Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa oferta Idei - "Jedna Idea"

Nowa oferta Idei - "Jedna Idea"

sirmark 4 Listopada 2004 14:52

1 0

PTK Centertel wprowadza od 8 listopada 2004 r. w sieci Idea absolutną nowość na rynku telekomunikacyjnym – jeden plan taryfowy dla wszystkich abonentów pod nazwą JEDNA IDEA, który gwarantuje wszystkim użytkownikom równie korzystne warunki i pełną swobodę wyboru. Hasło kampanii reklamowej nowej oferty brzmi: "Jedna Idea – a tyle możliwości. I kropka."

W nowej ofercie Jedna Idea - niezależnie od tego, w jaki sposób korzystamy z telefonu komórkowego mamy jedną, atrakcyjną stawkę na usługi, sekundowe naliczanie od początku rozmowy oraz wiele możliwości pozwalających na oszczędzanie i kontrolowanie wydatków

Teraz sieć Idea zamiast wielu skomplikowanych taryf daje swoim klientom ofertę Jedna Idea - JEDEN PROSTY PLAN TARYFOWY dla wszystkich, niezależnie czy wybierasz opcję z rachunkiem, na kartę lub mix, z telefonem lub bez telefonu, z umową lub bez umowy.

W nowej ofercie Jedna Idea jest ZAWSZE jedna cena za minutę, SMS-a i MMS-a. Niezależnie od tego, do kogo i o jakiej porze dzwonimy, SMS-ujemy, MMS-ujemy Niezależnie od tego czy jej użytkownik jest obecnym czy nowym klientem sieci Idea, zawsze płaci tyle samo.

Jedna Idea
z rachunkiem na kartę mix
Sposób płatności rachunek ze stałą comiesięczną kwotą deklarowaną doładowanie konta stała comiesięczna kwota deklarowana z możliwością doładowania
Kwota deklarowana od 10 zł brak od 10 zł
Sekundowe naliczanie tak tak tak
Minuta rozmowy 0,75 zł 0,75 zł 0,75 zł
SMS 0,20 zł 0,20 zł 0,20 zł
MMS 0,40 zł 0,40 zł 0,40 zł
Pakiety
tak tak tak

W Jednej Idei płacisz, jak chcesz

W nowej ofercie Jedna Idea to klient decyduje, w jaki sposób chce się rozliczać z siecią Idea – z rachunkiem, na kartę czy mix:

Jeśli klient ceni sobie swobodę korzystania z telefonu o każdej porze i w każdej sytuacji, dla niego najlepszą ofertą będzie Jedna Idea z rachunkiem.

Jeśli nie chce zobowiązań ani comiesięcznych płatności, wybierze Jedną Ideę na kartę.

Jeśli szuka pewności i swobody jednocześnie, skorzysta z Jednej Idei mix. Zyska co miesiąc pewność stałych niskich rachunków, a w razie potrzeby – swobodę doładowania konta.

Niezależnie od wybranego sposobu płatności, zawsze ma jedną korzystną ofertę!

Proste i uczciwe zasady

Jedna Idea to pierwsza oferta na rynku, w której nie ma "pustego" abonamentu! To jej użytkownik decyduje, na co chce wydać swoje pieniądze: na rozmowy, SMS-y, MMS-y, czy Internet. W Jednej Idei z rachunkiem lub mix wybiera on jedynie kwotę deklarowaną, którą co miesiąc będzie płacił za korzystanie z oferty Jedna Idea: 10 zł, 25 zł, 50 zł, 75 zł, 100 zł lub 200 zł. Po wyczerpaniu kwoty deklarowanej abonent Jednej Idei może:
 • nadal swobodnie korzystać z telefonu, a kwota wszystkich wydatków znajdzie się na rachunku (Jedna Idea z rachunkiem), lub
 • doładować konto kartą doładowującą Idea lub w inny dostępny sposób (Jedna Idea mix).

W ofercie Jedna Idea w okresie obowiązywania umowy klient może bezpłatnie zmienić wybraną kwotę deklarowaną na dowolną wyższą lub wrócić do kwoty, którą zadeklarował kupując ofertę. Natomiast po okresie umowy abonent Jednej Idei może wybrać dowolną, nawet minimalną kwotę deklarowaną 10 zł i dalej korzystać ze wszystkich przywilejów tej oferty. W ofercie Jedna Idea na kartę nie trzeba deklarować kwoty miesięcznych wydatków na telefon! Po prostu korzystamy z tego, co znajduje się na koncie użytkownika. Abonent korzysta z tego, co znajduje się na jego koncie, które doładowuje wtedy, kiedy potrzebuje.

Sekundowe naliczanie

W Jednej Idei wszyscy od razu dostają usługę sekundowego naliczania opłat od początku połączenia. Dzięki temu płacą tylko za czas rozmowy i ani za sekundę więcej.

