Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokie z Windowsem?

Nokie z Windowsem?

LuiN 4 Czerwca 2010 09:20

0 0

nokia windows Eldar Murtazin z Mobile Review umieścił w sieci intrygujący slajd z prezentacji Nokii. Fiński gigant stawia na nim w jednym rzędzie platformy mobilne S40, Symbian, Maemo i... Windows.

Slajd dotyczy strategii Nokii w zakresie systemów operacyjnych i usług w 2010 roku. Pojawienie się na liście platformy Windows jest o tyle zagadkowe, że przecież Microsoft ma własne plany programistyczne względem Windows Phone, a dodatkowe serwisy Nokia Ovi (w tym sklep z aplikacjami) są mu po prostu zbędne.




Nokia wypuściła w zeszłym roku na rynek komputer Nokia Booklet 3G z Windows 7. Platforma może i by się zgadzała, jednak według wcześniejszych zapowiedzi Nokia nie chce tego systemu w swoich przyszłych netbookach i zastąpić ma go MeeGo.

Poza tym skoro slajd miałby dotyczyć również komputerowych systemów, to dlaczego na liście nie pojawił się wspomniany MeeGo? Być może Nokia przeczuwa, że jej Symbian nie poradzi sobie z konkurencją?

Źródło tekstu: Mobile Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2010-06-04 09:29:21

    To jest pewne że sobie nie poradzi pod względem systemu Androida jak i Bada.

  • 1

    2. ~mucus  2010-06-04 09:36:51  host: 78.150.166.98

    nokia juz sama nie wie na co postawic...nie dziewie sie jak po takim czasie traci sie ziemie po nogami!!!

  • 0

    3. ~  2010-06-04 09:38:42  host: chello089074158242.chello.pl

    uuuu, coś mi się wydaje że nokia zaprzepaści tą przewagę na rynku jaką ma, bo idzie cały czas po równi pochyłej, trwa to od wielu lat, poczynając od decyzji "my dotykowców nie będziemy robić, bo ludzie tego nie potrzebują, tylko im się wydaje że potrzebują - i my to wiemy", poprzez opracowywanie kolejnych nieudanych systemów -symbiaqn, a teraz maemo, a teraz przyjęcie najgorszego systemu na rynku - windowsa, to już na prawdę czysta głupota, lepiej żeby nokia się w końcu obudziła, bo zawsze - czym więcej konkurencji tym lepiej, nawet tak nieuidolnej jak nokia przez ostatnie powiedzmy 5 lat...

  • 1

    4.  2010-06-04 10:30:27

    Co to za absurdalne decyzje. Mobilny Windows 7 jest juz dzis niewypalem, a jeszcze nie wszedl na rynek.

  • 0

    5. ~Trolltech  2010-06-04 10:46:27  host: inet20909ns-2s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Bez emocji. To nie są mobilne Windowsy ale desktopowe. Warstwę wyżej znajduje się Qt, które obsługuje wszystkie wymienione platformy promowane przez Nokie z wyjątkiem S40 jak rownież Windows i Mac.

  • 0

    6. ~  2010-06-04 11:01:12  host: t21-05.opera-mini.net

    Noki niech lepiej zainteresuje sie Androidem jesli na rynku producentow smartfonow chce sie w przyszlosci liczyc. Android jest darmowym bardzo dobrym OSem z bardzo bogata baza oprogramowania. Kto dzis do niego nie wsiadzie tego za kilka lat nie bedzie. rcicho

  • 0

    7.  2010-06-04 11:07:13

    Sami sobie strzelają w piętę - to badziewie Win 7 ??? oni chcą się unicestwić ?:/

  • -3

    8.  2010-06-04 11:40:56

    Akurat Windows 7 Mobile to bardzo ciekawy system, osobiście uważam że będzie to dobry ruch MS.

  • 0

    9. ~  2010-06-04 13:09:23  host: t19-11.opera-mini.net

    o ile nokia do tej pory trwala przy odkreconym gazie i sie sukcesywnie podduszala to teraz zapalila papierosa.

  • 0

    10. ~moe  2010-06-04 23:49:09  host: 87-205-133-55.adsl.inetia.pl

    Windows Mobile 7, a nie Windows 7 Mobile. WM7 nie ma absolutnie nic wspolnego z Windowsem 7. To bedzie ostateczne samobojstwo Microsoftu, a nie dobry ruch. WM6 bez multitaskingu, bez mozliwosci konfiguracji, obslugii wielu procesorow, bez kompatybilnosci z istniejaca baza aplikacji. To jest gorsze od pierwszej wersji iPhoneOS (a teraz jestesmy juz na versji 4.0!)

Dodaj swoją opinię