Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa oferta biznesowa w Erze

Nowa oferta biznesowa w Erze

sirmark 12 Stycznia 2006 12:44

0 0

Prezentujemy najnowsze informacje prosto z konferencji Ery o nowych ofertach biznesowych.

W podstawowej ofercie zmodyfikowane zostają dotychczasowe taryfy . Było 5 taryf, będzie 6, a w najbliższym czas pojawi się 7 promocyjna – Biznes 10.
. Kwoty abonamentów zamieniają się w pakiety kwotowe, w które wliczają się wszystkie usługi i połączenia np. połączenia roamingowe (czego niema u konkurencji).

Pakiet kwotowy: jedna stawka, od 54 gr. do 62 gr. netto za minutę połączenia do wszystkich operatorów.
Przechodzenie pakietów na 1 miesiąc i w pierwszej kolejności zużywane będą stare pakiety.
Ceny telefonów zostają na dzisiejszych poziomach, analogicznie do starych taryf.

Era wprowadza także ofertę planów taryfowych dla większych firm.

Będą tam 3 poziomy kwoty deklarowanej:
1. od 1000 do 2000 zł - minuta połączenia do wszystkich 58 gr. netto
2. 2001 do 5000 - minuta połączenia do wszystkich 54 gr. netto
3. od 5000 i więcej - minuta połączenia do wszystkich 50 gr. netto
We wszystkich 3 poziomach SMS kosztuje 20gr. netto.
Dzieląc zadeklarowana kwotę przez 50 otrzymuje się max. ilość aktywacji z telefonami, które można wziąć. (np. 3000/50 =60 aktywacji)
Mnożąc zadeklarowaną kwotę razy 5, wychodzili budżet na telefony bez subsydiów na 24 miesiące (nie trzeba wykorzystać od razu) .




Od poniedziałku w każdym salonie, będzie uruchomiony "kalkulator taryf". Każda osoba będzie mogła przyjść do salony z billingiem od innego operatora, a konsultant będzie dobierał korzystniejsza ofertę w Erze.

W taryfach biznesowych dostępna będzie Strefa Firmowa, o której pisaliśmy w tej wiadomości.
. Z dodatkowych informacji, które uzyskaliśmy wynika ze podział na połączenia prywatne i służbowe ustawia się w 4 płaszczyznach.

1. podział na czas
2. podział do limitu (powyżej określonego limitu połączenia traktowane są jako prywatne)
3. wszystkie z poza strefą firmową są prywatne
4. tylko VPN (wewnętrzne) są służbowe,

Minuta połączenia prywatnego kosztuje 77 gr. brutto. Płatność może się odbywać albo poprzez oddzielna fakturę od operatora dla osoby prywatnej, albo osoba prywatna doładowuje konto kartami Tak Tak.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Lutek  2006-01-12 13:57:13  host: dps17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hej - czyli to nie koniec zmian? :) fajnie :) normalnie jak prezenty gwiazdkowe po gwaizdce :) taki "sale" styczniowy :)

  • 0

    2. ~szalony  2006-01-12 13:57:45  host: 193.69.116.20

    Czy ktoś w końcu napisze jakie są ceny gprs w tych nowych ofertach ?

  • 0

    3. ~  2006-01-12 13:59:44  host: dial-308.wroclaw.dialog.net.pl

    *** szalony - pewnie takie same.. era z gprsem stoi w miejscu od praktycznie 3-4 lat! :-/

  • 0

    4. ~stasiek  2006-01-12 14:06:44  host: nat-192-34.internet.v.pl

    czyli widze,ze nie ma co liczyć na obniżki cen za minute:( mnie sie wcale niepodoba to co póki co zobaczyłem... jak dla mnie to to samo shit tylko w nowym opakowaniu! Moze jestem i wymagajacy ale jaki jest sens reklamowania tego samego? a na zmiany w tak-taku w ogóle juz nie licze!

  • 0

    5.  2006-01-12 14:06:49

    w sumie oferta biznesowa zapowiada sie przyzwoicie, ale myslalem ze obniza ceny przynajmniej czesci telefonow, poza tym wyglada na to ze nie bedzie zadnych nowych promocji w TT a mix poki co nie rzuca na kolana

  • 0

    6. ~szalony  2006-01-12 14:10:49  host: 193.69.116.20

    Też tak myślałem że gprs w normalnych taryfach będzie bez zmian skoro nic o nim nie piszą :/ widać że Era chce kasę robić na gprs w taryfach normalnych i zdzierać z abonentów i tym co dużo korzystają z gprs pozostaje jedynie w Erze blueconnect :) szkoda gadać :/

  • 0

    7. ~~szalony  2006-01-12 14:13:35  host: 193.69.116.20

    Niech w końcu Era udostępni Blueconnect bez umowy terminowej ! To już jutro bym go kupił ale jak mam się na 2 lata pakować to ja dziękuję :)

  • 0

    8.  2006-01-12 14:19:49

    czy to juz koniec konferencji?

  • 0

    9.  2006-01-12 14:21:51

    pewnie koniec, w sumie to po co era ma sie wysilac skoro i tak sa numer 1 i maja najlepsze oferty (teraz juz chyba w kazdym segmencie)

  • 0

    10. ~mruel  2006-01-12 14:32:35  host: doz140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era kontroluje konkurencje. Pewnie i byłoby ich stać na troche wiecej ale najwyraźniej nie ma po co. brawo dla ery

  • 0

    11.  2006-01-12 15:13:58

    Jestem w orange ale jak do marca nic nie zaproponuja przechodzie do ery

  • 0

    12. ~Przemek  2006-01-12 16:23:03  host: w3cache.promontel.net.pl

    W newsie jest informacja że zamiast 5 taryf będzie ich 6. Ale zamiast których 5? Zamiast Komfort Biznes? I co z taryfami Era Classic Partner - pozostają? Panie Witku - jeśli Pan wie to proszę o informacje :)

  • 0

    13. ~dt  2006-01-12 16:24:37  host: wap.plusgsm.pl

    to ma byc nowosc? Kopia z max profit ale z pominieciem najlepszych czesci oferty Plusa. Max Profět rulez!

  • 0

    14. ~burzum  2006-01-12 16:45:46  host: dqg2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Walka o biznesowego klienta dopiero sie zaczyna. Plus chyba poczuł sie zbyt pewnie i nic nie zmienia.

  • 0

    15. ~wlo  2006-01-12 17:23:25  host: asb150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1. Pakiety kwotowe (wartościowe) - to nie nowość, ale pozytywnie bo zbliża się do idealnego sposobu rozliczania.
    2. od 54 gr. do 62 gr - nie ma się czym podniecać - to normalka - dobijają do konkurencji ;-)
    3. tylko miesiąc kumulacji... cieniutko - w porównaniu z konkurencją ;-)
    4. Te firmowe to dla mnie zagadka - musze poczekać na szczegóły, chociaż zaczyna się od 2 tysięcy - ja znacznie mniej na wszystkie moje telefony wydaję...
    burzum - a co mają zmieniać? Od roku mają taką oferte... Ta propozycja kota im raczej nie pogoni. Co najwyżej coś ulepszą, żebu swoich klientów nie zachęcać do spoglądania na ulotki Ery ;-)

Dodaj swoją opinię