Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa pamięć Samsunga - OneDRAM

Nowa pamięć Samsunga - OneDRAM

sirmark 15 Grudnia 2006 01:11

0 0

Firma Samsung Electronics poinformowała o stworzeniu prototypu nośnika pamięci fuzyjnej, o nazwie OneDRAM, którego przeznaczeniem są przenośne urządzenia elektroniczne. Produkt wykazuje się dużo wyższym wskaźnikiem szybkości przetwarzania danych między procesorami w porównaniu do nośników pamięci flash.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku urządzeń multimedialnych, firma Samsung w taki sposób zaprojektowała nośnik pamięci fuzyjnej, aby uzyskać jak największą wydajność współpracy między procesorem komunikacyjnym i medialnym. Zastosowanie jednego układu będącego swoistym pomostem miedzy procesorami, eliminuje także konieczność buforowania pamięci przez nośniki DRAM i SRAM, co również wpływa na efektywność pracy urządzenia.
Jak zapewnia producent, nośnik OneDRAM wykazuje się także wysoką oszczędnością energii, redukując jej zużycie o 30 procent. W rezultacie, dzięki zastosowaniu nośnika pamięci OneDRAM, pięciokrotnie zwiększa się szybkość przetwarzania danych, wydłuża żywotność baterii oraz umożliwia minimalizację rozmiarów urządzeń.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet