Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa oferta Orange Polska dla samorządów

Nowa oferta Orange Polska dla samorządów

LuiN 11 Lutego 2013 10:04

0 0

Orange Polska stworzyło dla jednostek samorządu terytorialnego specjalną ofertę długoterminowej dzierżawy infrastruktury. Wykorzystanie istniejącej już infrastruktury umożliwi obniżenie kosztów budowy sieci szybkiego Internetu i skróci czas realizacji inwestycji.

Nowa oferta Orange Polska polega na długoterminowym dzierżawieniu infrastruktury telekomunikacyjnej przez jednostki samorządu terytorialnego lub podmioty działające w ich imieniu. Dzierżawa może dotyczyć zarówno infrastruktury już istniejącej jak też nowo wybudowanej, w tym torów światłowodowych i powierzchni na urządzenia teletechniczne. Jej właścicielem pozostaje Orange Polska, zapewniając nadzór nad infrastrukturą, przeglądy oraz interwencje w przypadku ewentualnych awarii.

Rozwiązanie, które proponuje Orange Polska, pozwoli zmniejszyć koszty i przyspieszyć budowę sieci szerokopasmowych przez samorządy, które wykorzystują w tym celu środki publiczne, w tym fundusze Unii Europejskiej. Jest ono także zgodne z zaleceniami UE dotyczącymi niedublowania istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Nowa oferta dla samorządów to kolejna inicjatywa Orange Polska wspierająca upowszechnianie dostępu do szybkiego Internetu oraz likwidację tzw. internetowych białych plam. Firma współpracuje z władzami lokalnymi przy projektach Szerokopasmowe Lubuskie i Szerokopasmowe Pomorskie oraz przy inwestycjach realizowanych w ramach Porozumienia z UKE. Dzięki nim w ciągu ostatnich trzech lat w całym kraju Orange Polska wybudowała 1 024 387 łączy, z czego 958 640 umożliwia świadczenie usług dostępu do Internetu z prędkością powyżej 6 Mb/s.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 4
 • 0

  1. ~Pragmatyk  2013-02-11 10:28:23  host: host-89-229-150-17.plock.mm.pl

  No tak, Partnerstwo publiczno-prywatne czyli największy przekręt pozwalający dofinansować z pieniędzy podatników wybrane podmioty. Lepiej by się wzięli za lepsze oferty prepaid/abonament/firma, bo konkurencja jakaś żwawsza w tej materii.

 • 0

  2. ~  2013-02-11 10:37:43  host: user-94-254-209-158.play-internet.pl

  Zauważyliście jaką tendencję ma ostatnio Orange do wskazywania oszczędności? Szkoda, że polega to tylko i wyłącznie na kupowaniu kolejnych usług i produktów w Orange...

 • 0

  3. ~mirekb  2013-02-11 11:55:09  host: apn-77-113-215-162.dynamic.gprs.plus.pl

  w sumie z taką infrą nie dziwi oferta.mogą dziwic jedynie ceny,ciekawe jak skalkulowane

 • 0

  4. ~e  2013-02-11 15:09:21  host: agag129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Najbardziej wkurza fakt, ze gdy prywatny podmiot chce uzyskac dostep do kawalka swiatla w TP, to ma ceny zaporowe, za to samorządom daje się wszystko na tacy... ech...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet