Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NOM chce wrócić do gry

NOM chce wrócić do gry

sirmark 16 Października 2006 10:16

0 0

Niezależny Operator Międzystrefowy (NOM), który obecnie jest kojarzony głównie z przegraną bitwą z Telekomunikacją Polską (TP) o uwolnienie połączeń międzystrefowych, chce wejść na rynek telefonii komórkowej jako wirtualny operator (MVNO).

Myślimy o zaoferowaniu usług telefonii komórkowej dla różnych grup docelowych. Chcemy być także operatorem operatorów (MVNE — mobile virtual network enabler), co może pozwolić na wpuszczenie na rynek znacznej liczby firm, które chcą być MVNO — mówi Jarosław Starczewski, prezes NOM.

65-procentowym udziałowcem w NOM jest Exatel, operator sieci szkieletowej o długości 15 tys. km, która ma punkty styku z większością operatorów telekomunikacyjnych na rynku. Wykorzystanie tej infrastruktury ma ułatwić NOM świadczenie usług "operatora operatorów", bo część ruchu mogłaby przechodzić właśnie poprzez sieć Exatela, odciążając sieci firm komórkowych i pozwalając NOM na zaoferowanie konkurencyjnej cenowo oferty dla podmiotów, które chciałyby zostać wirtualnymi operatorami komórkowymi. Dostępnością sieci Exatela NOM tłumaczy też nieograniczone możliwości techniczne wpuszczenia innych podmiotów na rynek telefonii komórkowej.
Wcześniej te plany musi zaakceptować rada nadzorcza NOM i Polkomtel, który jest praktycznie jedynym podmiotem, z którym NOM ma szansę podpisać tego typu umowę. Głównie ze względu na wspólnych udziałowców - PKN Orlen i pośrednio Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).

Wśród kilku własnych ofert, które NOM chce przedstawić na rynku telefonii komórkowej, główna ma dotyczyć usług dla administracji, ale operator myśli też o tzw. markach lifestyle’owych, np związanych z luksusowymi markami czy stacjami telewizyjnymi i radiowymi. W ramach telefonii mobilnej planowane są także usługi bezprzewodowego dostępu do internetu. Natomiast w telefonii stacjonarnej, po wdrożeniu WLR i bitstream access, zaoferowany ma być abonament, usługi dostępu do internetu oraz telefonia VoIP.

Operator nie planuje dużych obniżek cen. Będą one porównywalne z innymi ofertami na rynku, za to chce konkurować głównie jakością usług i szybkością transmisji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Aster  2006-10-16 11:06:16  host: pxgot2.srv.volvo.com

  Nie będzie konkurencji cenowej? Pomimo, iż w to nie wierzę to jeśli faktycznie miałoby tak być - to po co wchodzą na rynek? W podniesienie jakości usług nie wierzę - każdy tak mówi.

 • 0

  2.  2006-10-16 13:38:22

  ***ASTER piepszenie głupot ,że nie będzie - zobacz sobie jak ładnie zjechały ceny w Samych Swoich - jeszcze dużo zaskoczeń dla userów bedzie w przyszłym roku :)

 • 0

  3. ~mirekb  2006-10-16 13:46:52  host: bna227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tez tak uwazam,oczywiste następsto,moze nie szybko ale napewno wierze ze np.ceny za iplusa spadna do45pln za limit1GB W BC TYLKO MODEMY STANIEJA ,a orange bez zmian,i wicej miast z 3g tyle będzie

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet