Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa, bardziej zaawansowana wersja Nokia Lifeblog

Nowa, bardziej zaawansowana wersja Nokia Lifeblog

WitekT 9 Listopada 2004 16:16

0 0

Nokia Lifeblog jest aplikacją do telefonu komórkowego i komputera, umożliwiającą prowadzenie uporządkowanego pamiętnika multimedialnego złożonego z elementów przechowywanych w telefonie komórkowym.

Na Nokia Mobility Conference w Monako firma Nokia zaprezentowała wersję 1.5 programu Nokia Lifeblog — rozwinięcie poprzedniej wersji Nokia Lifeblog 1.0. Podstawową funkcją Nokia Lifeblog 1.5 jest możliwość stworzenia mobilnego blogu w telefonie komórkowym.

Nokia Lifeblog automatycznie porządkuje chronologicznie zdjęcia, nagrania wideo, wiadomości tekstowe i multimedialne, umożliwiając ich łatwe przeglądanie, wyszukiwanie i udostępnianie. Nowy program Nokia Lifeblog 1.5 umożliwia szybki dostęp do materiałów, zarówno z telefonu komórkowego, jak i z komputera. Użytkownik potrzebuje jedynie konta do prowadzenia blogu oferowanego przez odpowiedniego usługodawcę — jednym z nich jest Six Apart's TypePad.

Nokia Lifeblog stymuluje tworzenie i dalsze wykorzystywanie materiałów cyfrowych, oferując najlepsze środowisko do ich przeglądania i dzielenia się nimi. Sposoby udostępniania materiałów online wciąż ewoluują, a program Nokia Lifeblog 1.5 zapewnia w zakresie udostępniania mobilnego najwięcej możliwości. Dzięki mobilnym blogom z programu Nokia Lifeblog w telefonie można przedstawić całe swoje życie — nie tylko zdjęcia — z dowolnego miejsca na świecie — uważa Christian Lindholm, dyrektor ds. aplikacji multimedialnych w Nokia Ventures Organization.
Blogging stał się bardzo popularny w Internecie, umożliwiając milionom osób dzielenie się swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Jest to typowy przykład komunikacji - z jednej strony interesuje nas życie innych osób, a jednocześnie chcemy dzielić się własnym doświadczeniem. Idealnym rozwiązaniem jest w tym wypadku prowadzenie multimedialnego pamiętnika.

Nokia Lifeblog 1.5 wykorzystuje Atom — otwarty standard publikacji mobilnych, który Nokia wspiera we współpracy z firmą Six Apart, dzięki której rozwija się społeczność użytkowników blogów. Standard ten umożliwia szybką i łatwą obsługę klientów korzystających z programu Nokia Lifeblog 1.5., także innym usługodawcom i operatorom.

Oprócz nowej funkcji blogu Nokia Lifeblog 1.5 oferuje także inne praktyczne dodatki. Daje możliwość wykonywania kopii zapasowych na dyskach CD lub DVD, widok pełnoekranowy oraz zaawansowane funkcje udostępniania elementów w telefonie komórkowym ułatwiające przeglądanie, wyszukiwanie i prezentację elektronicznych wspomnień.

Program Nokia Lifeblog 1.5 będzie przystosowany do telefonu Nokia 6670, a potem także do innych wybranych modelów telefonów Nokia, wykorzystujących platformę Series 60. Program będzie dostępny w 15 językach, m.in. w języku polskim, czeskim, duńskim, holenderskim, greckim, węgierskim, norweskim i szwedzkim. Będzie go można pobrać z witryny Nokia Lifeblog pod adresem www.nokia.com/lifeblog na początku 2005 roku.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet