Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa Nawigacja Orange

Nowa Nawigacja Orange

Ringu 2 Maja 2011 16:06

0 0

Użytkownicy Nawigacji Orange mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji - 4.2.

Wersja 4.2 wprowadza następujące nowości:
nowe menu "Szukaj POI" z ikonami pokazującymi dostępne, interesujące POI - np: Bankomat, Kino, Stacje Paliw, Gastronomia, Noclegi, Sklepy, Zdrowie, Wikipedia i Wydarzenia;
informowanie o zbliżającym się ograniczeniu prędkości,
rozpoznawanie głosowe w systemie Android - podczas jazdy wystarczy wypowiedzieć adres docelowy, a aplikacja wybierze odpowiednią trasę,
zaawansowany interfejs systemu android (wzbogacony o funkcje: multitouch, słowniki, bezwładność ekranu dotykowego).
informacyjne komunikaty głosowe podczas instalacji. Lektor krok po kroku informuje o czynnościach, które należy wykonać w celu instalacji.

Usługa działa w oparciu o telefony w sieci Orange. Jedną z jej największych zalet jest wykorzystanie zaawansowanej technologii Community Traffic Online, która na bieżąco pobiera, gromadzi i przetwarza dane o sytuacji na drogach - spowolnieniach ruchu, robotach drogowych czy wypadkach. Dzięki temu system diagnozuje, gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Uwzględniając te dane wytycza skróty i dojazdy znane tylko miejscowym kierowcom. W efekcie użytkownik korzystający z Nawigacji Orange w telefonie komórkowym jest prowadzony trasami omijającymi miejsca utrudnień drogowych i dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej niż używając standardowej nawigacji.

Użytkownicy Nawigacji Orange mogą korzystać z niej również do nawigacji pieszej oraz planowania i śledzenia przejazdów środkami komunikacji publicznej. Trasę podróży można prześledzić na mapie i zapoznać się z jej szczegółowym planem. Aplikacja informuje o numerach linii autobusowych i tramwajowych, kolejkach podmiejskich, z których można skorzystać a także liczbie przystanków i przesiadek czy cenach biletów. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.

Nawigacja Orange to także ponad 260 tysięcy punktów POI ułatwiających szybkie dotarcie do wielu często poszukiwanych miejsc. Dostarcza stale aktualizowanych informacji o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach oraz klubach, koncertach i imprezach sportowych. Umożliwia łatwe zlokalizowanie najbliższego kina i sprawdzenie jego repertuaru. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z wiodących serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, eholiday.pl, sybil.pl czy Coigdzie.pl.
Nawigacja Orange jest dostępna dla klientów indywidualnych i firm korzystających z ofert abonamentowych Orange. Do wyboru jest kilka wariantów użytkowania usługi:

Nawigacja Orange

pakiet na 7 dni

pakiet na 1 miesiąc

pakiet na 12 miesięcy

pakiet na 24 miesiące

opłata
(z VAT)

9,99 zł

24,99 zł

149,45 zł

243,99 zł

SMS na numer 6284 o treści:

NF7

NFABO

NF12

NF24Cena obejmuje koszty transmisji GPRS koniecznej do funkcjonowania aplikacji w telefonie.

Użytkownicy, którzy po raz pierwszy aktywują usługę w opcji abonamentowej, przez pierwszy miesiąc mogą testować ją za darmo.

Szczegóły oferty oraz regulamin są dostępne na tej stronie.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • -1

  4. ~  2011-05-02 17:02:34  host: etr.net.pl

  @2, jesteś nie konsekwenty w swojej wypowiedzi... a jeżeli ktoś napisałby o funkcji places na facebook, to czy go nazwałbyś "facebookowcem"? a objęktywnie jest to dobra usługa dla użytkowników sieci Orange, nikt nie zmusza do zakupu, sami decydujemy czy nam się oplaca. Akkurat mi sie wydaje ze taka aplikacja oszczedza kupe czasu i stresu... ale to juz jak ktos woli, czy stara metoda sprawdzenia czy juz przetestowaną np. daną lokalizację.

 • 2

  5. ~miro  2011-05-02 17:45:30  host: user-46-112-17-56.play-internet.pl

  No tak aplikacja skierowana jest raczej na Androida, w Nokii mamy za darmo, więc zakup mija się z celem. Za te 243zeta można kupić już oddzielnie nawigację Larka, który będzie o 100% lepszy od tej oranżadowskiej.

 • 0

  6. ~navi  2011-05-02 17:48:37  host: 212.160.172.70

  Mam służbowy telefon z nawigacja w orange, miałem potrzebę i byłem z jej działania bardzo zadowolony. Majac odpowiedni telefon szkoda kasy na zwykłą nawigacje jak sie mało jeździ w nieznanym terenie. Tutaj po roku wyślesz SMS za dyche i przez tydzień masz aktywna z najnowszą mapą.

 • 0

  7. ~e  2011-05-03 09:03:39  host: ip183-32.ghnet.pl

  Szkoda tylko, że usługa nie jest dostępna dla klientów prepaid. Jak ktoś bardzo mało jeździ w nieznane tereny to taki pakiet na 7 dni idealna sprawa - tanio i zawsze z aktualna mapa.

 • 0

  8.  2011-05-04 13:53:20

  lepiej wziąć od naviexperta bezpośrednio w tej samej cenie lub niższej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet