Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa struktura w TP SA

Nowa struktura w TP SA

WitekT 22 Października 2004 10:32

0 0

Od 1 stycznia 2005 r. grupa Telekomunikacji Polskiej SA będzie miała nową strukturę, wzorowaną na strukturze grupy France Telecom we Francji. Strukturę przedstawił zarząd TP podczas zakończonego wczoraj TOP 500, czyli spotkania 500 najważniejszych menedżerów grupy.

W przedstawionej na zakończonym w czwartek dwudniowym TOP 500 nowej strukturze grupy TP nie mówi się o pionach, ale - z angielska i francuska - o dywizjach, co można tłumaczyć jako departamenty. Trzy najważniejsze w nowej strukturze dywizje tworzone z dotychczasowych pionów TP to Home (stworzona z pionu klientów indywidualnych, ma zajmować się sprzedażą usług dla klientów indywidualnych), Enterprise (tworzona z pionu klientów biznesowych - PKzK - by zajmować się tymi klientami) oraz Sales & Services Polska (tworzona z pionu kontaktów z klientami - PKI - ma wspierać sprzedaż i zajmować się obsługą klientów np. przez tzw. błękitną linię). W strukturze grupy osobną dywizją będzie PTK Centertel. Te cztery dywizje określone są jako operacyjne. Ponadto, tak jak w strukturze France Telecom, na bazie dotychczasowych pionów powstaną dywizje zajmujące się wsparciem dywizji operacyjnych.
Wg nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej szefem dywizji Home będzie dotychczasowy szef PKI Leszek Paczyński. Szefem dywizji Enterprise zostanie Francuz Dominique Espinasse. Szefem S&SP ma być Piotr Muszyński, dyrektor PKzK. Szefem PTK Centertel pozostanie Sławomir Skrodzki. Jean-Marc Vignolles, członek zarządu i dyrektor operacyjny PTK Centertel, będzie członkiem zarządu grupy TP. Nie jest wykluczone, że powstanie osobna dywizja marketingu całej grupy, której szefową byłaby Iwona Kossmann, dyrektor marketingu PTK Centertel. Powołanych zostanie pięciu regionalnych dyrektorów wykonawczych, którzy zostaną wyposażeni w duże uprawnienia.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-219-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy będziesz używać Asystenta Google, gdy będzie oficjalnie dostępny w Polsce?

Zaczęły się beta testy Asystenta Google w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet