Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa funkcjonalność mobile mBanku

Nowa funkcjonalność mobile mBanku

WitekT 11 Czerwca 2007 10:34

0 0

mBank mobile uruchomi nową funkcjonalność w swojej ofercie, która sprawia, że powstało coś pomiędzy usługą prepaid a postpaid - pisze gazeta.pl.

Nowa funkcjonalność, która zostanie wprowadzona w najbliższym czasie, będzie polegała na tym, że osoba korzystająca z usługi prepaid (a tylko taka jest w tej chwili dostępna w mBank mobile) będzie mogła mieć automatycznie zasilane konto z własnego rachunku bankowego, gdy środki na karcie spadną poniżej określonego poziomu.

Chodzi o to, by użytkownik przestał się bać, że nagle w trakcie ważnej rozmowy telefon przestanie działać, bo wyczerpie się limit doładowania - mówi Agnieszka Walczak z mBanku.




Operatorowi chodzi o to, by możliwość korzystania z telefonu przestała być dla klientów mBanku jedynie dodatkiem do usług bankowych, a była pełnowartościową usługą telefoniczną.

W tej chwili mBank ma około 40 tys. klientów swojego MVNO, a do końca roku chce ich mieć 160 tys.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~Dreap  2007-06-11 12:31:37  host: ip-97-132.ib.tcz.pl

    Jakby jeszcze dorzucali nizsze ceny telefonow przy skorzystaniu z tej oferty to byloby neizle. w koncu przy takim doladowywaniu masz caly czas konto wazne i srodki na nim, wiec spelniasz wymogi dotychczasowo poluarnych ostatnio pre-paidow na umowe.

  • 0

    8. ~Dina  2007-06-11 12:35:21  host: p07-11.opera-mini.net

    Zibi dobrze mówi-wódki mu dać! ;) Już lepiej samemu decydować na bieżąco kiedy doładować swojego prepaida.

  • 0

    9. ~niebieski_ptak  2007-06-11 12:48:39  host: dot139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    milo czytac, ze maja 40 tysiecy klientow, ciekawe jaka szklana kula pokazala te 160 tysiecy? Ciekawe jasnowidzenie ...

  • 0

    10. ~aras  2007-06-11 12:53:34  host: de7.tcompressor.com

    ale cennik to mają lepszy niz w takim Play!!!

  • 0

    11.  2007-06-11 13:16:01

    w ten sposob UZYTKOWNIK TRACI glowna zalete usulug typu pre-paid: kontrole wydatkow. Mbank przedstawia jako zalete fakt, ze rozmowa nie zostanie przerwana z powodu wyczerpaniu limitu doladowania. Z drugiej strony: uzytkownik ktory zgubi telefon moze liczyc na wyczyszczenie swojego konta rozmowami z cieplym krajem :). Warto tez pamietac o tym,zwykle nastolatki uzywaja pre-paid... Rodzice nie beda zachwyceni sprawdzajac swoj stan konta

  • 0

    12.  2007-06-11 13:26:56

    riki_tiki_tavi: przecież to opcja, a nie obowiązek...

  • 0

    13.  2007-06-11 13:29:59

    Spokojnie, to tylko zapowiedzi. Jeszcze nie wiadomo w jaki sposób mBank to zrealizuje. Może dołądowanie będzie wymagało potwierdzenia jakimś kodem, PINem? Wątpię, by można było ot tak po prostu pobierać pieniądze z konta bakowego - znacie inną taką sytuację kiedy pieniądze są automatycznie, praktycznie bez naszej wiedzy wyciągane z rachunku? riki_tiki_tavi, nastolatki korzystają z pre-paidów, owszem - ale głównie z sms'ów za 1gr, czego brak w ofercie mB. To nie oferta dla nich.

  • 0

    14. ~frytko  2007-06-11 13:41:54  host: acqy86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uwazam ze jest to bardzo fajna opcja. moznaby sobie stworzyc debet na prepaidzie, o ile stan konta na to pozwala. u innych operatorow mozna na takie rzeczy tylko w abo. a wtedy moga ci wyczyscic kieszen, rachunek i zrobic debet. bo nie mozesz ustawic limitu na rozmowy.

  • 0

    15.  2007-06-11 13:42:45

    a może stan konta mObile = stan konta eKonta? ;)

  • 0

    16. ~Uzi  2007-06-11 14:29:59  host: eke98.internetdsl.tpnet.pl

    kubik: wtedy nie wiedzialbys ile wydajesz... Takie cos jest dobre, ale TYLKO jako opcja...

  • 0

    17. ~  2007-06-11 14:53:10  host: emd18.internetdsl.tpnet.pl

    Baaardzo ciekawa opcja - podoba mi się :) Dla bezpieczeństwa wystarcfzy tylko ustalić limit maksymalnego doładowania - czy to nie jest proste?

  • 0

    18. ~stefan  2007-06-11 15:09:34  host: asg129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To swietny pomysl na wyczyszczenie konta do zera przez oszustow. Kolejnym krokiem zapewne bedzie usluga udzielenia kredytu w przypadku wyczyszczenia konta do zera. Np.100 tysiecy w kredycie na 50 lat przy oprocentowaniu 30% w skali 1 roku... he...he... to opcja a nie obowiazek mozliwosci wyczyszczenia konta do zera. Dobre ! :)

  • 0

    19.  2007-06-11 15:57:21

    tzn ze jak ktos zwinie mi telefon i zadzwoni sobie na 0-700 to mi konto z kasy ogoloci? genialnie!! nie trzeba bedzie przejmowac loginow i hasel - wystarczyc bedzie telefon

  • 0

    20.  2007-06-11 16:11:25

    A nie pomyśleliście, że niemal na pewno ten autorecharge będzie miał jakieś "ograniczniki" typu max. 100 PLN dziennie 500 PLN tygodniowo. A w roamingu (pomijając jego opłacalność w mBm) to już w ogóle supersprawa.

  • 0

    21. ~r  2007-06-11 16:51:14  host: chello087207229190.chello.pl

    #15: A co z terminami ważności konta prepaid na wychodzące? Ważne do kiedy masz rachunek w mBanku? ;-) Nie przejdzie.

  • 0

    22. ~Kistel  2007-06-11 20:53:11  host: 80.238.107.134

    ** jacekl ** - drobnej ironii widze nie wyczules...

  • 0

    23.  2007-06-11 21:17:04

    ~jacekl - to jest możliwe, ale nie w ten sposób, że kiedy na koncie będzie określona kwota. Cyklicznie dowolną kwotą możesz zasilać, oczywiście z uwzględnieniem okresów "odnawiania" ważności konta. Plus sam nie ściąga bo nie może. Bank realizuje dyspozycję zawsze. Nawet w przypadku polecenia zapłaty ;-)

  • 0

    24. ~jacekl  2007-06-12 11:15:05  host: alfa.wodociagi.slupsk.pl

    ~wlo- że istnieje cykliczne doładowanie w simplusie to wiem. W moim poście podważam prawdziwość wypowiedziKistela.Napisał on, iż coś takiego już dawno funkcjonuje u innych opów. Przecież dokładnie czegoś takiego w plusie nie ma (zaznaczam- w plusie bo jak jest u innych to nie wiem), tak więc po co Kistel pisze bzdury

  • 0

    25.  2007-06-12 12:40:58

    to ciekawa propozycja, a z drugiej strony te problemy z doładowaniami.

  • 0

    26. ~plastus  2007-06-18 12:18:42  host: 212.160.172.70

    ~zibi- to nie jest tak do końca. Zawsze ustalasz sobie przy jakiej wartości konta nastepuje doładowanie i jaką kwotą. Kradną ci tela ->logujesz się do mBanka i zdejmujesz autoamtyczne doładowanie albo dzwonisz na ich infolinie i zlecasz coś takiego, albo przelanie środków z Ekonta na inny rachunek w mBanku czy coś w tym stylu. Szansa na oczyszczenie konta nie jest wcale taka duża. Gdyby tak było nie maiałaby sensu taka usługa. Poza tym co do kontroli myślę, że jest i to spora (chociażby historia rachunku), a jak nie pasuje (za mało silnej woli) to likwidujemy opcję i doładowujemy sami. Jak to mówił malutki głupiutki miś "... myśl, myśl, myśl...."

Dodaj swoją opinię