Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa odsłona Symbiana

Nowa odsłona Symbiana

sirmark 17 Lipca 2006 20:14

0 0

Symbian zaprezentował nową wersję systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych. Twórcy obiecują poprawioną wydajność i nowe funkcje.

Ulepszenia w systemie zarządzania pamięcią mają zaowocować szybszymi reakcjami aplikacji i funkcji systemu. Symbian 9.3 ma się uruchamiać zdecydowanie szybciej niż poprzednik, zmniejszeniu uległ też czas ładowania się aplikacji.




Symbian doczekał się natywnego wsparcia dla WiFi, co otwiera przed urządzeniami opartymi na tym systemie nowe możliwości, szczególnie w połączeniu z działającą od wersji 9.2 obsługą HSDPA. Zaimplementowano też obsługę USB do połączeń między urządzeniami.

Pierwsze konstrukcje z Symbianem 9.3 mają się pojawić na rynku w 2007 roku.

Źródło tekstu: ITbiznes.pl     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~GhostDog  2006-07-17 20:53:24  host: p09-07.opera-mini.net

    Cieszę się że usprawniają symbiana, szczególnie gdy idzie o jego szybkość i możliwości :), jak narazie nie ma większych, liczących się konkurentów, więc myślę, że to przszłość jeśli chodzi o inteligętne telefony

  • 0

    2.  2006-07-17 21:45:49

    Nigdy nie było Symbiana w wersji 9.2..

  • 0

    3. ~MiKO  2006-07-17 22:07:14  host: 82.139.59.155

    A konkurencja nie śpi - Windows Mobile i MobiLinux. Ten ostatni zawiązuje coraz większe rzesze zwolenników. Sczerze mu dopinguję. Jest on OpenSource i można pobrać źródła, np. do Motoroli A1200 // mobiKAR.net - mobile KARAOKE

  • 0

    4. ~issa  2006-07-17 22:44:45  host: aye38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem jak ten nowy Symbian , ale w mojej E61 źle się dzieje. Nie mogę instalować niektórych aplikacji , zupełnie nie wiem dlaczego , na dodatek wysyłka mms/sms to ponad 50 (!) sekund:( Co najdziwniejsze ten czas się zwiększ. Było 30 sekund jak mnie to zaczęło zastanawiać , ponad 40 , teraz ponad 50 jak pisałem.... Na ten czas niestety telefon praktycznie się kompletnie zawiesza i to jest najgorsze. Może ktoś wie , czy jest coś takiego jak twardy restart w tej Nokii lub wie , czym to może byc spowodowane... Coś czuję , że czeka mnie oddanie telefonu do serwisu , a to nieciekawa perspektywa:(

  • 0

    5.  2006-07-17 22:49:43

    issa - nie mozesz instalować programów przeznaczonych dla sterszych modeli, a mozliwe ze to robisz. A jesli jestes pewny ze nie, sprobuj tego: http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/FAQ/ Dlaczego_nie_mog%EA_zainstalowa%E6_aplikacji?/
    Dwa, jeśli nie wiesz jak zrobic hard reset (format) - tutaj: http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/FAQ/ Jak_sformatowa%E6_telefon?/

  • 0

    6. ~issa  2006-07-17 22:55:43  host: aye38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dziękuję ***blackall - zaraz będę studiował podane linki. Niepoprawne działanie telefonu wpędza mnie w głęboką depresję ;-(

  • 0

    7. ~issa  2006-07-17 23:12:24  host: aye38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***blackall - jesteś BOSKI , Allah Akkbar:)) Wpisałem drugi kod i normalnie wysyła smski. Stukrotne dzięki :)) Miałem problemy z instalacją Adobe Readera , myślę , że teraz i to będzie działać. Super:))

  • 0

    8.  2006-07-17 23:12:37

    *issa: trzeba było nie zdradzać SE, hihi

  • 0

    9. ~  2006-07-18 08:23:42  host: p01-07.opera-mini.net

    Ja też mam skromna nadzieję że w nowym symbianie wreszcie dobrze będzie zaimplementowana obsługa aplikacji java - to co się dzieje w mojej 6680 woła o pomstę do nieba wogóle nie działa garbage collector i po jakimś czasie aplikacja się zamula

  • 0

    10. ~  2006-07-18 08:27:40  host: p01-07.opera-mini.net

    No i oczywiście trzeba uważać co się instaluje na symbianie bo naprawdę pomimo nieskutecznego zainstalowania aplikacji można drastycznie spowolnić telefon - już nieraz tak miałem i ożywczy kod zawsze pomagał - szkoda że przy okazji trzeba stracić wszystkie dane oj szkoda

  • 0

    11. ~Colo  2006-07-18 10:21:44  host: gprs10.orange.pl

    SYMBIAN RULEZ!!!!!! :P

  • 0

    12. ~  2006-07-18 10:39:15  host: p10-04.opera-mini.net

    Raz jeszcze wielkie dzieki ***blackall. Wszystko smiga az milo. Adobe Reader zainstalowal sie bezproblemowo. Trzeba bedzie troche pomeczyc sie z recznym kopiowaniem konraktow z drugiego telefonu , nie chcial wczesniej zrobic nawet kopii zapasowej. Dobrze , ze da sie tak ladnie "obrabiac" notatki w notatniku , poslalem na maila i teraz sobie spokojnie sciagne przez klienta pocztowego i pokopiuje:)

  • 0

    13. ~  2006-07-18 10:55:26  host: p04-13.opera-mini.net

    Symbian jest dla ludzi ...

  • 0

    14. ~  2006-07-18 10:56:45  host: p04-13.opera-mini.net

    ktorzy placa za LEGALNE oprogramowanie a nie sciagaja lewizne a potem Ich muli ..., hehe

  • 0

    15. ~  2006-07-18 11:25:14  host: p10-04.opera-mini.net

    A moglem zrobic kopie kontaktow na karte pamieci... :-/

  • 0

    16. ~  2006-07-18 11:44:52  host: p01-06.opera-mini.net

    ***14 - ale co masz na mysli? Z "lewizny" mam sciagniete dwa tematy. Poza tym korzystam z oryginalnego QuickOffice , MiniOpery , do zawisu korzystalem z Adobe Readera. Gier zadnych nie sciagam , nie uzywam tego typu programow. Planuje jeszcze sciagnac program do robienia zrzutow ekranu , a to chyba zadna lewizna.

  • 0

    17. ~  2006-07-18 14:09:55  host: p04-16.opera-mini.net

    E61 muli przez dodane tzw.rozwiazanie BlueConnect

  • 0

    18. ~  2006-07-18 14:11:38  host: p04-16.opera-mini.net

    Wywal soft ery... Wgraj nowy Nokii i zainstaluj miniOPERKE... Smigac bedziesz az milo :)

  • 0

    19.  2006-07-18 17:31:26

    issa - ciesze sie, ze moglem pomoc. ;)

Dodaj swoją opinię