Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokir E828 chińskim klonem

Nokir E828 chińskim klonem

sirmark 15 Lutego 2007 03:04

0 0

W ofercie firmy Brando pojawił się telefon chińskiej produkcji Nokir E828. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby produkt nie był podobny to pewnego modelu skandynawskiego producenta telefonów.

Już sama nazwa Nokir kojarzy się z Nokia, ale dopiero spojrzenie na E828 uświadamia ogromne podobieństwo do modelu N73. To raczej nie jest przypadek. Ale choć podobne wizualnie, różnią się specyfikacją. E828 nie jest tak zaawansowana jak pierwowzór.

nokir e828 nokir e828 nokir e828 nokir e828




Nokir E828 to dwusystemowy telefon (GSM/GPRS/900/1800) o wymiarach 110x55x14mm i wadze 104g. Wyposażony jest w 2,6 calowy, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 240x320pix, aparat cyfrowy 2 Mpix oraz złącze USB. Posiada też odtwarzacz muzyki i wideo, gry Java oraz dyktafon. Wykorzystana bateria pozwala na 140 godzin czuwania i 2-4 godzin rozmów. Telefon kosztuje 200 dolarów.

Zobacz: Porównaj dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N73 w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~getITright  2007-02-15 13:03:39  host: chello087206213042.chello.pl

    @Nazer - no pewnie że robi różnice, chodzi o JAKOŚĆ, prawie robie wielką różnice :D a jak masz chińskie klony w kompie a nie oryginalne podzespoły, to cóż mogę jedynie ci współczuć... dla tych co nadal uważają ze to nie ma różnicy czy za coś odpowiada jakaś firma która dba o swoją markę, czy taka która wszystko robi po kosztach, byle jak najtaniej, nie ważna jest dla niej jakość, a czegoś takiego jak marka nie posiada, zobaczcie sobie co (i jak) chińczycy podrabiają w motoryzacji www.joemonster.org/arti cle/6796/chinskie_klony_samochodow.html tylko problem jest następujący, wzieli jednen flagowy produkt chińskiej motoryzacji (można go kupić w Polsce) do crash testu euroNCAP i okazało się że przy udeżeniu 60km/h wszyscy giną, dostał chyba jedną gwiazdkę (!) natomiast takie np. BMW sobie na to nie pozwoli i taka jest różnica

  • 0

    21. ~  2007-02-15 13:05:16  host: chello087206213042.chello.pl

    jeszcze jedno, tak się mówi że biednych nie stać na kupowanie rzeczy najtańszych, bo jak kupujesz najtańszą rzecz wydajesz kasę dwa razy, bo szybko się zepsuje, albo nie będzie spełniać swojego zadania, więc lepiej wydać RAZ więcej

  • 0

    22. ~Ferdek  2007-02-15 16:40:45  host: 83.149.231.208

    E tam. Ja mam telefon firmy Okił.

  • 0

    23. ~reqw  2007-02-15 20:42:24  host: natk2-bk.generacja.pl

    Nazeer: sprawia mi różnice posiadanie markowego fona, bo Nokir nie ma Symbiana, a Nokia N73 Symbiana ma.

  • 0

    24. ~r  2007-02-15 20:47:40  host: chello087206151164.chello.pl

    Ale obciach. Oczywiście można mieć radiomagnetofon marki "Panasonix". A le ja bym jednak wolał zwykłego Panasonic-a ale wiem, że obydwa sprzęty będą grały.

  • 0

    25. ~Nazeer  2007-02-15 23:44:29  host: abyr142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mój komp ma 6 latek (więcej niż coniektórzy z Was umieją czytać i pisać ;-) ) , regularne zwisy (bo ten typ tak mo ;-) ) i poza Duronkiem 1200 to nic w nim nie pochodzi spoza Chin/Tajwanu - ale to mi nie przeszkadza - dzięki temu że nie wydałem fortuny na PeCeta, nauczyłem się jak działa (jak cholera się nauczyłem... ;-) ) I MAM PIEKIELNĄ SATYSFAKCJĘ ŻE NIEKTÓRZY Z WAS NA WASZYCH SUPERORYGINALNYCH amierikańskich PeCusiach NIE UMIECIE ZROBIĆ NAWET ĆWIERCI TEGO CO JA !!! Chiny mają taki potencjał i gospodarczy i intelektualny że powinniśmy juz się bacznie oglądać na tę stronę świata z której zwykle wschodzi słoneczko... Potentaci już przenoszą i produkcję i centra badawcze do Chin i Indii... ciekawe dlaczego? Kto z was Nokiofilów ma w swojej Nokii nalepkę Made in Finland? Znajdziecie prędzej Made in Hungary czy Made in Taiwan niż Finlandię - jakość? Wali mnie jakość gdy fona który z jakiegoś powodu 5 lat temu mozna było kupić za ponad 2000 teraz mogę mieć za 250 ( mam na mysli średniej klasy fonik poza jakąkolwiek promo wtedy i teraz...) Za kolejne 5 lat będziecie się prześcigać w zachwytach typu "jaki ten NOKIR VXDGH10000 jest super!!!" (niech tylko się menedżerowie chłopaków z AniMruMru czy innego Mumio zgadają z kolesiami od reklamy z firmy Brando ;-) - na pewno udzieli wam się uczucie taniości czy nawet JAKOśCI) A jeśli chodzi o samochód to jeżdżę sobie Skodą, bo to prawie VW;-) (właśnie zobaczyłem reklamę Lexusa w telewizorni - zastanawiające co takie luksusowe autko robi we flagowym medium rynku masowego...)

  • 0

    26.  2007-02-16 00:01:45

    20 - getITright - kto w PL jeździ 60 kmh ?

  • 0

    27.  2007-02-16 00:08:34

    25 - Nazeer - ja mam pare rzeczy Made In Finland :) a mianowicie: 1) zegarek Suunto, 2)dwie butelki Minttu, 3) jedną butelkę Koskenkorva Salmiakki ;) I w zasadzie tyle, mam jeszcze monitor Nokia ale już nie Made In Finland ino Hungary (ale działa 8 lat), telefonów Nokia nie mam bo wolę SE. Zresztą fony Nokia i tak są Made In China np. albo inny Thailand czy też Philipines ;) Tak samo zresztą jak SE czy reszta.

  • 0

    28. ~mol  2007-02-16 16:03:40  host: mol060.mol.uj.edu.pl

    Nazeer ! problem w tym ze chiny po prostu kradna patenty i za wiele sami nie wymyslali do niedawna, stad mogli zbudowac silna/tania gospodarke. wiec nawet kupowanie czegos dla zasady sie kalkuluje.

  • 0

    29. ~getITright  2007-02-16 17:26:44  host: chello087206213042.chello.pl

    @nazeer - a cóż to takiego umiesz robić na tym kompie, czego rzekomo inni użytkownicy (wszyscy tutaj ?) potrafią tylko w ćwierci ??? zresztą mój sprzęt poprostu ma działać, a nie służyć jako instruktarz psucia się, "Chiny mają taki potencjał i gospodarczy i intelektualny że powinniśmy juz się bacznie oglądać na tę stronę świata z której zwykle wschodzi słoneczko" z tym zdaniekm się zgadzam w 100% ale czy to znaczy że masz kupować patenty ukradzione od jakiejś firmy, bo tutaj to jest zwykła kradziez. "Potentaci już przenoszą i produkcję i centra badawcze do Chin i Indii... " tak tylko ci potentaci wymagają określonej jakości, a tutaj nie masz do czynienia z żadnym potentatem !!! "Kto z was Nokiofilów ma w swojej Nokii nalepkę Made in Finland?" nie jestem nokiofilem, a moim następnym telefonem będzie i-phone a nie nokia i co ? głupio ci, że wrzucasz wszystkich do jednego wora ??? "jakość? Wali mnie jakość" a mnie nie, dla mnie jakość jest NAJWAŻNIEJSZA, tu się różnimy i to bardzo... "A jeśli chodzi o samochód to jeżdżę sobie Skodą" no cóż, ninierjszym składam ci kondolencje, jak jeździsz skodą to już naprawde nic ci nie pomoże :D sięgnęłeś dna :DDD @lapetti - nikt, ale NAWET przy tak niskiej prędkości wszyscy giną, taka jest jakość wykonania tego samochodu, rozumiesz ? A co do made in China, to tylko te niższe modele noki, reszta jest made in Finland, a SE no cóż to co jest tu w europie sprzedawane to faktycznie jest badziew z Chin (nie każdy produkt zrobiony w Chinach to badziew, ale akurat SE śmiem twierdzić że jest) ale zobacz jakie SE się produkuije w Japoni, człowieku to są poprostu takie sprzęty że szczena oppada, aparat 5mpix i 2,6 calowy wyświetlacz to standard i oczywiście same V-ki, jak chcesz zobaczyć to zapraszam na stronę japońskiego operatora KDDI, www.kddi.com

  • 0

    30. ~  2007-02-16 17:29:10  host: chello087206213042.chello.pl

    dokładniejszy adres :] www.au.kddi.com/collection/07spring/index.html ten całkiem na prawo to SE

  • 0

    31. ~DZWONEK  2007-02-16 18:10:08  host: x66x17147.jaskom.pl

    Ciekawe czy nokia pokusi sie o złożenie pozwu do sądu o kradzież patentu? Bo takie numery jakie skosnookie robią przechodza same siebie.

  • 0

    32.  2007-02-16 22:18:47

    29 - getITright - w wolnej chwili rzucę okiem na te telefony, a tak swoją drogą ja jeśli kupuję telefon to _celowo_ i _z pełną świadomością_ bez: odtwarzacza mp3, radia, aparatu, itp, itd - oczywiście z coraz większym trudem mi się to udaje gdyż teraz wszyscy producenci starają się ww. "udogodnienia" i "bajery" upchnąć a ja telefonu używam tylko do rozmów i sms-ów, a aparat mam w aparacie.

  • 0

    33.  2007-02-16 22:25:38

    ps. droższe Nokie które widziałem i miałem w rękach to były co najwyżej Made In Germany, ps 2. a w tomacie badziewności SE to porównaj sobie Nokie 6610i czy też 6030 z SE J210 czy 220 (najniższa półka) i sam stwierdź co jest większym badziewiem ;)

  • 0

    34. ~  2007-02-19 11:32:33  host: p07-04.opera-mini.net

    lapetti- ja mam N70 made in Finland z baterią made in Japan a tobie jak chcesz to za piwo mogę odpalić 8210 też made in Finland baterie ma tylko made im Pepiki :) To właśnie jest moje ziazi bo jak coś kupuję to patrzę by było z rodzimej manufaktury, jak Nokia to z Finlandii jak Sony, Panasonik czy inna Toshiba to z Japonii jak Loewe to od Szwabów i dzięki temu nie wiem co to reklamacja i żebranie po serwisach!

  • 0

    35. ~  2007-02-19 16:56:36  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    ci, ktorzy najwiecej krzycza o kradzierzy technologii przez Chinczykow I obstaja za oryginalnymi fonami Nokii powinni najpierw pomyslec zanim naoisza czy: 1. maja legalnego windowsa, legalne oprogramowanie do poczty elektronicznej, legalne oprogramowanie do sluchania mp3, do ogladania dvd na kOmpie oraz czy nie kradna filmow I mp3 zasysajac je z sieci. czy sluchajac radia przez komorke placa abonament radiowyy? denerwuje mnie taka gadanina. jezeli bede mial mozliwosc kupienia Nokira w sklepie z faktura to go kupie I nie bede mial z tego powodu wyrzutow sumienia. niech nokia sadzi sie z nokirem. a wasze strony www drodzy krzykacze zrobione sa przy uzyciu legalnego oprogramowania? ja z czystym sumieniem moge powiedziec, ze mam LEGALNE oprogramowanie, a nie wylkocam sie czy nokir jest legalny czy nie. jak wspomnialem to sprawa pomiedzy Nokia, a Nokirem, a nie nasza.

  • 0

    36. ~;))  2007-02-20 20:20:16  host: public-gprs67900.centertel.pl

    Ja z Fińsko-brzmiących nazw to wolę wysokoprocentową Finlandię , do kupienia w lepszych sklepach monopolowych ;)))

  • 0

    37. ~BKX  2007-02-21 10:26:50  host: ath90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurcze płakać się chce, jak się czyta te wszystkie komentarze osób, które bardzo bronią tego szmelcu... Ok, kupujcie sobie te model za 1/10 ceny, tylko nie płaczcie później, jak nie będzie tego gdzie reklamować... a gdy się zepsuje, to nikt tego nie naprawi... To są modele jednorazowego użytku... Tak sam z DVD, boomboxami itd. kupisz model firmy XXXX, który wygląda jak Sony, Philips itd. ale gdy padnie laser lub inna część to nikt, podkreślam !!!NIKT!!! wam tego nie naprawi!! Bo zwyczajnie się nie opłaca... Koszt naprawy = koszt zakupu nowego złomu. Kumple się ze mnie śmiali, że kupiłem sobie wieże Sony za 1000 zł, a oni sobie sprawili jakiegoś chińczyki, niby z lepszym wyposażnieniem, za 300 zł... powiedzialem ok, będziemy się śmiać za rok, dwa... I co?? I tak jest! Mój spzęt działa bez najmnmiejszego problemu... a ich... ich już dawno przestał odtwarzać CD... pozostalo im jeszcze radio hahahaha... Aha i jeszcze jedno, owszem teraz telefony markowych producentów też są robione w Chinach, ale przecież jest to oczywiste, że te ich małe rączki zarabiąją zupelnie inaczej niż my więc koszty produkcji tu decydują, a taka Nokia, Samsung SE czy Motorola nie pozwolą sobie na "szais" i ich wytyczne co do produktu są stałe, nie ma mowy o jakims zaniedbaniu na lini czy gorszej jakości... Wiec jeszcze raz, bardzo, ale to bardzo wam współczuje, bo jesteście naiwni, nie stać mnie na Nokie za 2000 zł, to kupie sobie tańszy model dobrego producenta, za to nie bede sie przejmowł, że po pół roku mój "wszystkomający" bezimienny produkt, przestanie działać... Pozdrawiam wszyskich, co znają się na rzeczy ;)