Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa Nokia N79

Nowa Nokia N79

sirmark 26 Sierpnia 2008 10:59

0 0

nokia n79 Nokia przedstawiła nowy model z Nseries - N79. Spośród jego funkcji można wymienić nawigację, odtwarzacz muzyczny z nadajnikiem FM, szybką łączność, przeglądarkę internetową, 10 zainstalowanych gier N-Gage oraz aparat cyfrowy 5 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss.

Nokia N79 to doskonała propozycja dla osób ceniących styl. Telefon posiada wymienne obudowy Xpress-On w pięciu modnych kolorach: morski błękit, brąz espresso, oliwkowa zieleń, biel i koralowa czerwień. Do każdego egzemplarza Nokia N79 dodawane są trzy różne obudowy.

Funkcjom zdjęć, muzyki i nawigacji towarzyszy szybka łączność 3,5G HSDPA i Wi-Fi. Dzięki temu można łatwo udostępniać multimedia w witrynach internetowych, blogach i serwisach społecznościowych. Użytkownicy mogą korzystać z serwisów takich jak Friendster, Flickr lub YouTube, a także oferowanych przez firmę Nokia, takich jak Sklep muzyczny Nokia, N-Gage, Nokia Maps czy Share on Ovi — witryny, w której można udostępniać zdjęcia i wideo bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss posiada podwójną lampę błyskową LED. Zrobione zdjęcia i nagrane filmy można edytować bezpośrednio w urządzeniu. Zdjęcia mogą być automatycznie opisywane lokalizacjami, w których powstały. Jest to kolejne wykorzystanie wbudowanego modułu GPS.

Nokia N79 ma ponadto w komplecie kartę pamięci microSD o pojemności 4 GB, która pomieści około 3000 piosenek i zdjęć, a nawet do 4 godzin nagrań wideo o jakości DVD. Można je porządkować według albumów i znaczników oraz wysyłać bezpośrednio do Share on Ovi czy innych serwisów. Najwyższej klasy obiektyw chroni zasuwana pokrywa.




Dzięki aplikacji Nokia Maps można poznawać nowe okolice przy użyciu ponad 15 milionów punktów orientacyjnych (POI). Wbudowanej funkcji A-GPS towarzyszy piesza i samochodowa nawigacja ze wskazówkami na każdym zakręcie, na którą użytkownik otrzymuje trzymiesięczną licencję w pakiecie z urządzeniem.

Widżet Friendster na telefon Nokia N79 będzie również dostępny poprzez usługę WidSets. Umożliwi to użytkownikom przeglądanie profilów przyjaciół na portalu Friendster, oglądanie i zamieszczanie komentarzy, ładowanie zdjęć zrobionych za pomocą ich urządzenia oraz przeglądanie albumów - zarówno ich własnych jak i swoich znajomych. Zainstalowany w urządzeniach Nokia Nseries dostęp do sklepu Nokia Download! umożliwia dostosowanie każdego urządzenia do potrzeb i gustu właściciela. Użytkownicy mogą łatwo wybierać spośród wielu popularnych dzwonków, markowych multimediów rozrywkowych, najnowszych gier mobilnych oraz aplikacji.

Nokia N79 ma trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2008 roku w cenie detalicznej 350 euro (bez podatków i dopłat).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    43. ~get  2008-08-27 03:30:04  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    rcicho - chyba pomyliłeś z zoomem cyfrowym, zoom optyczny w żaden sposób nie wpływa na jakość zdjęć... przynajmniej w n93 którą dosyć sporo zdjęć robiłem, jedyny mankament to hałas przy nagrywaniu filmów tym telefonem - dosyć głośno słychać mechanizm zoomu

  • 0

    44.  2008-08-27 10:16:08

    get: mały zoom generalnie nie wpływa, ale już taki 8-10x to tak. Zrób zdjęcia kwadratu przy maksymalnym i minimalnym powiększeniu, wydrukuj, a potem posprawdzaj kąty. ;)

  • 0

    45. ~bumi  2008-08-27 10:17:03  host: g1.lupro.net

    #41:zoom optyczny x3 ma również Samsung G800

  • 0

    46.  2008-08-27 11:58:07

    #45: faktycznie, jest G800. Ciężko to wszystko ogarnąć. Co nie zmienia faktu, że ten G800 to też niezbyt poręczna kobyła.

  • 0

    47.  2008-08-27 12:01:24

    #44: No gdyby zrobił zdjęcie tą N93 z 3 krotnym zoomem i zbadał kąty to też nie byłoby rewelacji. Przez litość pomijam takie rzeczy jak aberracje chromatyczne, dystorsje czy inne cuda. Więc, że zoom nie wpływa na jakość zdjęcia, szczególnie taki kiepski, to tylko się koledze get wydaje.

  • 0

    48. ~get  2008-08-27 13:36:49  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    nie wiem WitekT, zdjęcia w dużym powiększeniu wyglądają idealnie, nie ma żadnych zniekształceń, ale być może przy zoomach 10x coś takiego się pojawia, zresztą jest to niezauważalne, kto drukuje sobie zdjęcia w maksymalnym powiększeniu ? także nawet jeśli tak jest to normalnemu użytkownikowi to nie przeszkadza, a to co robi "kolega" rcicho to tzw. czepianie się

  • 0

    49. ~ziomek13  2008-09-02 12:43:57  host: aclu16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    znam człowieka co wydzwania 1000zł miesiecznie i korzysta z Nokii 6310i i rozmawia przez bluetootha,to jest telefon wszechczasów dla biznesmenów a nie gówna co mają zastąpic i aparaty i laptopy a chodzą najczesciej na bateriach li-ion

  • 0

    50.  2008-09-02 16:05:00

    @43. get? Czy aby na pewno "mechnizm zoomu" dosc glosno chodzi przy nagrywaniu filmów? Testowalem N93 i ten przy nagrywaniu filmów nie używa zoomu optycznego, tylko cyfrowy, chyba, że ustawisz zoom opytczny przed rozpocząciem nagrywania. Wynika to z ustawien ostrosci i braku stabilizacji, TAK WIĘC... ;-)

  • 0

    51.  2008-09-02 16:06:25

    P.S. Co do N79 to wszystko ok, ale nadal nie moge tego zrozumiec dlaczego NOKIA nie wprowadza xenonu! N82 nadal wygrywa z tym telefonem... (cena do paramentrów).

  • 0

    52. ~Paweł  2008-09-08 21:54:19  host: nat-tar.aster.pl

    Jezeli miałbym traktowac ten telefon tylko i wyłacznie jako nawigacje to raczej wybralbym ten lepszy -nawigator Mio np. model Moov 200PL,dla którego teraz moge równiez pobrac darmowa nawigacje.

  • 0

    53. ~  2008-09-09 09:11:02  host: nat-mi2-1.aster.pl

    Samsung G800 też ma 3x zoom optyczny i zdobył nagrodę EISA za najlepszy fototelefon

  • 0

    54. ~NOKIAN79  2008-09-18 22:49:19  host: dbk186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WITAM MAM NA SPRZEDAZ NOKIE N79 Z KARTA PAMIECI 4GB I INNYMI AKCESORIAMI WKROTCE BEDZIE WYSTAWIONA NA ALLEGRO KONTAKT ZE MNA 695051276 BADZ GG 8619854

  • 0

    55. ~  2008-10-03 22:28:47  host: f96-030.opera-mini.net

    według mnie najlepszy telefon jaki jest na rynku to samsung g810 lepszy od g800 kupiłem go na allegro jako nowy za 950 na xenonowa lampe 3 x optyczny a reszta funkcji jak n95 tylko jest mniejszy i cały metalowy nie zniszczalny

  • 0

    56. ~malyy  2008-10-10 08:17:25  host: aawk2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapomniałeś jeszcze napisać o wymiarach tego niezniszczalnego telefonu :)))) Samsung wielki ukuty z źelaza potwór podobny do starego modelu noki N70 heh tylko w samsungu D810 gorzej pisze się smsy.Wracając do tematu N79 to miałem go w ręku i bawiłem się nim i muszę powiedzieć że wreszcie wreszcie Nokia wzięła się do roboty i zrobiła sztandarowy telefon , mam go już zamówionego w Salonie 18-tego promocja w Polsce i już go będę miał :)Wracając do porównań do N95 itd N95 to chłam przerost oprogramowania nad możliwościami procka i ramu w telefonie stąd pełno awarii tego fona , na uwagę zasługuje N95 8GB tam zastosowano procka i ram na którym oprogramowanie wprost śmiga i to jest dopiero fon.Żałosne są porównania z Jakimś SE lub Samsungiem , Nokia to zupełnie inna klasa telefonu i inne możliwości .

  • 0

    57.  2008-10-16 15:45:40

    a moglbym wiedziec czy mozna go porownywac do do n73 mam na mysli jak ktory gra lepiej ??

  • 0

    58. ~cdreamer  2008-10-17 08:40:45  host: aawi244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skrót z regulaminu zakupów Nokia Poland dotyczy ich odpowiedzialnośći dostarczenia towaru:"Staramy się terminowo dostarczać Produkty użytkownikom, ale z pewnych przyczyn możemy nie mieć możliwości nadania przesyłki tak, by doszła do użytkownika w planowanym terminie. Wszelkie podawane terminy dostawy są w związku z tym przybliżone i niezobowiązujące i nie obiecujemy, że Produkty zostaną dostarczone w planowanym terminie." A tutaj klienta prawa:"Jeżeli użytkownik z przyczyn nieuzasadnionych wstrzyma dostawę lub opóźni odbiór Produktów po otrzymaniu od Nokia powiadomienia o próbie dostarczenia Produktów, Nokia zastrzega sobie prawo do obciążenia użytkownika uzasadnionymi kosztami poniesionymi wskutek takich działań i zaniechań użytkownika. " Moim zdaniem żenada na maksa miałem dziś dostać N79 a zwodzą mnie już od tygodnia...

  • 0

    59. ~  2008-10-17 08:43:40  host: aawi244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd.A dodam że nie oficjalnie obiecali że w środę wydadzą bo dostali w poniedziałek dlatego zamówiłem wpłaciłem zaliczkę .Szkoda że nie nagrywałem całego tematu szachrai z Nokia-Warszawa

  • 0

    60. ~  2008-12-29 14:50:14  host: 86-163-n1.aster.pl

    n79 ma zyroskop ??????????????????

  • 0

    61. ~Pr0dEsiGnEr  2009-01-06 18:46:13  host: host-81-190-35-25.szczecin.mm.pl

    znowu plastik za cene ponad tysiąca zł...

  • 0

    62.  2009-01-31 04:23:55

    mally nieprzesadzaj juz z tą wielkoscia samsunga g810. Jest mniejszy od jakze polecanej a o ile gozej wykonanej noki N95. A w porownaniu do innych fonow to wole juz telefon o milimetry wiekszy ale zato o niebo lepiej wykonany. Piszesz ze niepowinno sie porownywac noki z samsungiem bo to zupelnie inna klasa. Masz racje inna klasa wykonania telefonu na kozysc samsunga bo telefony noki to albo tragiczne slidery albo badziewne plastikowe obudowy, jedynie seria biznesowa trzyma poziom.

Dodaj swoją opinię