Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nortel na igrzyskach w Turynie

Nortel na igrzyskach w Turynie

WitekT 10 Lutego 2006 15:02

0 0

Nortel dostarczy na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie rozwiązania telefonii stacjonarnej, które zapewnią komunikację dla 2,5 tys. sportowców, 10 tys. dziennikarzy oraz pracowników obsługi.

Prywatna olimpijska stacjonarna sieć telefoniczna oferuje niezawodną łączność głosową za pośrednictwem około 14 tys. telefonów rozmieszczonych m.in. w siedzibie głównej komitetu organizacyjnego (TOROC), 16 miejscach zawodów, w centrach prasowych i telewizyjnych, jak również w wiosce olimpijskiej i dziennikarskiej.

Sieć firmy Nortel została zaprojektowana specjalnie na potrzeby XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Spełnia ona najwyższe wymagania komitetu organizacyjnego w zakresie elastyczności i niezawodności, zapewniając ciągłą dostępność systemów o znaczeniu krytycznym, w tym komunikacji głosowej.

Rozwiązanie Nortela wyposażone jest w bogaty zestaw funkcji komunikacyjnych, takich jak poczta głosowa, audiokonferencje, centrum komunikacyjne oraz unified messaging. Zaawansowane zarządzanie w czasie rzeczywistym i kontrola łączności przez sieć odbywa się na platformie Nortela, zintegrowanej z głównym centrum technologii komitetu TOROC.
Ze wszystkich imprez sportowych Igrzyska Olimpijskie wymagają największej precyzji pod względem synchronizacji i dopasowania wszystkich elementów komunikacji. Wysoki poziom techniczny oraz doświadczenie firmy Nortel w dostarczaniu systemów komunikacyjnych na całym świecie stanowiły dla nas gwarancję, że olimpiada będzie dysponować maksymalnie niezawodnymi narzędziami łączności - powiedział Valentino Castellani, prezes TOROC.

Nortel ma w swoim dorobku wiele zaprojektowanych i wdrożonych rozwiązań komunikacyjnych w sektorze sportowym. Do niedawno zrealizowanych projektów sportowych należą m.in.: najnowocześniejsza bezprzewodowa sieć lokalna SBC dla drużyny baseballowej San Francisco Giants, konwergentna infrastruktura przesyłania głosu i danych w Surrey County Cricket Club w Oval oraz system łączności na stadionie miejskim w Manchesterze. Referencje olimpijskie firmy Nortel obejmują także Światową Letnią Olimpiadę Specjalną w 2003 r. w Irlandii, na której rozwiązanie firmy Nortel do korporacyjnej sieci przesyłania danych obsługiwało system medyczny i system zarządzania igrzyskami.

Nortel działa i wprowadza innowacje w branży telekomunikacyjnej już od ponad stu lat, dążąc do perfekcji tak samo, jak każdy sportowiec, który pragnie zostać mistrzem. Mistrzowskiej klasy sieć telefoniczna Nortel zapewni niezawodną łączność we wszystkich miejscach, w których odbywać się będzie olimpiada - powiedział Peter Kelly, prezes firmy Nortel w regionie EMEA.

Konwergentne rozwiązania Nortela - wykorzystane podczas olimpiady w Turynie - wchodzą w skład oferty, obejmującej VoIP, aplikacje i usługi multimedialne, centra komunikacyjne, jak również rozwiązania mobilne oraz zabezpieczenia, które zostały wdrożone przy wykorzystaniu ponad 50 mln linii zainstalowanych na całym świecie.

Źródło tekstu: Nortel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~nor  2006-02-11 00:03:17  host: bqd248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak spisze sie w praktyce i jak to tez wytrzymaja wloskie sieci gsm... To bedzie tez ciekawa sposobnosc dla rozsylania sie wirusow via BT...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet