Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa strategia TP po publikacji wyników za IV kw.

Nowa strategia TP po publikacji wyników za IV kw.

sirmark 12 Stycznia 2006 00:17

0 0

Prezes TP, Marek Józefiak poinformował, że strategia firmy zostanie zaprezentowana po publikacji wyników za IV kwartał 2005. Publikacja ma nastąpić 8 lutego br.

"Chcemy być bardziej innowacyjni, co oznacza wejście w usługi konwergentne (łączące usługi telefonii komórkowej i stacjonarnej - PAP) oraz telewizję cyfrową" - powiedział Józefiak. Jak wcześniej zapowiadali przedstawiciele TP, nowa strategia operatora ma być oparta na innowacyjnych produktach w telefonii komórkowej, szerokopasmowym dostępie do internetu i usługach konwergentnych.

Pytani przez PAP analitycy oczekują, że w swojej strategii TP przedstawi plan wprowadzania nowych produktów, utrzyma poziom przychodów i założenia polityki dywidendowej. Nie spodziewają się jednak ujawnienia wielu szczegółów i diametralnych zmian w grupie.

Prezes spółki poinformował także, że Telekomunikacja ponownie złoży ofertę w konkursie na świadczenie usługi powszechnej.
Usługa powszechna to zestaw podstawowych usług telekomunikacyjnych, które muszą być zapewnione na terenie całej Polski z zachowaniem określonej jakości i ceny. Jest to m.in. udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z internetem, prowadzenie biura numerów i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Świadczenie usługi powszechnej, w przypadku gdy będzie nierentowne, będzie refundowane. W tym celu został powołany tzw. fundusz usługi powszechnej, do którego środki będą wpłacały pozostałe firmy telekomunikacyjne w wysokości nie przekraczającej 1 proc. ich rocznych przychodów.

Pod koniec grudnia Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) ogłosił drugi konkurs na podmiot świadczący usługę powszechną. Oferty można składać do 23 stycznia 2006 r.

Pierwszy konkurs na usługę powszechną nie został rozstrzygnięty. Jedyną ofertę złożyła Telekomunikacja Polska, ale została ona odrzucana z uwagi na błędy formalne.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet