Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokie Lumia z Windows Phone 8 już 1. listopada

Nokie Lumia z Windows Phone 8 już 1. listopada

LuiN 15 Października 2012 17:32

0 0
nokia lumia 920 Już 1. listopada rusza europejska sprzedaż smartfonów Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920. Nabyć będzie można je między innymi w Niemczech, w sieci sklepów Media Markt. Znamy ceny.

Za Lumię 920 niemiecki Media Markt zażąda 649 euro, natomiast Lumia 820 będzie tańsza niż wynikało to z oficjalnego komunikatu Nokii i zapłacić będzie trzeba za nią nie 499, lecz 449 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 820 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 920 w katalogu.




Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Geoban  2012-10-15 17:49:09  host: 89-77-8-160.dynamic.chello.pl

    takim produktem to nokia nie odbije się od dna...

  • 1

    2. ~  2012-10-15 18:00:31  host: z07-04.opera-mini.net

    ...odbije sie od dna i dno sie oberwie. Zolte kafle sa ladne jak niemki (sztangistki ktore braly dozylnie sproszkowane odchody blugarskich kulomiotek)

  • 1

    3. ~Zbyszek  2012-10-15 18:12:13  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się ino... za droga Lumia. Nie przecze że WP8 może dojrzał (chociaż dowodów nie widać), nie przecze że nowe Lumie to świetny sprzęt (chociaż dowodów jeszcze nie widać), ale taka cena jest... potworna, przypominam jak kształtowała się cena pierwszych iPhonów, ludzie je kupowali bo to była oszczędność (zamiast narzędzia do nawigacji, neta, muzyki i telefonu wystarczał jeden iP), później rewolucje zrobił SGSI, który kosztował w porównaniu z konkurencją śmieszne pieniądze jak na parametry. Nokia miała ten schemat, mogła zrobić podobnie, bo sprzęt na pewno mają świetny, system lepiej dopracowany, ale z takimi cenami mało kto zdecyduje się na ryzyko sprawdzenia czy aby Nokia po prostu nie kłamie. Ostatnia szansa w operatorach, jak Nokia da niską cenę operatorom, dzięki czemu Nokie będą tanie, to może się uda, a życzę Nokii jak najlepiej.

  • 0

    4. ~Misiek  2012-10-15 18:36:12  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw niech naprawią Bluetooth, wprowadzą wreszcie karty pamięci, zrobią porządnie obsługę usbstor, by nie trzeba było instalować crapu i bloatware, a następnie niech dopracują system tak, by nie trzeba było takiego smarkfona ładować dwa razy dziennie. Wtedy porozmawiamy. P.S. A do takiej E72 nie muszę brać ładowarki na krótki wyjazd, bo po co...

  • 2

    5. ~deon  2012-10-15 18:37:32  host: adtp60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moim zdaniem cena nie adekwatna do pozycji na rynku nokii lecz nie zapomnijmy ze to cena na rynku niemieckim nie polskim wiec jest szansa że chociazby 820' bedzie kosztowac 1800zl zreszta to nieważne bo z przeszłości widac ze lumia 710 z ceny premierowej czyli jakos 1500zl spadla na okolo 600zl na portalach aukcyjnych

  • 0

    6.  2012-10-15 18:55:07

    920 będzie moja, jak tylko pojawi się u mojego operatora :).

  • 0

    7.  2012-10-15 18:56:20

    @4, kwestia bt i kart pamięci - doedukuj się ;).

  • 1

    8.  2012-10-15 19:10:06

    Niby przełomowa nowość, a nie oferuje więcej (poza stabilizacją optyczną) niż 808. Nokio nie morduj Symbiana :(

  • 1

    9.  2012-10-15 19:21:34

    @8hmm....a nie widzisz innych różnic?(np. wydajniejszy procesor, lepszy ekran i wygląd niestety gorszy aparat...no ale może kiedyś będzie nokia lumia 808...)

  • -1

    10. ~Ttt  2012-10-15 19:25:04  host: chj51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia potrzebuje odbudowy. Nie odbuduje się produkując modele po 500 euro, bo popyt na nie jest znikomy i musiał by być to model mocno konkurencyjny do htc czy Apple. Jakoś tego nie widzę.... Poprostu nie wierze ze sa w stanie zrobic kode dla ktorego ludzie przerzuca sie z iphona czy htc. Chyba ze polityka jest taka - Msoft położy Nokię na łopaty i przejmie, włącznie z patentami. Coraz częściej odnoszę wrażenie ze do tego to zmierza.

  • -1

    12. ~Misiek  2012-10-15 19:39:25  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @7 - to ty się doedukuj. Przeglądam specyfikację http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=2265 i jakoś nie widzę obslugi kart pamięci. Zasobów telefonu nie da się zamontować via Bt bo nie ma takiej funkcjonalności, BT 3.1 oznacza tylko szybkość i kilka usług w tym obsługę transmisji dźwięku w wyższej jakości. Usbstor nie ma, nadal wymagają Zune (ze strony Nokii). Czas czuwania jest bardzo optymistycznie określony, jak dotąd żadna z Lumi nie sięgnęła przy mnie wartości podawanej w specyfikacji (Warszawa, Mokotów, 3G Orange), przeciętnie była to POŁOWA tego, czym się chwalą. Czyli ładowanie co dzień przy ciągłej synchronizacji maili, korzystaniu z czytnika ebooków, trochę muzyki oraz kilku dłuższych rozmowach dziennie. Dlaczego mam sądzić, że nowa Lumia będzie lepsza? Skoro specyfikacje sprzętowe oraz doświadczenie z kafelkowcami mówią mi co innego?

  • -1

    13.  2012-10-15 19:41:46

    @wox - po co komu wydajniejszy procesor skoro system zasobożerny? liczy się płynność na ekranie, ekran rzeczywiście znacznie lepszy, ale mnie ten z N808 wystarczy w zupełności. Gdyby Nokia wypuściła Nokię 908 byłbym pierwszym klientem, PureView w 920 to taka trochę proteza w porównaniu z 808.

  • 2

    14.  2012-10-15 20:12:22

    Nie piszcie glupot! Kosztuja tyle ile inne topowe modele z ta roznica, ze za chwile beda w rozsadnych cenach. No i beda lepsze ceny u operatorow. Chcecie, zeby topowy model kosztowal 1500 zl? A co to ZTE czy inny hłałej??

  • -1

    15. ~Octopus  2012-10-15 23:01:58  host: host-37-190-154-144.dynamic.mm.pl

    Proponuje poczytać o dziurach w systemie win phone 8 . Ser Szwajcarski przy tym to monolit. A jak wiemy dziury Szwajcarskie uchodzą za wzorcowe :)

  • 1

    16. ~Janes  2012-10-16 10:03:21  host: user-109-243-60-101.play-internet.pl

    Misiek Bredzisz jak poparzony.Po pierwsze piszesz o czyms o czym nie masz pojęcia bo od dawna wiadomo że nie tylko WP8 ale i WP7.8 będą miały odblokowany Bluetooth po drugie Ty myślisz że ,, obsługę usbstor, by nie trzeba było instalować crapu i bloatware, " takie rzeczy robią zwykli użytkownicy z których firma ma prawdziwe pieniądze ? W to się bawią tylko gadzieicarze i programiści a to mikroskopijny ułamek docelowych odbiorców reszta ma w *** crrapy,bloatwary itp. bo telefon ma dzwonić i dawać rozrywkę a pisza dwa razy dziennie ładowanie to chyba już ci mózg całkiem wyparował albo miałes na myśli Gimbusoida nie WP bo w Nokiach z WP bareia trzyma najlepiej ze wszystkich smartfonów

  • -1

    17. ~sueshack  2012-10-16 10:11:58  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    Ale bym używał aż by kafelki odpadły. Gdyby nie ten 4,5-calowy ekran - jakbym chciał grać w pingponga, to bym sobie dawno kupił jakieś koreańskie dziadostwo. A tak zostaje iP5.

  • 1

    18. ~sueshack  2012-10-16 10:14:45  host: rev-46.229.149.2.atman.pl

    A 650 €, czyli 2650 PLN to jest całkiem rozsądna cena jak za smartfon z najwyższej półki sprzedawany przez MediaMarkt w momencie premiery. Za miesiąc będzie do kupienia w internecie za równowartość 2000.

  • -1

    19. ~Octopus  2012-10-16 14:09:02  host: host-37-190-154-144.dynamic.mm.pl

    @ 16 - ubolewam nad Twoją indolencją , w swoich godnych pożałowania wywodach okroiłeś liczbę user-ów win phone o 80% :)). W swojej łaskawości poczytaj w co i jak bawią się posiadacze tel. win . Gazeciarze - to oni są stricte grupą docelową. Po to szkielet / interfejs wygląda jak wygląda. Po to automatyzacji poddano cykl procesów wykonawczych. Dlatego win ma być (nie znoszę tego słowa) friendly . Po to zaprogramowano programy działające w tle , aby user miał do nich szybki dostęp. Czytaj - instalując jakiś progs włączasz dla tego programu pełną ścieżkę wykonawczą. Po mojej krótkiej ale barwnej przygodzie z win7,5 - mam dosyć radykalne zdanie o jakości tego systemu. I nie jest to pozytywne zdanie. Z BB nie doświadczam tego rozczarowania , z Andkiem 2,3; 4.01 także. Jest szansa ,że nie umiem obchodzić się ze słuchawką mikroszitu :)) , ale tych słuchawek "kilka" po prostu przewaliło się przez moje dłonie.Uprzedzając Twoje dywagacje - tak , Root Tools są mi dobrze znane. A praca z Zune nie raz doprowadzała mnie do utraty cierpliwości. Po wielokroć wolę doskonałe słuchawki 6130 / 50 ; 6310 niż marnej jakości nowe niedopracowane "kafelki" .

  • 0

    20. ~  2012-10-17 22:59:01  host: z45-08.opera-mini.net

    @19 zależy na jakimi telefonami się bawiłeś w sklepie l610 bo jeśli tak to gratuluję wyboru platwormy testowej. Poza tym nie bez powodu żaden z telefonów nie dostanie ubdate do 8; ponieważ mają różne filozofie 7,5 jest zamknięty a apollo ma być otwarty.

Dodaj swoją opinię