faktycznie chyba daję ją tylko mBank - tyle, że wychodzi drożej, jakby się na to nie aptrzeć

  • 0

    178.  2007-11-27 10:45:46

    następny... 177. - a jakie to są proste zasady rozliczania? Że płąska stawka to prosto a inne to już nie? No to chyba lepiej zacznijmy dzielić społęczeństwo na tych dla których coś jest prostego, na tych co dla tamtych proste oznacza banalne a proste są znacznie bardziej skomlikowane rzeczy, alej na tych co tak samo uważają o prostych rzecach dla tych z drugiego przedziału a dla nich proste są rzeczy, któe dla pierwszej grupy będą proste dopiero w piątym pokoleniu... itd. Ludzie! Co jest trudnego w zrozumieniu prostych cenników?

  • 0

    179. ~ds  2007-11-27 10:52:28  host: 213.77.11.50

    #177: niekoniecznie wynosi drożej. Przy niewielkim wykorzytstaniu tel oraz intensywnym korzystaniu z ich usług bankowych może wyjść nawet dużo taniej. Realnie można dostać bonus między 20 a 50 pln miesięcznie. Tyle, że trudno do nich przenieść nr...

  • 0

    180. ~ds  2007-11-27 12:11:46  host: 213.77.11.50

    @wlo: no ja myślę, że np w play są prostsze niż w simplusie. A gdybym mógł postulować, to nie miałbym nic przeciwko, gdyby jakaś sieć wprowadziła cenę min = 1zł dla pierwszych dwóch minut a dla każdej następnej 1/ln(Licznik) gdzie Licznik to numer kolejnej, wykorzystanej przez użytkownika minuty. Oczywiście to wszystko z podziałem na poza siecią i sieć (w sieci obowiązywałby mnożnik 0,5) oraz na szczyt i poza szczytem (poza szczytem również mnożnik 0,5). Dla sms'y i mms'y ceny i zasady analogiczne, tyle, że dla mms Licznik bierzemy do kwadratu, a dla sms - do sześcianu. No i oczywiście bez pakietów ani rusz. Moglibyśmy wtedy otworzyć punkt Niezależnego Doradcy Taryfowego (jak expander) i życie byłoby piękne.

  • 0

    181. ~goska  2007-11-28 17:11:13  host: public-gprs103152.centertel.pl

    hm mi tez sie podoba po wyplacie wybieram sie do salonu i kupuje motorole v6 maxx a tak przy okazji czy w tapecie jak ustawi sie animacje to czy sie ona rusza?prosze oodp na nr gg 5359292

  • 0

    182. ~kaka  2007-11-30 10:16:44  host: ackm11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdzie ta taryfa?? na stronach playa nie ma zadnej informacji,

  • 0

    183. ~paweł  2007-11-30 18:01:49  host: 119-034-160.adsl.szeptel.net.pl

    http://web.playmobile.pl/pl/play-abonament/promocje/abonament40/ tu jest:)

Dodaj swoją opinię