Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa oferta TP w dniu wejścia Polski do UE

Nowa oferta TP w dniu wejścia Polski do UE

sirmark 29 Kwietnia 2004 09:12

0 0

W dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Telekomunikacja Polska obniża ceny połączeń międzynarodowych. Dodatkowo, prócz stałej obniżki, od 1 do 3 maja rozmowy międzynarodowe będą o 50 proc. tańsze. Od maja TP zwiększa też prędkość Neostrady TP oraz wprowadza promocję zestawu z modemem WiFi. Ceny za dostęp do Internetu dla Klientów indywidualnych będą o 7 proc. tańsze w związku ze zwolnieniem z VAT.

Od początku maja br. TP znacznie obniża ceny połączeń międzynarodowych. Rozmowy będą tańsze nawet do 80 proc. dla Klientów indywidualnych i do 82 proc. dla Klientów biznesowych. Połączenia do dotychczasowych i nowych krajów członkowskich UE będą rozliczane według tych samych stawek.

Klienci indywidualni dzwoniąc do wszystkich państw UE zapłacą za minutę 1,20 zł (1,46 zł z VAT) - oznacza to obniżkę cen połączeń z Litwą, Łotwą, Estonią i Słowenią. Tyle samo będą kosztować rozmowy do Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady (obniżka o 40 proc.). Z kolei do 2,10 zł (2,56 zł z VAT) za minutę spadają ceny połączeń do Argentyny, Chin, Hong-Kongu, Indii, Izraela, Japonii, Korei Płd., Nowej Zelandii, RPA, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu i Wietnamu (obniżka o 80 proc.). Od 1 maja do 31 grudnia br. w ramach usługi wybrane numery TP ceny wybranych połączeń międzynarodowych będą niższe o 40 proc.

Ponadto od 1 do 3 maja, w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej, TP obniży dodatkowo ceny połączeń międzynarodowych o 50 proc. Jeśli Klient korzysta jednocześnie z usługi wybrane numery TP na połączenia międzynarodowe, to rozmowy w tych dniach będą aż o 90 proc. tańsze. Na przykład za minutę połączenia z abonentem sieci stacjonarnej w Niemczech Klienci zamiast 1,20 zł (1,46 zł z VAT) zapłacą 0,12 zł (0,15 zł z VAT).

Klienci biznesowi korzystający z planu sekundowego TP biznes (oraz profili: TP biznes i ISDN TP biznes pro) od 1 maja będą płacić mniej za połączenia międzynarodowe do wszystkich państw. Ceny spadły od 12 proc. do 76 proc. Z usługą wybrane kraje TP biznes ceny mogą być niższe od 35 proc. do 82 proc.
Od początku maja br. wzrasta szybkość transferu danych w Neostradzie TP. Ze 128 kbps prędkość zwiększy się do 320 kbps, zaś opcja 512 kbps przekształci się w 640 kbps. Cena usługi dla klientów indywidualnych, którym przysługuje zwolnienie z VAT zmniejszy się o 7 proc. Z szybszej Neostrady TP będą korzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowych Klienci.

TP przedłuża do końca 2004 roku promocję na aktywację usługi Neostrada TP. Klienci, którzy zamówią dowolną opcję Neostrady TP zapłacą za jej aktywację tylko 1zł.

Od 1 maja w Telepunktach można też kupić zestaw instalacyjny Neostrady TP z modem WiFi i zdrapką umożliwiającą dwugodzinne darmowe surfowanie po Sieci z HotSpotów IDEI. Opłata za promocyjny zestaw dla nowych abonentów Neostrady TP wynosi 650 zł brutto.

W tym samym dniu zaczyna obowiązywać ustawa o VAT, zwalniająca Klientów indywidualnych z podatku VAT na Internet. Oznacza to, że korzystanie z sieci będzie dla tej grupy Klientów o 7 proc. tańsze.

Źródło tekstu: TP SA     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet