Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa prosta Nokia 225

Nowa prosta Nokia 225

sirmark 10 Kwietnia 2014 14:35

8 2
nokia 225 Nokia poszerzyła ofertę telefonów komórkowych, wprowadzając na rynek model Nokia 225.



Nokia 225 bazuje na platformie Series 30+, ma 2,8-calowy ekran QVGA, aparat 2 Mpix, czytnik kart pamięci i oferuje łączność 2G. Model oferuje dostęp do popularnych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Yahoo Messenger. Nokia 225 posiada również opartą na chmurze przeglądarkę Nokia Xpress Browser, która wykorzystuje mniej danych i zapewnia wysoką wydajność, również przy wolniejszych sieciach. Dodatkowo Microsoft Bing ułatwi użytkownikom wyszukiwanie informacji w sieci.

Nowy model przygotowano w wersji na jedną kartę SIM i Dual SIM. W specyfikacji nie zabrakło radia FM, jak i łączności Bluetooth 3.0. Akumulator telefonu pozwala na nieprzerwane odtwarzanie plików MP3 przez 49 godzin, równie dobrych wyników spodziewać możemy się w kwestii czasu czuwania, który dla urządzenia Single SIM wynosi do 36 dni, a dla dual SIM do 27 dni. Użytkownicy w prezencie otrzymują 5 gier Gameloftu, w które można zacząć grać już po wyjęciu telefonu z pudełka.

Nokia 225 będzie kosztować 39 euro bez podatków i dopłat.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 225 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 225 dual SIM w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 53
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~  2014-04-10 19:21:40  host: 77-253-199-144.adsl.inetia.pl

    Mam nadzieję, że nie będzie takiego zawodu jak z 301 i komedią z czasem pracy baterii tam...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~tata  2014-04-10 19:28:05  host: 89-74-89-29.dynamic.chello.pl

    Brak WiFi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    39.  2014-04-10 20:00:35

    Wypuściliby nową E51/52, N82 z lepszym aparatem...może do tego coś z qwerty i byłaby niezła sprzedać bo nie każdy trawi kolorowe, tandetne plastiki z parametrami jak sprzed nie wiadomo ilu lat. Wykonanie, jakość starszych modeli + lekko odświeżone parametry...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40.  2014-04-10 20:18:55

    mi też marzy się E52, ale z AF i 512MB RAM

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~  2014-04-10 20:31:11  host: user-94-254-195-197.play-internet.pl

    Jeśli będzie za stówę to kupię to badziewie chrześniakowi na komunię jako pierwszy telefon. Rozwali w ciągu pół roku i będzie po sprawie. Następny niech kupują dziani rodzice.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42.  2014-04-10 20:45:57

    Podstawowy błąd Nokii, to brak 3G i HD Voice w takich telefonach. Resztę mogę przeboleć, bo z reguły takie telefony są do dzwonienia i sms-ów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~nn  2014-04-10 21:35:07  host: 89-78-151-254.dynamic.chello.pl

    Dla osoby, która chce prosty telefon jak najbardziej. I nie ma co marudzić, że słabo i można dorzucić jeszcze jakieś bajery. Pamiętajmy, cena w tym przypadku to priorytet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44.  2014-04-10 22:46:11

    Ciekawa opcja dla niewymagających.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45.  2014-04-11 00:34:46

    @ 43. Gadanie, gadanie, a komisy gsm mają niezły ubaw z tych komentarzy. Kto chce mieć prosty telefony, kupi prawie nieużywany w komisie za 70-80zł. Prosty smartfon już za 270-300zł. Ta Nokie kompletnie nic nie wnosi na polski rynek. Mam wręcz wrażenie, że Nokia cofa się do początku milenium w tych telefonach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~nn  2014-04-11 03:47:43  host: 89-78-151-254.dynamic.chello.pl

    45, Twoje zdanie. Ja tam w komisy się nie bawię ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~tata  2014-04-11 09:46:18  host: 89-74-89-29.dynamic.chello.pl

    @47 zrozum ze mamy kilka milionow napalonych konsumentow z mozgiem orangutana,wezma wszystko aby jakis celebryta trzymal to w reku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    49. ~  2014-04-11 09:47:15  host: gsd102.internetdsl.tpnet.pl

    Tu nie chodzi o to czy Nokia robi telefony dla komentujących. Chodzi o to, jaki jest sens robienia takich substytutów, skoro popyt na nie będzie raczej mizerny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~mm  2014-04-11 10:42:56  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

    Jedyne czego mi w tym telefonie brakuje to umts i hspa,ale z tym da się żyć ,byle by tylko bateria choć 10 dni trzymała w czuwaniu..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51. ~motov3  2014-04-11 13:03:41  host: rybka122.fucio.net

    Hmm. Mimo calej mojej sympatii do Nokii (szereg lat uzytkowania) - kompletnie nie rozumiem tej koncepcji rozwoju. Przeciez to ktorys z rzedu (pewnie juz kilkunasty) telefon, o zblizonych parametrach na poziomie telefonu BASIC. Do kogo on jest skierowany ?
    1. Do nastolatkow ? NIE. Przeciez oni wybiora tania/srednia polke Smartfona dotykowego.
    2. Dla biznesu ? NIE. Przeciez oni kupia smartfona biznesowego w stylu IPhone, lub wysoka serie Galaxy
    3. Dla starszych ludzi ? NIE. Przeciez oni nie wybiora krzykliwych kolorow i wymagaja troche czegos innego.
    4. Dla kogos kto chce Telefon, nie Smartfon ? NIE. Bo lacznosc 3G obecnie to musi byc standard, z racji pokrycia nadajnikami obszarow w PL. Czesto jest tak, ze jedyne dostepne pasmo to wlasnie UMTS.

    Wg mnie to telefon dla krajow rozwijajacych sie. Moze dla Indii, moze dla jakiegos Pakistanu. Bo przeciez juz 4 lata temu na rynku oferowano znacznie lepsze parametry - w klasie zwyklych telefonow. Ot chociazby LG S310 Rosemary. We wszystkim praktycznie ta Nokie i jej podobne przewyzsza. Wiec o co tu chodzi ? W dobie, kiedy tanie smartfony mozna kupic nowe juz za 200zl - oferuja taki produkt ?

    Wciaz niezapelniona pozostaje nisza - Telefonu/Smartfonu Klawiszowego Biznesowego. Pokroju Nokii E52. Nie ma praktycznie NIC na rynku od zadnego producenta. Zamiast isc w ta strone, to sie zamykaja w tym dziwnym rynku - nie wiadomo do kogo skierowanym.

    Mysle ze to w miare obiektywna opinia :) pozdrawiam

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52.  2014-04-11 15:17:48

    49 - Ty to wiesz najlepiej oczywiście!? Aż dziwne że nie jesteś szefem Nokii - byś ich na właściwe tory w końcu sprowadził... A może ich na Ciebie nie stać? Żenujące są takie głupie wypowiedzi jak Twoja ;-) motov3 - ciekawe co w sklepach robią telefony po 60 zł? Z wyświetlaczami z rozdzielczością 128 pikseli w pionie i w poziomie? Ciekawe, ze ja ostatnio wydałem wszystkie moje "półkowe" telefony, w których trzymałem karty prepaidowe do odbierania tylko - typu C1, C2? I z pocałowaniem ręki ode mnie je brali... Tak - ja jestem zainteresowany takim jak ten telefonem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~motov3  2014-04-11 19:27:11  host: rybka122.fucio.net

    WLO, ale co ty porownujesz polke Basic typu tanie Samsungi do dzwonienia, do sredniej polki cenowej - bo do takiej aspiruje ta Nokia wlasnie ? Cena nie wynosi 60zl, tylko 150zl albo lepiej u nas. To pozycjonuje ten telefon juz wsrod znacznie szerszej konkurencji. Dlatego - szczerze mowiac, nie wroze mu zadnej kariery w masowej telekomunikacji.

