Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa platforma VoIP - FreecoNet

Nowa platforma VoIP - FreecoNet

sirmark 19 Września 2006 16:05

0 0

Na rynek VoIP wkracza nowa platforma FreecoNet, która daje użytkownikom możliwość integracji usług VoIP oraz wykorzystywania posiadanych numerów stacjonarnych od dowolnego operatora. Należy mieć tylko stały dostęp do Internetu, terminal VoIP oraz zarejestrować numer telefonu we FreecoNet.

Funkcjonując jako platforma, FreecoNet umożliwia poprzez VoIP darmowe połączenia pomiędzy wszystkimi zarejestrowanymi we FreecoNet numerami telefonów stacjonarnych, niezależnie od tego, który operator obsługuje ten numer i w jakiej technologii. FreecoNet pozwala przy rejestracji wykorzystać posiadany numer telefonu

W chwili wybrania numeru (połączenie realizowane poprzez VoIP) FreecoNet sprawdza, czy ten numer jest zarejestrowany w jego bazie danych lub w innych światowych bazach danych numerów telefonicznych (np. e164.org lub e164.arpa). Jeżeli wynik takiego sprawdzenia jest pozytywny, to połączenie jest zestawiane przez Internet, z pominięciem operatora, który obsługuje numer. Jeżeli numer nie zostanie odnaleziony, to połączenie jest realizowane za pośrednictwem operatora telekomunikacyjnego, który świadczy usługę użytkownikowi. Wcześniej trzeba odpowiednio skonfigurować usługę w panelu administracyjnym FreecoNet.

Dzięki połączeniu z bazami ENUM FreecoNet już dziś może za darmo łączyć z ponad 23 milionami abonentów na świecie.

Bardziej wymagający użytkownicy FreecoNet, za pośrednictwem własnego panelu administracyjnego dostępnego przez Internet, mogą tworzyć dużo bardziej zaawansowane scenariusze wybierania numeru i kierowania połączeniami. Przykładowo mogą wskazać najtańszych na wybranych kierunkach operatorów VoIP. Potem przy wykorzystaniu tych operatorów będą mogli się łączyć z numerami telefonicznymi nie zarejestrowanymi we FreecoNet.
Z platformy FreecoNet mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy, że zarejestrują swój numer telefonu poprzez stronę www.freeconet.pl. Należy także mieć stały dostęp do Internetu oraz bramkę VoIP lub telefon IP. Większe firmy mogą korzystać z FreecoNet na dwa sposoby: za pomocą centralki PABX obsługującej technologię VoIP, albo za pośrednictwem zintegrowanego z FreecoNet serwera telekomunikacyjnego Datera Call-eX. Oferuje on firmom bardziej rozbudowany pakiet usług dodatkowych. Daje także możliwość pełnej migracji do VoIP, przy jednoczesnej ochronie wcześniejszych inwestycji w telekomunikację.

W dniu 18 września 2006 roku FreecoNet rozpoczął działalność w Polsce. Bardzo szybko planowana jest jednak ekspansja na inne kraje Europy i Ameryki Północnej. W roku 2008 FreecoNet ma zamiar być obecny również w Ameryce Łacińskiej i Azji. Plany rozwoju FreecoNet nie ograniczają się jedynie do ekspansji terytorialnej. Twórcy platformy zapowiadają, że zaoferowana obecnie funkcjonalność będzie rozwijana.

"W najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie kolejnego projektu – pierwszej na świecie telareny, nad którą pracujemy wspólnie z największymi operatorami i NASK. Jest jeszcze zbyt wcześnie na ujawnienie szczegółów, ale telarena znacząco podniesie dostępność usług i konkurencyjność na rynku telekomunikacyjnym. Ma to być również pierwsze rozwiązanie gwarantujące pełną przenaszalność numerów do operatorów VoIP. Naszym zdaniem telareny będą finalnym etapem ewolucji VoIP" – zapowiada Krzysztof Malicki.

FreecoNet będzie pobierać symboliczną opłatę za korzystanie z platformy i zarejestrowanie numeru telefonicznego w wysokości: 1,95 PLN brutto na miesiąc. Nowi użytkownicy mogą testować system do 3 miesięcy za darmo. Drugim źródłem przychodów ma być sprzedaż zintegrowanego z FreecoNet serwera telekomunikacyjnego Datera Call-eX.

Źródło tekstu: FreecoNet     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~Aster  2006-09-19 16:24:43  host: pxgot2.srv.volvo.com

  Wszystko fajnie, ale co raz bardziej zakręcone te usługi. Niedługo to dzwonienie będzie w ogóle darmowe.

 • 0

  2.  2006-09-19 16:56:02

  Na roznych platformach sa rozne mozliwosci, jednak przecietny uzytkownik nie ma szans przebrnac przez konfiguracje i tego normalnie uzywac.

 • 0

  3. ~sceptyk  2006-09-19 23:34:08  host: w3cache1.icm.edu.pl

  póki co Freeconet to nic specjalnego - darmowe rozmowy między użytkownikami VoIP to standard, tak samo jak możliwość integracji linii tel. PSTN z VoIP - wystarczy HaloNet (lub dowolny inny dostawca VoIP) odpowiedni adapter VoIP i już można rozmawiać za darmo ze wszystkimi, których też namówimy na HaloNet... Gdzie tu przełom!?

 • 0

  4. ~acros  2006-09-20 00:07:43  host: djd166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nierozumiem co ta firma wprowadza mog by ktos mi to wytumaczyc? rejestruje w nim moj nr stacjonarny ( z tpsa) i juz moge dzwonic zadarmo czy jak bo sie zgubilem z tym wszystkim

 • 0

  5.  2006-09-20 00:35:27

  z tego co rozumiem to mozesz dzwonic jesli ty i twoj znajomy ma zarejestrowany tam numer tylko za bardzo nie wiem jak jest zestawiane polaczenie ze tpsa czy tez halonet lub jakis inny operator nie pobiera za to oplat

 • 0

  6.  2006-09-20 00:37:36

  onet dzis ruszyl z usluga rebtel onet ale jakas bzdura jest sugerowanie ze pobieraja okolo 3 zl za tydzien rozmow bo mi dzis skasowalo juz 1$ na kilku minutach polaczen wychodzacych oraz jak osoba z wloch dzwonila na numer dostpowy wloski ktory laczyl ja z moim telefonem komorkowym wcale to tanie nie jest

 • 0

  7. ~  2006-09-20 01:25:51  host: dtz44.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jest tyle rozwiązań VoIP, że jeżeli operatorzy nie zaczną działać w kierunku tepsianego tripleplay, to najpierw zacznie upadać rynek telefoni stacjonarnej a potem kablowej.

 • 0

  8.  2006-09-20 11:23:46

  www.fazafm.com: pobrali 1$ i możesz przez to dzwonić przez tydzień. Po prostu pobierają z góry dolara za pierwsze połaczenie, a potem możesz dzwonić tak przez 7 dni.

 • 0

  9. ~mefisto3  2006-10-09 20:01:35  host: static-81-219-148-11.devs.futuro.pl

  Usługi zakręcone, ale pozytywnie! FreecoNet.pl ma też nowe forum a na nim wiele niespodzianek!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.