Kapitał Złotówek

Użytkownik Jednej Idei nic nie traci, bo niewykorzystane w danym miesiącu złotówki z kwoty deklarowanej przechodzą na kolejny miesiąc tworząc tzw. Kapitał Złotówek. Można wykorzystać go na wszystkie usługi w następnym miesiącu, w pierwszej kolejności przed kwotą deklarowaną za miesiąc bieżący.

Jedna Idea - oferta z telefonem lub bez

W Jednej Idei można wybrać atrakcyjny telefon lub tylko sam numer w sieci Idea. Jeśli zależy nam na telefonie, jego cena będzie ściśle powiązana z wysokością kwoty deklarowanej oraz długością okresu, na jaki zwiążemy się z siecią Idea. Jeśli abonent Jednej Idei ma już telefon, dla niego również są atrakcyjne propozycje w nowej ofercie:

 • Jedna Idea na kartę – oferta bez zobowiązań - Kupuje zestaw startowy z numerem telefonu za jedyne 25 zł z VAT i korzysta ze wszystkich korzyści, jakie daje nowa oferta Jedna Idea, bez rachunków i zobowiązań!
 • Jedna Idea z minimalną kwotą 10 zł miesięcznie - Wybiera ofertę Jedna Idea z rachunkiem lub mix, podpisuje umowę na czas nieokreślony i korzysta z dowolnej, nawet minimalnej kwoty deklarowanej - w każdym miesiącu płacisz tylko 10 zł z VAT i otrzymuje 10 zł na usługi w nowej ofercie. Jak je wyda, możesz rozmawiać dalej, bo gwarantuje mu to Jedna Idea!
 • 50% więcej - oferta dla tych, co chcą rozmawiać jeszcze więcej i jeszcze taniej! W ramach oferty Jedna Idea z rachunkiem lub mix abonent wybiera dowolną kwotę deklarowaną i podpisuje umowę na 12 lub 24 miesiące - w każdym miesiącu otrzymasz o 50% więcej wybranej kwoty deklarowanej do dowolnego wykorzystania. Jeżeli więc np. wybierze kwotę 100 zł, otrzyma aż 150 zł na swoje wydatki!

Sposoby na oszczędzanie

Jedna Idea to także sposób na oszczędzanie, gdyż proponuje trzy rodzaje pakietów, które pozwolą abonentowi obniżyć koszty użytkowania telefonu – w zależności od potrzeb:

Pakiet ROZMOWY – to dodatkowy budżet 10 zł, 20 zł, 50 zł na tańsze połączenia w ramach sieci Idea, co oznacza, że minuta kosztuje jedynie 40 groszy!

Pakiet WIADOMOŚCI - to dodatkowy budżet 10 zł, 20 zł, 50 zł na wysyłanie tańszych wiadomości SMS w ramach sieci Idea, zarówno SMS-y, jak i MMS-y, co oznacza, że SMS kosztuje tylko 10 groszy, a MMS – 20 groszy. Po raz pierwszy Idea wprowadza wymienność wiadomości tekstowych na multimedialne: 1 MMS = 2 SMS-y!

Pakiet ŚWIAT IDEI - to dodatkowy budżet 10 zł, 20 zł, 50 zł na tańszą transmisję danych (GPRS i CSD), co oznacza, że koszty transmisji danych to 5 groszy za 50 kB po GPRS lub za minutę połączenia po CSD.

Można zakupić dowolny pakiet lub wszystkie pakiety naraz z wybraną kwotą 10,

20 lub 50 zł. Odpowiadającą danemu pakietowi liczbę minut, SMS-ów lub megabajtów wykorzystujemy w ramach sieci Idea w pierwszej kolejności, przed kwotą deklarowaną.

Niewykorzystana kwota z pakietów podlega miesięcznemu Kapitałowi Złotówek.

Pakiet Liczba jednostek do wykorzystania Komenda
do aktywacji Pakietu
SMS na Numer
Pakiet
ROZMOWY
10 zł 25 minut AKT 10ROZM 404
20 zł 50 minut AKT 20ROZM
50 zł 125 minut AKT 50ROZM
Pakiet WIADOMOŚCI 10 zł 100 SMS-ów/ 50 MMS-ów AKT 10WIAD 505
20 zł 200 SMS-ów/ 100 MMS-ów AKT 20WIAD
50 zł 500 SMS-ów/ 250 MMS-ów AKT 50WIAD
Pakiet
ŚWIAT IDEI
10 zł 9,77 MB po GPRS/200 minut po CSD AKT 10DANE 606
20 zł 19,55 MB po GPRS/400 minut po CSD AKT 20DANE
50 zł 48,83 MB po GPRS/1000 minut po CSD AKT 50DANE

W tabeli podano ceny brutto.

Wiesz, ile płacisz

Użytkownik Jednej Idei może również w pełni kontrolować swoje wydatki. Pomogą mu w tym usługi: Wiem Ile, Wiem Kiedy oraz Rachunek Szczegółowy:

Wiem Ile (Jedna Idea z rachunkiem, na kartę i mix) - Pozwala na bieżąco sprawdzać stan wykorzystania kwoty deklarowanej lub stan konta, czyli dowie się ile pieniędzy zostało z poprzedniego i bieżącego miesiąca, a w przypadku Jednej Idei z rachunkiem także ile pieniędzy dodatkowo wydał już na usługi w bieżącym miesiącu. Aby otrzymać taką informację, należy wysłać SMS-a o treści ILE pod numer 333 (koszt SMS-a – 0,20 zł z VAT) lub zadzwonić do Automatycznego Biura Obsługi Klienta pod numer *500 – połączenie bezpłatne!

Wiem Kiedy (Jedna Idea z rachunkiem) - W każdym miesiącu otrzyma SMS-a informującego o momencie przekroczenia kwoty deklarowanej, a także o przekroczeniu tej kwoty o każde 25 zł korzystania z telefonu. Usługa jest płatna 2 zł z VAT, co miesiąc. Aby bezpłatnie aktywować usługę należy wysłać SMS-a o treści AKT SALDO pod numer 666 (koszt SMS-a – 0,20 zł z VAT) lub zadzwonić do Automatycznego Biura Obsługi Klienta pod numer *500 - połączenie bezpłatne!

Rachunek Szczegółowy co miesiąc (Jedna Idea z rachunkiem) - Co miesiąc, razem z rachunkiem otrzymasz szczegółowe zestawienie Twoich połączeń. Usługa jest płatna 5 zł z VAT co miesiąc. Aby bezpłatnie aktywować usługę, wyślij SMS-a o treści AKT RACH pod numer 212 (koszt SMS-a – 0,20 zł z VAT) lub zadzwoń do Automatycznego Biura Obsługi Klienta pod numer *500 - połączenie bezpłatne.

Można także na bieżąco sprawdzać stan wykorzystania Pakietów w ofercie Jedna Idea. Służą do tego usługi:

 • Wiem Ile ROZMOWY – wyślij SMS-a o treści ILE ROZM pod numer 333
 • Wiem Ile WIADOMOŚCI – wyślij SMS-a o treści ILE WIAD pod numer 333
 • Wiem Ile ŚWIAT IDEI – wyślij SMS-a o treści ILE DANE pod numer 333

Każdorazowy koszt wysłania SMS-a to 0,20 zł z VAT.

Główne zalety oferty Jedna Idea to przede wszystkim:

 • JEDEN plan taryfowy dla wszystkich!
 • ZAWSZE jedna, płaska stawka na połączenia, SMS-y i MMS-y
 • swobodny wybór sposobu płatności
 • jasne i uczciwe zasady rozliczeń za usługi,
 • sekundowe naliczanie od początku rozmowy,
 • Kapitał Złotówek,
 • możliwość obniżenia kosztów połączeń,
 • kontrola wydatków,
 • bezpłatna poczta głosowa oraz szereg innych usług.


Cennik telefonów w ofercie "Jedna Idea"
cennik telefonow jednaidea

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 41
 • 0

  22. ~roger  2004-11-08 14:21:00  host: host-81-190-7-106.gdynia.mm.pl

  Oferta może i fajna, ale same odgrzewane telefony, no i jak zwykle u idei ceny niektórych "subsydiowanych" telefonów w niższych taryfach sa wyższe od cen rynkowych:)

 • 0

  23. ~Polan  2004-11-09 00:24:00  host: systemy186.toya.net.pl

  Spójrzcie na ceny telefonów ... dramat, od deklarowanych 100 zł dopiero coś tam można kupić nowego ... i tak ogólnie to nie wiem co tak piejecie z zachwytu,poważnie.

 • 0

  24. ~Adam  2004-11-09 16:27:00  host: csknet-84-234-40-10.csk.pl

  to wielka jedna podpucha z tym abonamentem. Można zmienić już posiadany abonament ale tylko na droższy. Jak tylko skończy mi sie umowa przechodzę na kartę w Heyahu albo Tak Taku
  Adam

 • 0

  25. ~Adam  2004-11-09 16:33:00  host: csknet-84-234-40-10.csk.pl

  dziś chciałem zmienić w abonamencie posiadana taryfę Idea Firma 50 na Nowa Idea Firma 25. Pani z BOK jednoznacznie oświadczyła że owszem mogę zmienić za opłatą ale tylko na Nową 100 co jest sporo droższe. a mi tych 50 jest za dużo. Ot i całe dbanie o klienta w wydaniu Idei. Naiwnie wierzyłem że ta oferta dla starych klientów jest cacy. Pomyliłem się.

 • 0

  26. ~enter0048  2004-11-09 18:22:00  host: cck62.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A co z fonami?Nic nie moge znalezc na ten temat*

 • 0

  27. ~buffet  2004-11-09 18:34:00  host: agw92.internetdsl.tpnet.pl

  a jak to sie do popa bo nic nie czaje mzoe mi ktos jasniej to powie

 • 0

  28. ~ropa2  2004-11-09 19:58:00  host: 81.15.223.194

  Uaaa!!! 13 tego kończy mi sie abonament....wywalczyłem przejście z Opimy 30 na Jedna Idea 25 ( bez telefonu )umowa na rok...oprócz 25zł abonamentowych dodatkowo dostane pakiet 50 zł w Ideii + 20 zł na smsy.....i to wszystko za 25zł miesięcznie....WIWAT IDEA !!!!!

 • 0

  29. ~Perkoz_1  2004-11-09 20:53:00  host: bjv247.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nareszcie mój Operator jako pierwszy na rynku pokazał co to jest konkurencja a nie marazm!!!Tak trzymać Idea!!!Era i Plus - do kalkulatorów bo ogona ciągniecie!!!!

 • 0

  30. ~roger  2004-11-10 09:51:00  host: host-81-190-7-106.gdynia.mm.pl

  Ludzie, przestańcie się tym tak podniecać.1.Idea robi na tym świetny interes, bo oferuje głównie telefony z 2003 roku, które albo kupuje za grosze, albo zalegają od dawna w magazynach.
  2.Na świecie Nokie 6230/6600 kosztują niewiele ponad 300$, tak więc teoretycznie rzecz ujmując, kupując te modele w najniższym abonamencie my subsydiujemy Ideę, a nie ona nam telefon:)
  3.Gdzie są Sony-Ericsson K700/T630, Siemens S65, Motorola E398, Nokia 3220,6260,6670,7610,... Idea sama sobie szkodzi, przygotowując taką ofertę telefonów.

 • 0

  31. ~Adam  2004-11-10 11:30:00  host: csknet-84-234-40-10.csk.pl

  chodzi o koszt utrzymania, a nie ceny telefonu, lub jaki telefon. Mi może być i 3310 aby mozna było tanio rozmawiać. Reszta sie nie liczy

 • 0

  32. ~radeczko  2004-11-11 16:34:00  host: pradnikf.gemini.net.pl

  A ja już przestawiłem Taty telefon i od 6 XII jedzie na nowej taryfie :)

 • 0

  33. ~radeczko  2004-11-16 09:17:00  host: brg134.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oferta wydaje się być też bardzo atrakcyjna przy ROAMINGU, w poprzednich taryfach płaciliśmy za te rozmowy „po za abonamentem” abonamentem teraz wykorzystamy kwotę z deklarowanej puli i to samo przy rozmowach międzynarodowych z polski. )

 • 0

  34. ~asia  2007-08-03 10:54:43  host: gin98.internetdsl.tpnet.pl

  CZY MOZNA Z JEDNEJ IDEI NA MIXA PRZEJSC DO POPA?? BO CHCIALABYM SOBIE WYKUPIC PAKIET 600 ESEMESOW A TO JEST DOSTEPNE TYLKO W POPIE PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ ;-)

 • 0

  35. ~Orange  2011-11-26 12:12:22  host: dynamic-78-8-153-215.ssp.dialog.net.pl

  Tak można przejść:)

 • 0

  36. ~oRANGE  2011-11-26 12:13:44  host: dynamic-78-8-153-215.ssp.dialog.net.pl

  GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ REKLAMĘ "JEDNA IDEA I KROPKA"? fAJNA MUZYKA TAM LECIAŁA:)

 • 0

  37. ~klient Orange  2014-11-03 13:50:43  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

  Z nostalgią wspominam czasy z przed 10 lat kiedy to jedna idea wchodziła na rynek, reklamy w tv, na kopertach od Centertela, ceny jak na dziś kosmiczne, ale wtedy było fajnie... No i idea była ...

 • 0

  38. ~Calm7  2014-11-05 10:37:10  host: public-gprs516456.centertel.pl

  Dno.

 • 0

  39.  2014-11-07 11:52:32

  Fajna oferta :)

 • 0

  40. ~Calm8  2014-11-12 21:55:08  host: ip-37-209-159-177.free.aero2.net.pl

  @38 racja

 • 0

  41. ~Calm7  2014-11-12 22:05:06  host: n11-04-02.opera-mini.net

  40). Sio!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet