Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Novator chce rządzić w fińskim telekomie

Novator chce rządzić w fińskim telekomie

WitekT 21 Stycznia 2008 08:45

0 0

Islandzki Novator‚ który kontroluje Netię i P4‚ walczy o kontrolę nad fińskim operatorem Elisa. Dzisiaj odbędzie się walne zgromadzenie mocno poróżnionych akcjonariuszy tej spółki, na którym Novator, mający niecałe 15% udziałów, będzie chciał zmienić nieprzychylnego sobie szefa rady nadzorczej - pisze Rzeczpospolita.

Fundusz ocenia‚ że wartość notowanej na giełdzie w Helsinkach Elisy mogłaby rosnąć szybciej‚ gdyby... ją podzielić. Novator chce przeobrazić spółkę w holding‚ który podejmie międzynarodową ekspansję‚ a którego spółka zależna będzie działać na fińskim rynku. Pozostali udziałowcy - fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, które z reguły mają od 3% do 5% akcji - patrzą na ten pomysł podejrzliwie. Obawiają się‚ że chodzi przede wszystkim o dokonanie zmian w statucie i radzie nadzorczej‚ które oddadzą Novatorowi pełną kontrolę nad spółką.
Elisa jest drugim co do wielkości operatorem komórkowym w Finlandii (2‚3 mln klientów). Świadczy również usługi telefonii stacjonarnej (1‚3 mln) oraz internetowe (520 tys.).

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet