Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa strategia Orange

Nowa strategia Orange

LuiN 7 Lipca 2008 11:35

0 0

Zyski z tradycyjnych usług spadają, Orange ucieka więc do przodu i zapowiada między innymi telewizję 3D i uruchomienie w sieci sklepu z muzyką - pisze Rzeczpospolita.

Nasz nowy model biznesowy stworzymy z dostawcami treści, takimi jak Warner Bros., 20th Century Fox, Walt Disney. Partnerami będą też Google, YouTube czy Windows Live - zapowiedział Jean-Yves Leonnec, dyrektor ds. strategii France Telecom, właściciela TP SA i marki Orange. Polska będzie jednym z pierwszych rynków, na których pojawią się nowe usługi.

Na całym świecie dochody operatorów z tradycyjnych głosowych usług telekomunikacyjnych spadają. Ratunkiem dla telekomów nie są nowe modele telefonów, bo niewiele z nich odnosi sukces porównywalny z np. Apple iPhone. Musimy zostawić rynek urządzeń i skupić się na nowych usługach - zapowiedział Jean-Yves Leonnec.




Plany Orange są ambitne. Dzięki szerokopasmowym łączom internetowym spółka chce masowo rozpowszechniać telewizję przez Internet. Już teraz z takiej usługi korzysta około miliona osób. Orange chce jednak dostarczać obraz w standardzie HD, a nawet trójwymiarowy. Jak zapowiedział Philippe Delbary, szef zespołu technologii 3D w paryskim Orange Labs, usługa ma być dostępna w 2009 roku. Plany spółki zakładają też dostarczanie obrazu telewizyjnego w standardzie HD na ekrany telefonów komórkowych.

To nie koniec - Orange już uruchomiło we Francji serwis MusicMax. Abonament wirtualnego sklepu z plikami MP3 kosztuje 12 euro miesięcznie. Za tę cenę można w ciągu 30 dni pobrać 500 utworów i wgrać je do pięciu różnych urządzeń.

Rozpowszechnienie tych usług w Polsce może być trudne, bo wymagają bardzo szybkich łączy internetowych. Nim tak się stanie, TP chce powalczyć o klientów nowym sposobem dostarczania pakietu TV znanego jako Videostrada. Od sierpnia telewizję od TP (ponad 80 kanałów) będzie można odbierać drogą satelitarną.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-07-07 11:37:45

    Oni mają ambitne plany a mi w Orange Abonament nie działa (od samego początku) *200 i *500.

  • 0

    2. ~  2008-07-07 11:45:48  host: inet20909nh-1.eranet.pl

    piokuk - przez pierwsze 48h to norma (jest w regulaminie). Jeśli dłużej - to zgłoszenie techniczne jest konieczne.

  • 0

    3.  2008-07-07 11:46:43

    Wiem... wiem. Jestem już po 3 zgłoszeniach technicznych i sprawa cały czas jest przekazywana "na wyższy poziom". :)

  • 0

    4. ~  2008-07-07 12:07:23  host: ip-193-239-80-130.merinet.pl

    poczekasz aż sie zacznie nowy okres rozliczeniowy i... samo zadziała :)

  • 0

    5.  2008-07-07 12:23:42

    Komisja UE chce zmusić Apple do uruchomienia serwisu Itunes w krajach Nowej Unii, bedą mieć mocną konkurencje.

  • 0

    6.  2008-07-07 13:06:44

    Z orange sie szarpalem przez dwa tygodnie po wejsciu w zycie nowego aneksu bo nie wlaczyli mi jednej z uslug jaka mialem w umowie. Dopiero po 2 tygodniach uruchomili mi pakiet 50% liczony od sumy uslug wszyscy i na wszystko oraz orange i stacjonarne. Przyslali mi nawet pismo z przeprosinami. Jednak musialem wykonac kilka telefonow do orange przelaczali mnie miedzy konsultantami a ja jak malpa mialem znow powtarzac wszystko od poczatku dane i jaka reklamacja co mi nie dziala itd. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze kilku z tych konsultantow probowala robic ze mnie wariata ze ja takiej uslugi nie mam w aneksie a jak mi czytali co mam to nawet nie wiedzieli jak sie w ich firmie poszczegolne pakiety nazywaja i ile sie zanie placi. Przeprosili na pismie oddali mi dwa razy po jakies 8 zl (okolo) pewnie za polaczenia z bok i nie wiem za co jeszcze.

  • 0

    7. ~xyz  2008-07-07 13:42:43  host: ip-92-42-118-57.uznam.net.pl

    Sklep z muzyka + zapowiadany iPhone w Orange = iTunes dla polaków;).

  • 0

    8. ~ziomek13  2008-07-07 13:45:49  host: acky122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 6 w orange były i bedą pomyłki i duzo rzadziej niz u reszty operatorów, mnie cieszy fakt ze 90 proc pomylek mialem na swoją korzysc

  • 0

    9. ~mjakel  2008-07-07 14:02:30  host: aapc7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe w jakim abo bedą mieli iPhona w jakiejs rozsądnej cenie. konczy mi sie umowa i fajnie by bylo wiedzieć na który z tych nowych abo przejść...

  • 0

    10. ~piochuxl  2008-07-07 14:17:57  host: chello087206206218.chello.pl

    9 za zeta nie licz. ale pewnie masz najniższe abo a chciałbyś fona za free?

  • 0

    11. ~kwistas  2008-07-07 14:41:42  host: w3cache.wignet.pl

    Orange musiało by po pierwsze przekonać UKE żeby wystawiało im więcej pozwoleń na przekaźniki 3G to może doczekamy się szybkiego dostępu do neta wtedy te 5000 piosenek ściągniemy szybko ale jak transfer będzie na EDGE (wiem z mojego doświadczenia) ponad 100kb/s, UMTS/HSDPA >MAX< 1,6 mb/s to nikomu nie będzie się chciało czekać na pobranie muzyki.

  • 0

    12.  2008-07-07 19:16:57

    myślałem że sformułowania typu "uciekać do przodu" już dawno nauczyciele wyplenili - najpóźniej na etapie gimnazjum ;-)

  • 0

    13. ~ZICO  2008-07-07 19:28:25  host: inet20909ni-2.eranet.pl

    A kogo będzie interesowało ściąganie 500 mp3 za 12 euro miesięcznie skoro z pierwszej lepszej wyszukiwarki mp3 można ściągnąć nieograniczoną liczbę mp3 i to zupełnie za darmo i wgrać je do ilu się tylko chce urządzeń??? A swoją drogą to trochę dziwne: Takiego zdzierstwa jak w pseudoekskluzywnej marce orange nie ma chyba nigdzie, a im wciąż jest mało. No cóż, apetyt wzrasta w miarę jedzenia (czytaj: żarcia).

  • 0

    14.  2008-07-07 21:17:35

    Jest to leglna muzyka w calkiem dobrej cenie 40 zl w tej chwili kosztuje jedna plyta z 12-15 piosenkami.

  • 0

    15. ~kwistas  2008-07-07 22:31:42  host: w3cache.wignet.pl

    ~ZICO wiesz policja czeka tyko na cynk żeby wpaść ci na chatę i podliczyć ile ty masz nielegalnych MP3 tutaj w Orange w 100 procentach masz wszystko legalne o to właśnie chodzi Orange i nie myślę ze to zdzierstwo to okazja :P

  • 0

    16.  2008-07-08 09:47:33

    12 euro za 500 piosenek to uczciwa stawka. Nikt nikomu kwistas nie wpadnie do domu jeśli TYLKO ŚCIĄGA piosenki albo filmy z internetu. Temat wielokrotnie wałkowany na wszystkie możliwe strony.

  • 0

    17. ~zpwp  2008-07-13 14:56:09  host: cmpc-089-239-114-106.cnet.gawex.pl

    ORANGE to złodzieje mam tajną wiadomość że bilingi są fałszowane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    18. ~MK  2008-07-18 19:00:54  host: ptkbm.centertel.pl

    Bo świstaki straciły pracę przy sreberkach i wypełniają faktury...

  • 0