Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Novator ma 23% udziałów w Netii

Novator ma 23% udziałów w Netii

WitekT 18 Stycznia 2006 10:56

0 0

Novator, fundusz inwestycyjny należący do najbogatszego mieszkańca Islandii Thora Bjorgolfssona, ma już 23% udziałów w Netii. Nie zamierza - przynajmniej na razie - dokupywać dalszych akcji ani ich sprzedawać.

Netia to największy w Polsce niezależny operator telefonii stacjonarnej (ma ponad 400 tys. abonentów). Novator to z kolei największy udziałowiec spółki - po zakończonym w ubiegłym tygodniu wezwaniu na zakup akcji fundusz zwiększył swój udział w Netii do 23% (wcześniej miał 9,9%). Novator kupił 13,1%. akcji Netii - za jedną proponował 6,15 zł. Na całą operację fundusz wydał 321 mln zł.
Oferta cieszyła się dużym powodzeniem - inwestorzy chcieli sprzedać prawie pięciokrotnie więcej, niż Novator chciał kupić. Dzięki temu, że fundusz dokupił akcji, Netii łatwiej będzie wejść w UMTS i połączyć telefonie.

Novator ma w P4 (dawna Netia Mobile) 70% udziałów. Pozostałe 30% ma Netia.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~poznaniak  2006-01-18 21:39:00  host: c28-28.icpnet.pl

    od 20 stycznia nowa oferta adsl w netii - 620 kbps za 55 zl netto :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet