Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa struktura zarządu TP

Nowa struktura zarządu TP

WitekT 4 Marca 2007 23:07

0 0

Prezentujemy nową strukturę zarządu Telekomunikacji Polskiej, która dopiero zostanie oficjalnie ogłoszona.

Nowa struktura zarządu TP jest bardziej zintegrowana z Centertelem, poszczególne piony operatora komórkowego przyporządkowano odpowiednim członkom zarządu TP.

Oprócz listy przedstawionej poniżej jest jeszcze Grażyna Piotrowska-Oliwa, podlegająca bezpośrednio pod prezesa Macieja Wituckiego, jednak nie będzie ona - najprawdopodobniej - członkiem zarządu TP.

Zmiany zostały ogłoszone na spotkaniu TOP500, czyli 500 najważniejszych osób w Grupie TP, które odbyło się 2. marca. Choć zmiany mają być finalnie zatwierdzone na radzie nadzorczej w drugiej połowie marca, to nowe osoby będą już stopniowo do tego czasu wdrażały się na nowych stanowiskach.

Maciej Witucki - prezes zarządu.

Benoit Merel - finanse. Podlegać pod niego będzie:
Jacek Murawski, jako członek zarządu Centertela ds. finansów,
Piotr Matuszyński, jako szef biura kontrolingu i budżetu Centertela.

Jacek Kałłaur - zasoby ludzkie. Podlegać pod niego będzie Magdalena Gera Pikulska, jako szefowa pionu zarządzania personelem Centertela.

Pierre Hamon - rynek biznesowy i strategia. Podlegać pod niego będzie Thierry Piganeau, jako szef pionu rynku biznesowego Centertela.




Iwona Kossmann - rynek masowy. Podlegać pod nią będą:
Jacek Murawski, jako prezes Wirtualnej Polski,
Bartosz Dobrzyński, jako szef pionu marketingu Centertela.

Piotr Muszyński - obsługa i sprzedaż. Podlegać pod niego będą:
Leszek Narowski, jako szef pionu sprzedaży Centertela,
Maria Śmiałkowska, jako szefowa pionu obsługi klienta.

Konrad Kobylecki - technologia i IT. Podlegać pod niego będą:
Zbigniew Deperas, jako szef pionu technologii informatycznych Centertela,
Philippe Salin, jako szef pionu technicznego Centertela.

Ireneusz Piecuch - sekretarz generalny. Podlegać pod niego będą:
Marcin Jędrzejewski, szef biura dyrektora generalnego Centertela,
George Kuta, szef biura spraw korporacyjnych.

Xavier Letzelter - centrum usługowe.

Dominique Lesage - komunikacja korporacyjna i polityka contentu.

Jacek Chaber - audyt wewnętrzny. Podlegać pod niego będzie Henryk Stefaniuk, szef biura audytu wewnętrznego Centertela.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41. ~Nigga  2007-03-06 16:50:40  host: 212.160.172.70

    Witek: chyba dosc głeboko siedzisz w tych tematach wiec podejrzewam ze doskonale wiesz na jakiej podstawie UKE odrzuca audyty. Czy mozna taka decyzje zaskarzyc do sadu? Pewnie tak, tylko jaki ma to sens, skoro taki proces potrwa kilka lat a audyt odbywa sie co rok? Za 3 lata okaze sie ze UKE zle postapil i musi jeszcze raz rozpatrzyc sprawe - co to da? W Polsce przewaga urzedow nad przedsiebiorcami jest dosc duza i mimo ze TP na oko powinna wygrac wiekszosc spraw z UKE to co to da? Co sie stanie np jezeli sad uzna ze UKE nie mial prawa wydac decyzji o WLR, skoro WLR juz dziala? Jezeli mowimy o opuscie to: skoro nie jest on wielki w liczbach bezwzglednych to znaczy, ze TP ma bardzo niskie ceny, czyz nie? :)

  • 0

    42. ~luk  2007-03-06 19:52:56  host: aapb199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja coraz częściej mam wrażenie, że Pani Prezes UKE stara się zbijać kapitał polityczny nakładając na TP coraz to większe kary. Wszakże tych którzy nie lubią TP i przy każdej nałożonej karze będą klaskać jest sporo :).

  • 0

    43.  2007-03-06 19:58:14

    Oj sporo.....

  • 0

    44. ~luk  2007-03-06 20:04:15  host: aapb199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kto z was zakładał Nesotradę - ile to trwało ?

  • 0

    45. ~Adam  2007-03-06 23:00:13  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

    kiedy doczekamy się neostrady na socjalnym? czy TP zreformuje się czy może dalej będzie sobie strzelała w stopę?

  • 0

    46. ~Nigga  2007-03-07 02:05:08  host: 217.153.142.138

    Witek: poza tym wydaje mi sie ze sam sobie zaprzeczasz. Z jednej strony twierdzisz ze opust 40-50% od ceny detalicznej jest "niewielki w liczbach bezwglednych", ale juz za chwile uwazasz ze cena detaliczna operatora alternatywnego jest nizsza od ceny detalicznej 15% to juz "duzo". Czyli 50% to niewiele a 15% od tej samej kwoty to juz duzo? :)

  • 0

    47. ~Obywatel Polski  2007-03-07 10:45:59  host: aaof100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja doprawdy nie rozumiem tego przejęcia i troski związanej z TP.Do jasnej cholery!Przecież to w 100% francuska firma i nie widzę powodu by litować się nad jej losem.Ich polityka, to m. in. kupowanie elementów infrastruktury takich marek jak Thomson, Sagem czy Alcatel po kilkukrotnie wyższych cenach tylko po to by wytransferowac zyski do Paryża.Czy to jest uczciwe i czy pozytywnie wpływa na naszą godpodarkę?Zarabiamy poniżej 500Euro, bo taki żabojad w TP pobiera 300 tys. zł na miesiąc!!!Ludzie otwórzcie oczy!!!

  • 0

    48.  2007-03-07 11:45:43

    Nigga: nie rozumiesz tego porównania o % i liczbach bezwzględnych... Koszty w wartościach bezwzględnych są podobne, w większości stałe i niezależne. Więc 15% to JEST sporo, szczególnie w ujęciu rocznym dla klienta.

  • 0

    49. ~nigga  2007-03-07 11:54:10  host: 212.160.172.70

    No wlasnie rozumiem, tyle ze uwazam ze nie masz racji z tymi kosztami. Jezeli za przyklad dajesz koszt wyslania faktury to ja wymiekam :)

  • 0

    50.  2007-03-07 12:01:57

    nigga: pisałem wyraźnie - "ze znaczkiem to tylko przykład, żebyś nie mówił, że znaczek jest tani".

  • 0

    51. ~nigga  2007-03-07 16:58:27  host: 212.160.172.70

    Witek - racja, ale to by znaczylo ze uwazasz ze koszty pozyskania i obslugi klienta sa wieksze niz koszty sieciowe. A to chyba ryzykowna teza :) Powtarzam: jezeli opust 50% jest maly to znaczy, ze TP ma bardzo mala marze na neostradzie ...

  • 0

    52.  2007-03-07 16:59:19

    nigga: zapominasz o kosztach sieciowych po stronie alternatywnego...

  • 0

    53. ~Nigga  2007-03-09 16:25:09  host: 212.160.172.70

    Witek: te koszty są minimalne i co więcej już są ponoszone, przecież alterntywny nie musi rozbudować sieci aby korzystać z Bitstreamu (inaczej jest w LLU). Jeżeli przybędzie klientów to koszt sieci de facto spadnie. Cala ta nasza dyskusja swiadczy IMO o tym, ze stawki hurtowe powinny byc oparte na kostzach a nie na retail minus.

  • 0

    54.  2007-03-09 17:11:23

    Nigga: na tej samej zasadzie wprowadzanie jakichkolwiek usług przez TP to jest praktyczne darmowe i ma na nim 100% zysku - w końcu ma taką sieć, która też w wielu miejscach bywa, że się nudzi... Zastanów się o czym Ty mówisz... Co do rachunkowości regulacyjnej - oczywiście, to jest tzw. "a must".

  • 0

    55. ~Greg  2007-03-11 17:03:41  host: dlg114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: O czym mówisz, bo zupełnie nie rozumiem. Co to znaczy darmowe? Jeżeli są gdzieś niewykorzystane w 100% odcinki sieci to nie oznacza, że są one bez kosztów. Poza tym muwisz o jakiejś bajecznej sytuacji, gdzie usługi są bez kosztów. ;)

  • 0

    56. ~Greg  2007-03-11 17:12:12  host: dlg114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: poza tym powinieneś się zastanowić, co operator potrzebuje po swojej stronie dkla bitstreamu. Wystarczy mu jedynie łącze z RPDU (skupiające ruch z jednego z 12 obszarów kraju), transit IP do zasobów www, BRAS oraz system AAA. Praktycznie znacząca większość sieci jest po stronie TP (zresztą odsprzedawana za bezcen). Koszty operatora alternatywnego są w takim przypadku bardzo niskie, można powiedzieć że symboliczne.

  • 0

    57.  2007-03-11 18:07:20

    Greg: ja wiem, że nic nie ma za darmo, w Świętego Mikołaja dawno przestałem wierzyć. ;) Moja wypowiedź była ironiczna w odpowiedzi na komentarz nigga. Co do kosztów TP - też nie przesadzajmy, że one są wielkie. Koszty sprzętu spadają na łeb. Z drugiej strony nie minimalizowąłbym kosztu obsługi szkieletu krajowego i łączy w świat.

  • 0

    58. ~Nigga  2007-03-13 20:49:06  host: 217.153.142.138

    Witek: nie bardzo wyszla Ci ta irionia moim zdaniem. Istnieje "mala" roznica pomiedzy kosztami sieci jako calosci, a kosztem dostarczenia danej uslugi jednemu klientowi. W przypadku alternatywnych koszty sieciowe na _jednego klienta_ sa bardzo male. Jezeli przy opuscie 41% ciezko zarobic na BSA to oznacza, ze TP nie ma prawie marzy na Neostradzie.

  • 0

    59. ~z branży  2008-05-15 17:45:36  host: 87-205-53-94.adsl.inetia.pl

    we wtorek nagle, na zawal serca zmarł Philip Salin, wieloletni szef pionu sieci w Centertelu

  • 0

    60. ~wiesiek  2008-08-06 13:51:59  host: 80.50.63.86

    proszę mi odpowiedziec na pytanie ile czasu należy oczekiwać na naprawę usterki telefonu ponieważ już trzy dni czekam na ekipę i nic pomimo obietnicy pani z biura napraw że usterka zostanie naprawiona w 24 godziny.Jako wieloletni abonent jestem bardzo tym rozczarowany

Dodaj swoją opinię