    Ps. Nie przesadzaj z tym calowaniem reki, bo uwierze ze pod WLO - papiez sie kryje hehehe :D:D:D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~lucab  2014-04-12 13:10:23  host: gfe222.internetdsl.tpnet.pl

    Fajne pomysły niektórzy maja. metalowa obudowa jak w e71,gabaryty e61,wyswietlacz 480x320i i system z ashy 302 ale menu bardziej klasyczne w stylu e71 i idealny telefon. no i bateria na 3g aby pociagla ze 3dni a na 2 g 5dni. mmmmm. rozmarzylem sie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~lucab  2014-04-12 13:35:31  host: gfe222.internetdsl.tpnet.pl

    wtrące jeszcze pare groszy w niektóre komentarze poniewaz pracuje w jednej z sieci komurkowych i znam potrzeby klientow. motov3 ma duzo racji. polacy kochaja nokie z sentymentu do 6300,e52,czy 6310. teraz nokia robiac tak solidny model znowu na kolejne 7 lat uzytkowania za 400zl nowka podejzewam,ze by sie pograzyla. z samsungiem s5610 jest tak. telefon swietnej jakosci sprzedawany ponad 3 lata temu klienci do tej pory go sobie chwala. nokia wystarczy ze by wypuscila nokie 206 w metalowej obudowie i szedlby jak swierze buleczki. dla starszych osob cos ala emporia v35 za 150zl. rowniez by super szedl. jakis dobry z klapka,bo tez sa tacy klienci. a dzieciakom smartfona na androidzie z wyświetlaczem 4,5 cala 4 rdzenie 2 gb ramu android aktualizowany aparat 8 z mocniejszego plastiku jak nokia x w cenie 500. bo dla nich wazne sa parametry i jak gry chodza. no i polka biznesowa. ale mamy na ta chwile tyle modeli tel, tyle firm,ze kazdy wybierze cos dla siebie. ale najlepiej tylko narzekac;). ja mam bb9360 od 3lat i jestem MEGA zadowolony. gdyby tylko jeszcze obudowa w nim byla ala nokia e71 lub bb9000 to było by 11/10 a tak to jest 10/10 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56.  2014-04-14 08:47:54

    motov3 - że co? Do średniej? Śmieszne... To jest podstawowa półeczka - co najwyżej nieco wyższa tylko ze względu na fajniejszy wygląd i duży, wyświetlacz. Średnia półka to może 301 i 515 jest ale nie 206 czy 208 albo 225 ;-) lucab - no jak by szedł, skoro 3G nie ma? Nie czytasz, zę bez 3G to badziewie jest i nie wiadomo po co Nokia w ogóle takie coś robi? Szedłby bo byłby TANI! Tak samo będzie się sprzedawać 225 - tani z dużym wyświetlaczem! Do rozmów i wiadomości. Większości ludzi nic więcej nie trzeba w telefonie. Nawet jak mają, to i tak nie używają. To jest tak jak z goglami - ludzie myślą, ze trzeba w oknie wyszukiwania gogle wpisać znany adres żeby wejść na żądaną stronę - zamiast wpisać w oknie przeglądarki ten adres... Z telefonami jest podobnie - trzeba mieć internet, bo bez tego telefon nie działa itd., itp. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57.  2014-04-14 08:50:08

    Ale tak, rzeczywiście ja wolałbym dwa telefony mieć - jeden tu "projektowany" - w stalowej obudowie E52 z niewielkimi ulepszeniami, nawet bez systemu, chociaż mi akurat wielowątkowość odpowiada i drugi - typowy smatrfon do innych zastosowań, z opcją telefonu nawet tylko ;-)

Dodaj swoją opinię