Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa oferta Orange Polska dla samorządów

Nowa oferta Orange Polska dla samorządów

LuiN 11 Lutego 2013 10:04

0 0

Orange Polska stworzyło dla jednostek samorządu terytorialnego specjalną ofertę długoterminowej dzierżawy infrastruktury. Wykorzystanie istniejącej już infrastruktury umożliwi obniżenie kosztów budowy sieci szybkiego Internetu i skróci czas realizacji inwestycji.




Nowa oferta Orange Polska polega na długoterminowym dzierżawieniu infrastruktury telekomunikacyjnej przez jednostki samorządu terytorialnego lub podmioty działające w ich imieniu. Dzierżawa może dotyczyć zarówno infrastruktury już istniejącej jak też nowo wybudowanej, w tym torów światłowodowych i powierzchni na urządzenia teletechniczne. Jej właścicielem pozostaje Orange Polska, zapewniając nadzór nad infrastrukturą, przeglądy oraz interwencje w przypadku ewentualnych awarii.


Rozwiązanie, które proponuje Orange Polska, pozwoli zmniejszyć koszty i przyspieszyć budowę sieci szerokopasmowych przez samorządy, które wykorzystują w tym celu środki publiczne, w tym fundusze Unii Europejskiej. Jest ono także zgodne z zaleceniami UE dotyczącymi niedublowania istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej.


Nowa oferta dla samorządów to kolejna inicjatywa Orange Polska wspierająca upowszechnianie dostępu do szybkiego Internetu oraz likwidację tzw. internetowych białych plam. Firma współpracuje z władzami lokalnymi przy projektach Szerokopasmowe Lubuskie i Szerokopasmowe Pomorskie oraz przy inwestycjach realizowanych w ramach Porozumienia z UKE. Dzięki nim w ciągu ostatnich trzech lat w całym kraju Orange Polska wybudowała 1 024 387 łączy, z czego 958 640 umożliwia świadczenie usług dostępu do Internetu z prędkością powyżej 6 Mb/s.


Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Pragmatyk  2013-02-11 10:28:23  host: host-89-229-150-17.plock.mm.pl

  No tak, Partnerstwo publiczno-prywatne czyli największy przekręt pozwalający dofinansować z pieniędzy podatników wybrane podmioty. Lepiej by się wzięli za lepsze oferty prepaid/abonament/firma, bo konkurencja jakaś żwawsza w tej materii.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~  2013-02-11 10:37:43  host: user-94-254-209-158.play-internet.pl

  Zauważyliście jaką tendencję ma ostatnio Orange do wskazywania oszczędności? Szkoda, że polega to tylko i wyłącznie na kupowaniu kolejnych usług i produktów w Orange...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~mirekb  2013-02-11 11:55:09  host: apn-77-113-215-162.dynamic.gprs.plus.pl

  w sumie z taką infrą nie dziwi oferta.mogą dziwic jedynie ceny,ciekawe jak skalkulowane

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~e  2013-02-11 15:09:21  host: agag129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Najbardziej wkurza fakt, ze gdy prywatny podmiot chce uzyskac dostep do kawalka swiatla w TP, to ma ceny zaporowe, za to samorządom daje się wszystko na tacy... ech...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-124-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet