Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa Opera Mini

Nowa Opera Mini

LuiN 12 Listopada 2008 17:54

0 0

Opera udostępniła nową wersję jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych - Opera Mini 4.2 beta. Najważniejsze zmiany to sześć wersji kolorystycznych interfejsu oraz obsługa wideo strumieniowego.

Obsługa skórek pozwoli na zmianę standardowej czerwonej kolorystyki przeglądarki na jeden z pięciu dodatkowych wariantów. Jednak nie samego wyglądu dotyczą zmiany w aplikacji - nowe serwery zagwarantują szybsze przeglądanie w regionach Azji i Pacyfiku oraz obu Ameryk, ale także na całym świecie - dzięki odciążeniu dotychczasowych serwerów.




Użytkownicy komputerowej wersji przeglądarki Opera zyskają na nowej usłudze: Sync your Notes, która pozwala na szybką synchronizację notatek, z jednoczesnym ich przetworzeniem do wersji mobilnej. Z kolei na miłośników multimediów czeka zgodność z mobilną wersją serwisu YouTube, której zabrakło w poprzednich wersjach programu.

Bezpłatną przeglądarkę pobrać można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    43.  2008-11-13 10:48:31

    no i jeszcze kwestia udostępnienia aplikacji tylko dla Stanów i Kanady chyba?

  • 0

    44.  2008-11-13 11:10:24

    W sumie, jesli ktoś potrafi pobrać, to niech poda metodę... Jeden mój znajomy też chwali się, ze już "testował" ale jakoś nie ma czasu mnie poinformować w jaki sposób pozyskał aplikację ;-)

  • 0

    45. ~Daro603  2008-11-13 11:12:11  host: f96-041.opera-mini.net

    wlo: Naprawdę niewiem dlaczego mój telefon niechce odtworzyć żadnego filmu z mobilnej wersi youtube. A mój telefon posiada obsługę transmisji strumieniowej. Jak miałem dawno nr w Heyah to oglądałem TV na żywo czy widoki z różnych kamer... Może poprostu mój telefon niemoże odtworzyć tych filmów z youtube.

  • 0

    46.  2008-11-13 11:49:17

    ~Daro603 - to nie jest transmisja strumieniowa! dlatego nie wykorzystuje się do tego APN do transmisji strumieniowej właśnie ;-)

  • 0

    47.  2008-11-13 11:57:06

    fakt, że jest ryszający się obrazek avi czy mpg albo jeszcze inny, nie znaczy, ze jest to transmisja strumieniowa ;-)

  • 0

    48.  2008-11-13 12:31:21

    Ad 41. http://pda.pl/news/skyfire_dostepny_dla_kazdego

  • 0

    49. ~Daro603  2008-11-13 14:07:43  host: f96-042.opera-mini.net

    wlo: Ale niewiem dlaczego mój telefon nieodtwarza filmów z mobilnej wersi youtube. Telewizję na żywo kiedyś oglądałem... Napewno coś jest źle ustawione... Albo poprostu mój telefon niemoże tego odtworzyć...

  • 0

    50. ~Michał G.  2008-11-13 16:09:56  host: aasm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie jako użytkownika telefonu Nokia 3510i wcale nie rusza pojawienie się nowej wersji mini opery, bo i tak nie jest ona przeznaczona na mój telefon. Szkoda, że tak krótkowzrocznie patrzą rozwijając ją pod kontem nowych telefonów. Chyba, że razem z mini operą otworzą jakiś "sklep" gdzie tak samo za darmo jak operę będzie można otrzymać nowoczesny telefon w pełni ją obsługujący.

  • 0

    51. ~Michał G.  2008-11-13 16:11:14  host: aasm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co do "skórek" to trochę strata czasu. Mogliby w tym czasie zrobić wbudowany menadżer pobrań, byłby bardziej użyteczniejszy.

  • 0

    52.  2008-11-14 08:48:04

    ~Michał G. - no cóż... Windows 3.1 i 95 też już wycofany jest ;-) Ty zawsze możesz pobrać wersję mini Mini Opery - z pewnością zadziała na 3510i ;-) Starsza wersja, mniejsze możliwości, ale działa... A! I ta mini Mini ma obsługę skórek! Basic chyba się nazywa ta wersja - 3.1 jak pamiętam. Nie narzekaj więc...

  • 0

    53.  2008-11-14 10:10:54

    ~Michał G. - a powiedz... które telefony potrafiłyby takiego menedżera obsłużyć? Wiemy już że nie Nokia 3510i - chociaż za to powinno się do więzienia niektóych ludzi posadzić chyba...

  • 0

    54. ~  2008-11-14 12:09:42  host: f96-025.opera-mini.net

    Zainstalowalem na s e k660i no i dziala jest szybsa niz 4,1

  • 0

    55. ~  2008-11-14 13:11:30  host: f142-046.opera-mini.net

    Chcialem powiedziec ze nie kopresuje stronkny 4.2 robie ruwno

  • 0

    56. ~idea  2008-11-14 14:13:22  host: abxt235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niestety nowa wersja opery mini nadal nie potrafi zawiesić sesji web np na 6godzin.wszystkie siemensy z opcją internetowa w ustawieniach przeglądarki miały opcje recznego ustawienia czasu podtrzymania sesji(ustawiałem 700minut i spokój).czyżby problem patentowy czy nieudolność softmenów?.podpowiadam dla użytkowników SE mały plus,ktorego nie mają nokie(poza symbianami)samsungi.motki.-nacisnąć dłużej strzałkę powrotu i pojawi się alternatywa-zakończ-minimalizuj.po wybraniu minimalizuj,można przejść do menu głównego komórki bez zrywania połączenia internetowego na czas od 12 do 16minut.jest w ustawieniach tej opery opcja zegara i jak zauważycie to jest poszatkowany na równe interwały-10.30-1100-1130-12.00 itd-przypuszczam iż tu znajduje się rozwiązanie ustawienia czasu podtrzymania sesji.Czekam z podziękowaniem

  • 0

    57. ~Longman  2008-11-14 15:00:56  host: adbl98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chciałbym jedynie nieśmiało zaznaczyć, że to wersja beta więc może działać nieprawidłowo. To nie jest wersja finalna, więc nie wiem dlaczego niektórzy mają pretensje.

  • 0

    58. ~xxxx  2008-11-15 11:59:18  host: 87-205-242-56.adsl.inetia.pl

    A na iphony i tak nie będzie ha ha ha

  • 0

    59.  2008-11-15 14:22:03

    Helos,mam pytanie odnośnie mini opery 4.2 gdy w wp otwieram np. "System kers" to wczytuje się coś innego, dopiero za drugim razem wczytuje poprawnie, miał Ktoś coś takiego? Opera czy wp nawala?

  • 0

    60. ~sobanek  2008-11-17 01:21:39  host: 79.97.27.70

    @xxxx: niestety... Safari musi mi wystarczyć

  • 0