Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Novator nie zamierza sprzedawać P4

Novator nie zamierza sprzedawać P4

sirmark 6 Czerwca 2007 13:32

0 0

Fundusz inwestycyjny Novator, należący do islandzkiego multimilionera Thora Bjorgolfssona, nie zamierza na dzień dzisiejszy sprzedać swoich udziałów w P4, czwartym polskim operatorze komórkowym - poinformował partner w Novatorze Constantine Gonticas.

"Na tak wczesnym stadium naszej inwestycji nie zamierzamy się jej pozbywać, nie rozważamy takiej możliwości" - powiedział Gonticas, dodając, że żadna oferta w tym zakresie do firmy nie wpłynęła.




Novator odpowiedział w ten sposób na informacje Parkietu, z których wynikało, że gigant z Hongkongu, firma Hutchison Whampoa, ponownie interesuje się polskim rynkiem telefonii komórkowej. Gazeta wymienia dwie możliwości wejścia na rynek: pierwszą byłoby przejęcia udziałów P4 od Novatora, a drugą start w rozpisanym przez UKE przetargu na częstotliwości 1800 MHz. Jako ciekawostkę należy podać, że Hutchison jest obecny w Polsce jako właściciel perfumerii Marionnaud i sklepów dyskontowych Rossmann.

Źródło tekstu: PAP, parkiet.com     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2007-06-06 16:08:14

    ***WhiteSmurff fakt to też jest ciekawa promocja tylko że w Play za 30zł ma się więcej minut do wszsytkich niż w Erze a telefon Z400 w Erze kosztuje 999zł a nie 99zł jak w Play:))

  • 0

    12. ~Gazdo  2007-06-06 16:08:55  host: azw188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale w Erze nie ma telefonu w takiej cenie i jak przekroczysz pakiet 80 minut bulisz 72gr, MMS po 40 gr a nie po 15 i do tego nie ma bonusu za 2przychodzace 1 minuta gratis - Te 1000minut mozesz wykorzystać dopiero po wygadaniu 80 z pakietu - wieć co potem tylko do Ery i na stacjonarki :P tak wogóle to podziel sobie 1000/24 = kolo 40 wiec masz za 40zl - 120minut ale "upośledzone" - bo te 40 tylko do Ery i tak jak pisałem po pakiecie - Play 40zł = 100min. To jak ? Gdzie jest lepiej ?

  • 0

    13.  2007-06-06 16:38:20

    No i znów jest dylemat, czy stawiamy na dobry aparat telef. czy koszty obsługi jego, pakiety minut i takie różne. Ogólnie mówiąc, właśnie Era mnie obecnie do swojej oferty era najbardziej przekonuje.

  • 0

    14.  2007-06-06 17:12:38

    Oczywiście jeśli ktoś dużo do Ery dzwoni to tylko Era Ja akurat dzwonie wszędzie i wolę się nie zastanawiać do jakiej sieci tylko wole wiedzieć że płace niską stawkę i tyle ale każdy ma swoje potrzeby..:)

  • 0

    15. ~PLANET  2007-06-06 17:15:27  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    olek_skype: ogarnij sie, nie znasz cen firmowych, to sie nie panosz.

  • 0

    16. ~V  2007-06-06 18:18:24  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    @Planet - przytłaczającą większość osób wypowiadających się tutaj nie interesują stawki w taryfach biznesowych, ponieważ ich nie posiadają. Przewagę liczebną w pierwszej kolejności mają użytkownicy prepaidów wszelakiej maści, a za nimi plasują się prywatni abonenci. Dla jednych jak i drugich oferta Play jest obecnie jedną z najciekawszych na rynku. Mieszanie do tego stawek biznesowych nie ma większego sensu. Chyba że chcesz potrolować jak wlo.

  • 0

    17. ~Gazdo  2007-06-06 19:12:46  host: aajh68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiadomo, że stawki biznesowe są dobre - ale tylko w obrębie sieci firmowej i sieci operatora ;], znajdź mi ofertę na firmę powiedzmy za 50zl, gdzie będę miał więcej minut do wszystkich niż np Play lub Erze ... - chyba się nie da. Orange jest najgorsze jeżeli chodzi o dzwonienie do innych sieci i dbanie o klienta indywidualnego (przedłużanie umowy), więc "argumenty ty się nie panosz" są śmieszne: napisz jakie są te stawki, ile płacisz wszyscy jesteśmy ciekawi - najelpiej przedstaw ofertę dla nowego klienta ;]

  • 0

    18. ~Darox  2007-06-06 19:16:59  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Ta dyskusja i to to chociażby, że Era daje lepsze pakiety - to wpływ wejścia 4 operatora. Zaczyna się robić ruch w interesie. Oczywiście to dopiero początek. Wielka Trójca próbuje ignorować nowego, rzuca ochłapami. Ale to będzie się zmieniać, proporcjonalnie jak nowy bedzie rósł w siłę. Jak na kraj taki jak Polska brakuje jeszcze piątego.

  • 0

    19.  2007-06-06 22:03:04

    Sam mam telefon służbowy w Erze, szef płaci mi abo prawie 150zł i mam sieć firmową, do 10 numerów w Erze dzwonie po 1 grosz ale wiadomo są to numery do ludzi z firmy,240 minut do wszystkich sieci mam albo ponad 500 do Ery, jedynie od 5 rano do 9 moge dzwonic za darmo do wszystkich ale też w Erze a jak chcę zadzwonić do Orange to już płace 63 grosze i taka jest właśnie taryfa biznes....

  • 0

    20. ~Goro  2007-06-06 23:43:35  host: c87-140.icpnet.pl

    A ja własnie mam 2 abo lajty i jedna karte.Starszego olali w orżnąć sic! rachunki ok 130zl debile..Za 3 miechy kobiecie konczy sie w erze i tak z ciekawosci pyta sie co moze dostac chce nowy tel priorytet no narazie musi czekac oczywiscie.Moze dostac 50% na abo czyli za 20zl ma 80 do wszystkich i stary fon oplaca sie pewnie ze nie! Tylko PLAY! ot moje zdanie!

  • 0

    21. ~Pu94  2007-06-07 06:00:22  host: ehz6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uwazam ze P4 powinno isc szybko na swoja infre poleca ceny uzytkownicy tez beda patrzec inaczej wkoncu pelna 3g az milo to powiedziec. A nie smieszne stawki za dane tak jak w simplusie albo pakiety na dane tak jak w tt gdzie nawet nie moge sprawdzic jego stanu heh bzdura

  • 0

    22.  2007-06-07 09:11:59

    To Hutchison jest właścicielem sklepów Rossmann? Hmmm, a ja zawsze myślałem, że to niemiecka sieć drogerii, a nie chińska :] Nie ma to jak globalizacja! A może Hutch zamierza uruchomić MVNO o nazwie "Rossmann GSM"? :D

  • 0

    23.  2007-06-07 09:38:26

    Hutchinson byłby dużo silniejszym konkurentem w polsce bo ma praktycznie nieograniczone zasoby do zainwestowania. P4 moim zdaniem przyjeło zbyt agresywna politykę i mało prawdopodobne jest żeby mieli tyle kasy aby nadal dopłacać do prawie każdego klienta, wydawać tyle kasy na reklamę. Wg moich danych sprzedaż w P4 jest niższa niż w trójcy (dane z salonów w łodzi), wiec narazie "starzy" operatorzy praktycznie nie widzą zagrożenia. Z P4 stara się konkurować heyah i mbank. Trójcy nie opłaca się wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, liczą że zanim osiągną próg opłacalności skończy im się kasa i pewnie tak będzie... P4 nie będzie stać na dopłacanie przez 4-5 kolejnych lat więc czeka nas pewnie duża PLAYTA

  • 0

    24. ~Hutchison  2007-06-07 10:56:43  host: 212.160.86.252

    Hutchison lepiej niech zakupilicencje na czestotliwoci 1800 z przeznaczeniem na UMTS...

  • 0

    25. ~  2007-06-07 11:23:03  host: aaxu181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe skąd weźmie potem terminale dla swoich klientów.

  • 0

    26.  2007-06-07 11:53:49

    Novator powinien sprzedać Playa w bogate ręce gdyż obecnie rynek komórkowy w Polsce jest już nasycony i aby zdobyć jego 10% to trzeba mieć dobrą i nowoczesną sieć a jej szybkie zbudowanie słono kosztuje. Jak się taką sieć będzie posiadać mozna zaoferować dobre warunki i korzystne ceny aby przyciagnać klientów. Tylko bogatego inwestora stać na to aby taką sieć szybko uruchomić. Novator jest raczej bez szans z takim tempem budowy własnej sieci.

  • 0

    27. ~jjjjj  2007-06-07 12:05:27  host: 82.160.209.76

    p4 nic nie płaci za stawianie infrastruktury (nadajników). robia to japonce z huwaeia... to nie chodzi o kase, chodzi o pozwolenia i czas... kase to oni maja..

  • 0

    28.  2007-06-07 14:51:09

    27: Huawei to chińska firma i tam także jest zaciągnięty kredyt na infrastrukturę.

  • 0

    29. ~D  2007-06-08 21:13:32  host: aaph126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wszędzie czai sie biznes i kasa :) Zgadzam się z przedmówcami, że gdyby nie czwarty operator nic w materii komórkowej by sie nie zmieniło. Ja bym dalej mniała telefon (dodam, że żałosny model Noki), i połączenia za jakieś wielkie pieniądze.Ja tam się cieszę, że jest Play bo zaczyna się walka.Wiadomo, ze kiedy będzie mi się umowa kończyła w Play, to będę szukać tańszej oferty, jeśli mi nie zaproponują fajnych warunków. Uciekam do konkurencji! Wolny kraj, prosty rachunek:)

  • 0

    30. ~karamba  2007-06-08 23:25:34  host: aaxo157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwnie by było by po tak krótkim okresie sprzedawać swoje dziecko...na pewno by to dobrze na firme nie wpłynęło...w tej dziedzinie szeroko pojętej gospodarki stabilizacja jest jednym z najważniejszych czynników...

Dodaj swoją opinię