Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa aplikacja mobilna mBanku od 12 kwietnia

Nowa aplikacja mobilna mBanku od 12 kwietnia

Koala 3 Kwietnia 2017 15:31

8 2

mbank

Od 12 kwietnia tego roku będzie można zainstalować nową wersję mobilnej aplikacji mBanku, która zastąpi obecną wersję 2.0. Informację taką podał rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski w serwisie Twitter.




Bank w aplikacji 3.0 ma wprowadzić nowe (niezależne od operatora komórkowego), zbliżeniowe płatności mobilne. Istnieje więc szansa, że po prawie dwóch latach oczekiwania klienci mBanku będą wreszcie mogli korzystać z niesimcentrycznej technologii zbliżeniowej. Obecnie płatności zbliżeniowe telefonem w mBanku są realizowane poprzez specjalną kartę SIM, wydaną przez operatora komórkowego, z którym mBank ma umowę. Karty takie wydawane już nie są, ale te stare, przekazane użytkownikom działają nadal. Oczywiście są także karty zbliżeniowe w formie naklejki na telefon, jednakże to jedynie substytut prawdziwych, zbliżeniowych płatności smartfonem.

Możliwe, że zobaczymy Android Pay. Warto zauważyć, że mBank był wymieniony na liście banków, które miały wkrótce wprowadzić płatności oferowane przez Google'a. Na razie jednak nie wiemy czy faktycznie zobaczymy Android Pay czy może rozwiązanie w technologii HCE, które jest niezależnie od usług Google.

Źródło tekstu: mBank. wł     
Źródło zdjęć: mBank

Dodaj do:

Tagi: mbank | android pay

w sumie: 45
  • 0

    27. ~j800  2017-04-03 22:04:14  host: user-94-254-129-137.play-internet.pl

    @21

    Pewnie chodzi o płatność Blikiem, ale Blikiem można zapłacić tylko w niektórych sklepach.

  • 0

    28. ~  2017-04-03 23:09:41  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 26. ~pabloki: I co? Mam specjalnie chodzić do jakiejś agencji płatności tylko po to, żeby wykonać narzucony mi przez bank limit transakcji??? Musiałbym się chyba z osłem na łby pozamieniać!
    Kartą płacić nie lubię i nie chcę . Wkurza mnie konieczność sprawdzania czy na pewno ściągnęli mi z konta tylko tyle ile powinni, bo nie akceptuję sytuacji, że ktoś może bez mojej akceptacji obciążyć moją kartę płatniczą, a koniecznie chcę mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami.
    W mBanku mam zlecone stałe miesięczne płatności, większość zakupów robię w internecie i wtedy też płacą przelewem, zakupy żywnościowe robi żona, a ja to właściwie tylko kupując paliwo do samochodu mam okazję do płacenia kartą i taka sytuacja najbardziej mi odpowiada.

  • 0

    29. ~eg777  2017-04-04 08:38:08  host: 89-70-217-143.dynamic.chello.pl

    Jeśli jedynym - a na to wychodzi - kryterium jakości aplikacji jest możliwość płacenia telefonem, to trzeba będzie natychmiast zainstalować. Ale jeśli ktoś patrzy szerzej, to wie, że kolejne aktualizacje nie wnoszą na ogół niczego pozytywnego a tylko przymulają telefon, utrudniają obsługę i są mniej czytelne od poprzedniczek.

  • 0

    30. ~pf  2017-04-04 09:03:38  host: public-gprs191479.centertel.pl

    jak nie będzie natychmiastowym informacji push o transakcji np kartą albo o przelewie (zamiast drogich smsów) to niech spadają z takim uaktualnieniem, bo tego mi najbardziej teraz brakuje

  • 0

    31. ~  2017-04-04 09:28:37  host: 159-205-32-153.adsl.inetia.pl

    @TomecekGD "Alior ma gwarancję BFG" - buhahahahaha. Gosciu, tzw gwarancje BFG to bzdura, tylko marketing aby takie jelonki jakTy tyzmaly kase w bankach. BFG na ten moment jest w stanie pokryc kilka (doslownie) % pieniedzy w bankach i ani grosza wiecej. Gwarantuje Ci, ze jesli jakis bank padnie to NIGDY nie odzyskasz swoich pieniedzy. Co za frajerstwo...

  • 0

    32.  2017-04-04 09:37:00

    A propos gwarancji BFG - a który bank nie ma gwarancji Funduszu?
    TomecekGD - jeśli to Twój zasadniczy argument, to jest on całkowicie bez sensu ;-)

  • 0

    33.  2017-04-04 09:43:56

    28 - dziwne argumenty. Ja płacę właściwie tylko kartą. To mój ulubiony instrument płatniczy ;-)
    Nigdy, a tysiące transakcji kartowych wykonałem, nie zdarzyło się, żeby "ktoś" ja obciążył bez mojej wiedzy i akceptacji - w szczególności.
    Miałem duże opory przed używaniem karty NFC. Ale po kontroli transakcji (zwłaszcza kwestii autoryzacji tych "mikropłatności" przez banki, których kart używam), wyleczyłem się z tych oporów.

  • 0

    34.  2017-04-04 10:16:57

    @31 już raz odzyskałem pieniądze z BFG. Wypłacali je do ręki w PKO. Dlaczego kłamiesz?

  • 0

    35. ~  2017-04-04 10:18:30  host: 159-205-32-153.adsl.inetia.pl

    @TomecekGD Tak, serio? A z jakiegoz to banku? 50 zl czy wiecej? Przepraszam, ale mnie rozbawiasz, nie masz najmniejszego pojecia o bankowosci.

  • 0

    36.  2017-04-04 10:30:36

    35 - a Ty masz? Po co jest ten fundusz?

  • 0

    37.  2017-04-04 10:45:50

    SKOK Wołomin. Nie dość, że zarobiłem sporo na odsetkach, to jeszcze odzyskałem kilkadziesiąt tysięcy z BFG. Ponawiam pytanie. Dlaczego kłamiesz?

  • 0

    38. ~  2017-04-04 12:07:56  host: 159-205-32-153.adsl.inetia.pl

    @TomecekGD - Bajeczki dla grzecznych dzieci. BTW: trzymasz pieniadze w SKOKu? Hehehehehe. Widze kolejnego "swiadomego" konsumenta. Kiedys SKOK, teraz Alior. Lemingi nigdy niczego sie nie naucza. Dopytam jeszcze: czy byl wczesniej Amber Gold?

  • 0

    39. ~  2017-04-04 12:12:09  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 33. wlo: Ja niewiele płace kartą, dla zachowania kontroli płacę kartą tylko rachunki od kilkuset złotych wzwyż, a pomimo tego raz już mi się zdarzyło, że obciążono mi kartę kwotą wyższą niż należało. Owszem, gdy złożyłem reklamację to ją uznano, ale gdybym nie sprawdzał szczegółowo wszystkich transakcji kartą, to byłbym w plecy.
    Natomiast bardzo pouczające okazało się dla mnie studiowanie informacji n/t wypożyczania samochodów na Majorce. Okazało się że nagminną praktyką niektórych tamtejszych wypożyczalni jest późniejsze obciążanie kart płatniczych klientów opłatami za rzekome uszkodzenia samochodu. Wszelkie reklamacje są przez bank odrzucane, gdyż w kilka tygodni po powrocie z urlopu klient nie ma żadnej możliwości udowodnienia, że oddał samochód bez żadnych uszkodzeń.
    Więc wszystko zależy od tego, co kto lubi ;)

  • 0

    40. ~  2017-04-04 12:12:26  host: user-94-254-226-32.play-internet.pl

    Alior jest pod kontrolą PZU a jak wiadomo ta spółka kontrolowana jest przez Skarb Państwa. Podobnie jest z przejętymi PKO i BPH.

  • 0

    41. ~  2017-04-04 12:27:39  host: 159-205-32-153.adsl.inetia.pl

    @40 Kolejne brednie. Kontrola nie oznacza odpowiedzialnosci finansowej. Jest TYLKO JEDEN BANK w Polsce, ktory jest scisle powiazany ze Skarbem Panstwa: Bank Gospodarstwa Krajowego i tylko on jeden, ze wszystkich bankow, daje jakas tam gwarancje wyplacalosci. Jednak aby zalozyc tam konto musisz miec co najmniej +- 1 milion zlotych. Czyli jak zwykle: masz kase - masz mozliwosci, biedujesz - dymaja cie na calego opowiadajac bajeczki. Gdyby w Polsce padly wszystkie banki, co do jednego, to Rzad mialby te cala sytuacje w d...ie. Zareagowalby tylko wtedy, gdyby ludzie wyszli na ulice i to nie wyplacaniem pieniedzy (bo tych nie ma), a oddzialami Policji na ulicach. I tak to wyglada.

  • 0

    42. ~czyli  2017-04-05 00:33:53  host: 89-72-56-31.dynamic.chello.pl

    Pieniadze trzymać w sloiku ?

  • 0

    43. ~  2017-04-05 07:02:39  host: 77-254-237-190.adsl.inetia.pl

    @41, przestań opowiadać brednie i trzymaj pieniądze w skarpecie lub w słoiku zakopanym w ogródku.

  • 0

    44. ~  2017-04-07 03:56:30  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    wlo: no to masz - obciążyli podwójnie ;-) http://tlp.is/d4h

    a taki problem miał też mBank w styczniu 2008:

    informujemy, że w wyniku błędnych danych przesłanych przez system rozliczeniowy Visa do banków w Polsce i na świecie, na Twoich rachunkach zostały zaksięgowane nieprawidłowe salda.

    Problem dotyczy Klientów, którzy w dniu 14 stycznia br. dokonali wypłat z bankomatu. Problem nie obejmuje wypłat z bankomatów Sieci Euronet.

    Wspólnie z Visa dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej skorygować ten błąd.

    Przepraszamy za utrudnienia powstałe z zaistniałą sytuacją.

  • 0

    45. ~  2017-04-13 10:51:20  host: 188.95.26.110

    No spoko, nowa apka... Fajnie. Tylko, co z tego skoro podnieśli opłaty. To już wolę starszą apkę w Orange Finanse i 0 opłat. Przecież OF to tak naprawdę mBank, powiązany z "orendżowym" mobilem.

  • 0

    46. ~Rysiek  2017-04-26 11:33:56  host: 188.95.26.110

    u żony widziałem - fajna aplikacja :) teraz czekam na aktualizacje apki Orange Finanse. Już teraz jest fajna i funkcjonalna, ale jeżeli zaktualizwali mBankową aplikacje, to może tę moją też ;)

Dodaj swoją opinię