Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Novator zainteresowany BTC

Novator zainteresowany BTC

WitekT 3 Grudnia 2005 16:16

0 0

Bułgarski monopolista na rynku telefonii stacjonarnej - BTC - poinformowało, że zainteresowany jej zakupem jest fundusz Novator, należący do najbogatszego Islandczyka - Thora Bjorgolfssona.

Novator zainteresowany jest zarówno samym BTC, jak i jego komórkowym ramieniem - uruchomioną niedawno siecią VivaTel. Szczegóły oferty nie zostały ujawnione.
BTC został w zeszłym roku sprywatyzowany. W transakcji wartej 250 mln euro 65% akcji kupiła grupa amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Oferta Novatora musi być zatem wyższa, ze względu na poczynione od tego czasu inwestycje i start sieci komórkowej.

Novator prowadzi już interesy w Bugarii, jednak głównie w przemyśle farmaceutycznym. W Polsce jest znany z racji udziałów w P4 (dawna Netia Mobile).

Źródło tekstu: Dow Jones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet