Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa aplikacja mBanku i płatności Android Pay

Nowa aplikacja mBanku i płatności Android Pay

sirmark 12 Kwietnia 2017 13:55

6 2

mbank tlo

mBank przygotował nową aplikację mobilną i udostępnił płatności Android Pay. Ale nowości jest więcej.

Jedną z kluczowych funkcji w nowej aplikacji mBanku są płatności mobilne Android Pay. Bank zaznacza, że po raz pierwszy w Europie dodanie karty do Android Pay odbywa się wprost z aplikacji banku i nie trzeba korzystać z dodatkowej aplikacji udostępnionej przez Google. Aby płacić zbliżeniowo telefonem, wystarczy, że użytkownik z listy widocznych kart w aplikacji wskaże tę, którą chce płacić przy użyciu smartfona. Niestety na razie usługa dostępna jest tylko dla posiadaczy kart debetowych i kredytowych z logo MasterCard. Obsługa kart Visa ma się pojawić w najbliższych miesiącach.

mbank

Nowa aplikacja mBank 3.0 wspiera również standard płatności mobilnych Blik, uzupełniając tę usługę o natychmiastowe płatności w internecie. Blik OneClick polega na zapamiętaniu urządzenia mobilnego, sklepu internetowego lub przeglądarki w aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu w trakcie zakupów online z wykorzystaniem Blika nie trzeba każdorazowo przepisywać kodu. Przy płatności wystarczy jedno kliknięcie w telefonie i zatwierdzenie płatności kodem PIN.

mbank

mBank chwali się także autorską funkcją tempa wydatków, która pomagać ma kontrolować budżet. W aplikacji w graficznej formie pokaże się czy w danym okresie bieżącego miesiąca użytkownik wydaje mniej czy więcej niż w tym samym czasie w ciągu ostatniego kwartału.




Wraz z nową aplikacją, bank upowszechnia też mobilną autoryzację, czyli nowy sposób potwierdzania operacji realizowanych w serwisie transakcyjnym. Cały proces odbywa się w aplikacji i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Jest to alternatywa dla popularnych dziś haseł SMS-owych i kodów jednorazowych. Pilotaż usługi trwa od grudnia 2016 r.

mbank

W nowej aplikacji klienci znajdą też rozbudowany system powiadomień. Komunikaty (push) można w dowolny sposób skonfigurować - np. aby uzyskać informacje o przelewach przychodzących na rachunek, rozliczeniach transakcji kartowych czy propozycjach płatności.

mBank podał parę statystyk. 43% logowań dokonywanych jest ze smartfonów. Prawie 20% wszystkich przelewów dokonywana jest wprost z aplikacji mobilnej. Przez kanał mobilny sprzedawanych jest 30% ubezpieczeń turystycznych oraz 20% kredytów gotówkowych. Popularnością wśród klientów cieszy się także Blik - w 1 kwartale 2017 r. skorzystało z niego 245 tys. osób.

mbank mbank mbank

Nowa aplikacja mBanku trafił już do sklepów Google Play i App Store.

Źródło tekstu: mBank, wł     

Dodaj do:

Tagi: android pay | mbank

w sumie: 54
  • 0

    35. ~MichaelBorysewicz  2017-04-12 19:17:53  host: public-gprs361540.centertel.pl

    Sama aplikacja bardzo mi się podoba, jak dla mnie szybka, funkcjonalna i intuicyjna, robi to co do niej należy i puki co jestem zadowolony.

  • 4

    36.  2017-04-12 20:45:56

    mbank dobry 10 lat temu, dziś to chaos na max i chora moda na wygląd tzw "nowoczesny" ale niepraktyczny i ociężały jak na pokolenie srajfonów przystało. Nowoczesność z d... wziętą definiuje się dziś ilością skaczącego g... Im więcej kółek, skacze, obraca, wysuwa, napływa, animuje, wiruje, tym większa nowoczesność...Jutro będzie do tego pierdzieć i będzie jeszcze bardziej przez to nowoczesne... A pojutrze będzie trzeba znowu inwestować w nowy sprzęt, bo takie nowoczesne, że coraz bardziej zamula, coraz więcej zasobów żre, a użytkownik chce wykonać tylko ten sam przelew co 10 lat temu i ta cała pesudonowoczesność to utrudnia...

  • -2

    37.  2017-04-12 21:12:36

    A mi się podoba. No i duży plus za to, że Android Pay działa nawet na telefonach z rootem, z czym zawsze był problem. Sprawdzone dzisiaj po aktualizacji osobiście.
    Wygląd faktycznie nieco zbyt cukierkowy, a do interfejsu trzeba się przyzwyczaić. Ale ogólnie zmiany na plus.

  • 0

    38. ~GM  2017-04-12 21:28:57  host: 212.180.202.210

    Niestety po upgradzie na iPhone 5 nie działa - zwija się po wyświetleniu loga banku... Testowanie kuleje ....

  • 2

    39. ~asss  2017-04-12 21:44:11  host: host-89-229-44-49.dynamic.mm.pl

    Gratuluję pomysłów....jak s.p.i.e.p.r.z.y.ć dobrą aplikację. Potrzebowałem aplikacji na telefon, która jest prosta szybka i t wszystko a daliście jakieś fejsbukowe cudactwo chyba tylko dla młodych.

  • 0

    40. ~zzz  2017-04-12 22:51:03  host: host-93-174-31-163.jmdi.pl

    @37 - hola, chwila...jakim cudem Ci to działa na zrootowanym tel., u mnie dał komunikat,ze mam roota i nic z tego - karty nie dodał. Czytałem, że tak to Google wymyślilo,że na modach i zrootowanych tel. nie będzie można dodać karty do AP.

  • 1

    41. ~zzz  2017-04-12 22:54:59  host: host-93-174-31-163.jmdi.pl

    Co do samej aplikacji - wolałem poprzednią, ta wczytuje się wieki, zamula (a mam niezawalony śmieciowym softem tel.) i do tego prace nad UXem to chyba zlecili jakimś przypadkowym ludziom. Na cholerę wszędzie odnosniki do zamawiania kart i innych bzdur, słaba ta zmiana...są pewne zalety, ale ja bym powiedział,że wystarczyło rozwinąć poprzednią wersję, a nie robić "rewoltę".

  • 1

    42. ~tomaszek  2017-04-13 01:20:00  host: cpe-178-79-80-58.static.triera.net

    Czy ktoś może wie kto wykonał tą aplikacje? Czy własnymi siłami czy dostarczył ją vendor?

  • 0

    43. ~  2017-04-13 05:13:50  host: user-94-254-227-22.play-internet.pl

    Jaki bank polecicie dla dobrego rachunku ROR i niezlych lokat?
    Oczywiscie im mnue warunkow dla bezplatnego ROR ti karty ym lepiej

  • 1

    44.  2017-04-13 08:04:54

    Płatności zbliżeniowe - tylko Android Pay, oczywiście na zrootowanym telefonie nie działa.
    Moja karta Pay Sim Orange, do tej pory działająca bezproblemowo, wcale nie uwzględniona - odpowiedź Mbanku - postaramy się dodać (w domyśle - wal się)

  • 1

    45. ~arczi  2017-04-13 08:24:11  host: public-gprs388160.centertel.pl

    Po jednym dniu użytkowania mogę stwierdzić, iż poprzednia apka była bardziej intuicyjna. Mam wrażenie, że nowa działa szybciej. Ogólnie za dużo wodotrysków, poprzednia była lepsza i można było ją tylko rozwinąć a nie od razu wprowadzać zupełnie coś innego. Mam duży ekran a nie widzę wszystkiego, poucinane widoki. W skali od 1-5 oceniam na 3+.

  • 0

    46.  2017-04-13 08:58:51

    @44, kap_sel - Android Pay z założenia nie działa na zrootowanych telefonach. Dla bezpieczeństwa transakcji. Ale że płatności Orange przestały działać (inna autoryzacja) to dziwne.

  • 0

    47.  2017-04-13 09:06:31

    @45 Dzięki wodotryskom wydaje się szybsza, bo podświadomie czekasz na koniec animacji, a w rzeczywistości jest w najlepszym wypadku tak samo. Sam a aplikacja to dno i dwa metry mułu, z głównego ekranu bije "weź kredyt, weź kredyt, a to co w starej aplikacji było na pierwszym planie zostało pochowane, zamiast jakiegoś łuku na pół ekranu wystarczyłby pasek. Do tego w rozwijanym z boku menu nie ma praktycznie nic, poza piątym z rzędu przyciskiem do kontaktu z mLinią. Do tego do tej pory nie mogę znaleźć kursów walut, a mOkazje i Blisko Ciebie są ukryte na najniższym poziomie i wymagają logowania. To nie jest krok w tył, tylko zawrócenie na pełnym gazie. Z obietnic HCE zrobiło się Android Pay tylko na karty MasterCard. Radio Erewań czy co?

  • 0

    48. ~Marek  2017-04-13 09:25:09  host: user-94-254-130-134.play-internet.pl

    Obsługuje również konto firmowe?

  • 0

    49.  2017-04-13 09:25:17

    @40, @44, @46: a mi działa. Mam S7 z rootem i wczoraj dodałem kartę, połączyła z Android Pay, a potem dla testu zapłaciłem zbliżeniowo w Auchan. Działa bez problemów.

  • 0

    50.  2017-04-13 09:28:39

    @48: obsługuje, można się przełączyć z profilu prywatnego na firmowy.

  • 0

    51. ~  2017-04-13 10:22:52  host: a13-01-05.opera-mini.net

    Aplikacja do d. Po

  • 0

    52. ~  2017-04-13 11:10:47  host: public-gprs184540.centertel.pl

    Fatalna aplikacja z wodotryskami zubożona o kursy walut przed zalogowaniem. Moda na kółka i kółeczka a treść nieczytelna. Po przejściu w telefonie na język angielski wszystko po angielsku a czerwony przycisk "zaloguj się" dalej po polsku. Szkoda, że nie da się powrócić do poprzedniej wersji.

  • 0

    53. ~atomfx  2017-04-13 16:02:55  host: user-46-113-205-25.play-internet.pl

    Ja używam PeoPay z banku Pekao. Płacę zbliżeniowo od dwóch lat. wypłacam kasę z bankomatów za pomocą kodów. i zastanawiam się czy nie skasować karty płatniczej. bo jest mi wygodniej płacić telefonem. nawet operacje za 10 zł muszę w telefonie potwierdzić pinem. Kwoty powyżej 50 zł dodatkowo pinem takim samym jak karta płatnicza. Latem nie widzę potrzeby zabierać ze sobą portfela na spacer. Chociaż chyba wygodniejsze było by płacenie zegarkiem.

  • 0

    54. ~Szumi  2017-04-13 16:44:04  host: bng206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 52: Jak to się nie da? Poprzednia wersja (2.x) ma działać, tylko wersja 1.x została zablokowana. Proszę bardzo, poprzednia wersja (2.9.7): http://tlp.is/d6t

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-90-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2017-07-21 18:57:39

Chińczyk potrafi?


~ | 2017-07-21 18:57:09

Teraz firemki typu Telekogucik będą miały kasę na udostępnianie na udostępnianie dla całej wsi jednego biednego internetu z Neostrady ;)


~Szwagier wlo | 2017-07-21 18:51:36

Szwagier obiecał że kupi taką


~Vences | 2017-07-21 18:50:05

http://tlp.is/e9p Galaxy s5 Neo też ;o


~ | 2017-07-21 18:47:17

ostatnie zdanie "Masz Ci los"!

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1500 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1500 zł (lipiec 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet