Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokii wielkie plany

Nokii wielkie plany

LuiN 30 Grudnia 2009 09:01

0 0

Nokia zaprezentowała plany sprzedażowe na przyszłe lata. Platformę S40 wzbogacą urządzenia z klawiaturami QWERTY i dwoma gniazdami na kartę SIM (DualSIM). Symbian i Maemo będą szybsze niż do tej pory i będą obsługiwać funkcję multitouch.

Zarówno Symbian jak i Maemo będą miały nowe interfejsy - Symbian^1 będzie dostępny w pierwszej połowie 2010 roku, a Symbian^2 do końca 2010 roku. Maemo w wersji szóstej rozkręci ofertę linuksowych telefonów Nokii, które wraz z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Symbiana mają stanowić w 2011 roku 2/3 sprzedaży Nokii.




Platforma S40 zostanie uzupełniona nie tylko o klawiatury QWERTY i urządzenia DualSIM, ale też o telefony wyposażone w dotykowe ekrany. Tym razem dotykowy ekran ma nie wykluczać obsługi przy pomocy klawiatury. Nokia chce w pierwszej kolejności wprowadzić dodatkowe funkcje dotykowe do S40, a nie telefony typowo dotykowe, pozbawione przycisków.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2009-12-30 09:33:29

    Ciężko będzie zmieścić moduł UMTS i GSMx2

  • 0

    4.  2009-12-30 09:41:49

    Oby wszystko im wyszło jak najlepiej. W końcu planują ograniczyć liczbę nowych modeli w ciągu roku, kosztem ich jakości.

  • 0

    5. ~  2009-12-30 09:45:28  host: 87.105.250.25

    Kwiartur: chyba "na rzecz ich jakości", bo raczej mniejsza ilość = lepsza jakość.

  • 0

    6. ~3m  2009-12-30 10:31:28  host: aif105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to za bzdury z tym Symbian^1?Bzdurą jest także wiadomość o 2/3 sprzedaży.Mój tym na 2011 to: S30-35% S40-25% S60-35% Maemo-5%

  • 0

    7. ~3m  2009-12-30 10:33:03  host: aif105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba że sprzedaży w ujeciu wartościowym, wtedy moze by saię to zgadzało.A Symbian^1 mamy już dostępny właściwie od roku,W połowie roku 2010 wejdzie Symbian^3 a na początku 2011 S^4.

  • 0

    8.  2009-12-30 10:53:13

    4: Wierzysz w poprawę jakości kosztem liczby modeli? Ja nie. Przecież N900 to miał być, ba, nawet "jest" topowy sprzęt Nokii. I co wyszło?

  • 0

    9.  2009-12-30 11:00:55

    Świetnie, że Nokia nie odstępuje od obsługi klawiaturowej. Nie wszystkim obsługa dotykowa odpowiada, bo np. pociaga za sobą większe wymiary ekranu ->telefonu.

  • 0

    10. ~  2009-12-30 11:23:21  host: public-gprs104686.centertel.pl

    Witam przedświątecznie.Rok się kończy na n82 się nie zdecydowałem tylko z powodu braku obsługi 2sim. Więc życzę NOKII w nowym roku wielkiego spektularnego SUKCESU może uda im się zrobić TEL na 3sim :) bo obecnie mam 2orange 1plus i myślę o playu byłoby mi łatwiej ;-D W każym razie DRODZY FACHOWCY Z NOKII i firm współpracujących. Jak wiadomo przydałby się po 1. Standard ładowania mini USB (chociaż ten z małym wejściem też można zostawić jako drugi->dacie radę?). Po 2. Obsługa MINIMUM 2kart SIM a jak uda Wam się 3 ? albo i 4 pomyślcie przy wypuszczeniu dobrego modelu obsługującego Ere, Plus,play i orange jednoczesnie macie GIGANTYCZNE szanse na przebój jeśli oczywiście będzie to DOBRY model. Nie chodzi mi o jakies designerskie cacko wystarczy NORMALNA klawiatura np. jak w 6300 a funkcje z n82 ciut podrasować (patrzcie wyżej) oraz powiększyć np. aparat do 8mega. Za takiego fona na 4op mogę nawet 5tys jednorazowo dać TYLKO ZRÓBCIE GO WRESZCIE no i jeszcze tv. bo póki co wożę ze sobą tvLCD lg i antenę a takto mógłbym "wyłapywać programy z komórki". No więc do pracy Rodacy (Ci za granicą też) i proszę mi na urodzinki w LUTYM dobry wypasiony model stworzyć PS oczywiscie symbian, java czy obsluga @ lub office to chyba standard nie ? :-)) Pozdrawiam i życzę DOSIEGO ROQ

  • 0

    11. ~czytelnik  2009-12-30 11:56:49  host: 77-254-47-88.adsl.inetia.pl

    o wielkim planach nokii znalazlem na blogu o mobilnosci, poelcam dobry wpis http://mobilnyinternet.blox.pl/html

  • 0

    12. ~ja  2009-12-30 13:19:05  host: 80.54.93.2

    Niech Nokia wypuści takie telefony, po których konkurencja nie będzie miała nic do gadania( choćby taki SE heh!)

  • 0

    13. ~WiateR  2009-12-30 13:46:24  host: 188.33.111.242

    Który SE jest tak dobry, że nie ma nikt nic do gadania? :O

  • 0

    14. ~WiateR  2009-12-30 13:48:08  host: 188.33.111.242

    @maetteo - Co masz do jakości Nokii N900? Zdarzają się modele, które się restartują ale jest ich strasznie mało i to wina oprogramowania a nie sprzętu...

  • 0

    15.  2009-12-30 15:52:43

    @14 poczytaj recenzje... mial byc multimedialny kombajn internetowy, a tymczasem ma nawet problem z obracaniem ekranu w trybie przegladarki... po co bylo wypuszczac cos co jest niedopracowane?

  • 0

    16. ~olo_olo  2009-12-30 19:10:27  host: 194.156.44.21

    OOO NOkia idzie z duchem czasu, HAHA 2 karty SIm, konkurencja pewnie bedzie do tego czasu obsługiwać 4 karty sim...

  • 0

    17.  2009-12-30 19:19:29

    @16 tak i bedziesz musial nosic w kieszeni mini akumulator, ktory bedzie doladowywany kiedy bedziesz chodzic :)

  • 0

    18. ~olo_olo  2009-12-30 19:37:49  host: 194.156.44.21

    być może, ale chciałem przez to powiedzieć że Nokia już od pewnego czasu niczym nie zadziwia a postęp technologiczny Nokii do innych firm pozostaje w tyle...

  • 0

    19. ~  2009-12-30 21:37:23  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

    olo to napisz w czym nokia odstaje za resztą producentów, jeżeli piszesz, to co piszesz

  • 0

    20. ~Rysio z Klanu  2009-12-31 13:08:12  host: chello089074126092.chello.pl

    A pamiętam,że tu,na tym forum pytałem się Redakcji o przecieki na temat dualsim w Nokii.I któryś z Redaktorów (LuiN???) odpowiedział mi,że nie ma szans bo są problemy z...zasilaniem:)

  • 0

    21.  2010-01-02 13:30:46

    20 - dalej są. Nie licz na to, że te Nokie w wersji DualSIM będą miały moduły łączności 3G.

  • 0

    22.  2010-01-03 17:41:14

    do 21 - LuiN - to poczekaj Kolego na odpowiedź Samsunga:):) już niedługo będziesz zaskoczony:) oczywiście pozytywnie :-P

Dodaj swoją opinię