Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa antena da telefonom potężne możliwości

Nowa antena da telefonom potężne możliwości

WitekT 21 Stycznia 2005 16:29

0 0

Firmy Anten i NEC opracowały nową antenę ultra szerokopasmową (ang. Ultra WideBand), dedykowaną dla systemów telekomunikacyjnych 3G. Dystrybucją urządzenia zajmie się firma Anten, a początek sprzedaży zaplanowano już w lutym.

Elementy urządzenia dla poszczególnych widm umieszczone są po różnych stronach płytki, a laminat pokryty jest cienką warstwą teflonu. Firmy przyznają, że choć nowa antena jest nieco większa niż chipy anten stosowane w telefonach komórkowych, to jednak oferuje dużo lepsze możliwości.
Jedną z nowatorskich możliwości jest obsługa pasma w zakresie od 1,92 GHz do 11 GHz. Dzięki powiększeniu pasma – dotychczas można było wykorzystywać fale w zakresie od 3,1 GHz do 10,6GHz – firmom udało się osiągnąć kompatybilność nowej anteny ze specyfikacjami standardów 802.11b/g, które korzystają z częstotliwości 2,4 GHz oraz telefonii 3G i WiMAX.

Wymiary zewnętrzne anteny to 35 x 75 x 20 mm, a jej cena w masowej produkcji wyniesie ok. 500-1000 jenów czyli 15-30 zł. Niestety, testowy model próbny to wydatek rzędu nawet 3000 zł.

Źródło tekstu: Asia BizTech, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~super_electric  2005-01-22 19:13:00  host: cache.ilabs.pl

    Hm.......może ię to opłaci???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-1-73.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Od kogo powinno pochodzić oprogramowanie smartfonu?

Deutsche Telekom -

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet