Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zwolni 6 tysięcy pracowników

Nokia zwolni 6 tysięcy pracowników

Ringu 14 Kwietnia 2011 09:36

0 0

Nokia zamierza wkrótce zwolnić podnad 6 tysięcy osób, które pracują obecnie w działach R&D na całym świecie. To ponad 38% pracowników zaangażowanych w rozwój i badania nad nowymi produktami.

Prezes Nokii, Stephen Elop zapowiedział redukcję etatów już 11 lutego, kiedy firma zawiązała porozumienie z Microsoftem w sprawie produkcji smartfonów opartych o system operacyjny Windows Phone (o czym pisaliśmy w tej wiadomości).




Microsoft posiada swój własny dział rozwoju i badań nad systemem operacyjnym WP7, dlatego nie jest wymagane zaangażowanie aż tylu osób z Nokii. Poza tym fiński producent postanowił ograniczyć rozwój pozostałych systemów - zarówno Symbiana jak i MeeGo.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    23.  2011-04-14 13:34:07

    18 nie MIAŁEM ale sporo przetestowałem gdy zastanawiałem się jakiego telefonu potrzebuję i orientuję się w czym rzecz, i prawdopodobnie bardziej jestem w temacie symbiana niż ty androida czy innego systemu. To ty pewnie miałeś wszystkie telefony ze wszystkimi systemami. Ja testowałem różne i wybrałem ten, który mi odpowiadał.

  • 0

    24. ~trekkis  2011-04-14 13:44:55  host: z09-05.opera-mini.net

    jezeli ktos twierdzi ze android nie daje rady na procku 600mhz to z takim osobnikiem dyskusje od razu mozna zakonczyc. Dyskutowac z bajkopisarzem opierajacym sie tylko na swojej fantazji nie ma zadnego sensu. W rzeczywistosci Android na 600mhz smiga jak burza a i na 400mhz jest calkiem calkiem. Natomiast nie oszukujmy sie, zwykle funkcje telefonu to O NIEBO lepiej niz symbian spelniaja... Zwykle telefony. System po co innego sie kupuje.

  • 0

    25. ~Mike  2011-04-14 13:50:31  host: 87-204-219-188.tbs-net.rekin.net

    Fani Androida kiedyś się zdziwią, gdy zapuka do nich Skarbówka żądając zaległego podatku za transakcję w necie. Google stworzyła ten OS na zamówienie władz USA aby mieć pełną kontrolę nad obywatelami. Zaczyna się wielka inwigilacja rodem z Orwella czy Kafki. Fikcja staje się tragiczną rzeczywistością.

  • 0

    26. ~SHIBBY  2011-04-14 13:50:53  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @24 Ja twierdzę, że Android na procku 600MHz (na przykładzie Xperii X8) tnie się, zamula i ogólnie sprawuje dużo gorzej niż Symbian na procku o takim samym taktowaniu (Omnia HD). Wiem że Xperia to dużo niższa półka niż Omnia, ale jednak...

  • 0

    27. ~SHIBBY  2011-04-14 13:55:35  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @25 Mike, przesadzasz... Jednakże mi też się nie podoba, że nowsze telefonu niemal nie mogą funkcjonować bez dostępu do internetu. Znaczy mogą, ale nie wykorzystuje się wtedy wszystkiego co oferują

  • 0

    28. ~  2011-04-14 14:09:12  host: z19-16.opera-mini.net

    Nie polecam Androida fiksuje, ma luki w systemie, transfer zżera bez przyczyny, najgorsza wada NIE MA tego systemu w klasycznej obudowie, tylko Dotyk i qwerty. Nokia ma Symbiana w klasycznych np: N70 i za to ją lubie.

  • 0

    29. ~  2011-04-14 14:24:49  host: z10-05.opera-mini.net

    @SHIBBY: Idac tym tokiem rozumowana, to najlepszym systemem operacyjnym Microsoftu jest Windows 95 bo odpalony na danej maszynie, bedze dzialal najszybciej. Windows XP ma wieksze wymagania wiec bedzie dzialal wolniej, natomiast Windows 7 jest najwolniejszy z tej trojki (ma najwieksze wymagania systemowe) wiec przyjmujac twoja metodologie jest najgroszym z wymienionych systemow.

  • 0

    30. ~  2011-04-14 14:27:11  host: ddh32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niestety Mike nie przesadza. To się dzieje na naszych oczach, za naszym przyzwoleniem i dzięki naszemu wygodnictwu.

  • 0

    31. ~  2011-04-14 14:51:51  host: z10-05.opera-mini.net

    @Mike: Uwielbiam te teorie spisowe dotyczace inwigilacji. Ciekawe tylko, ze nikt nie pyta co o nas wiedza i co wysylaja systemy operacyjne dzialajace na 90% komputerow na swiecie? Dlaczego np. przegladarka jednej globalnej firmy oparta na Open Source jest oskarzana o sledzenie, inwigilowane, szpiegowanie, podczas gdy przegladarka innej globalnej firmy o zamknietym kodzie, jest darzona absolutnym zaufaniem

  • 0

    32. ~anty  2011-04-14 14:52:56  host: 77-252-77-252.ip.netia.com.pl

    A ja jestem ciekawa jak funkcję "tylko dzwonienia i smsowania" spełnia Nokia N8, C7, nowa E7, itd? Ja tam za nokią nie przepadam ze względu na niską jakość wykonania(starszymi można było nawet gwoździe wbijać, ale te nowsze nie są w 1/4 tak dobre. Mojemu bratu telefon rozpadł się po pół roku) i wysoką cenę. No i przez wzgląd na fanatyków...

  • 0

    33. ~E72  2011-04-14 15:45:06  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    Miałem E72 600 Mhz z symbianem i się muliła i wieszała.

  • 0

    34. ~Mike  2011-04-14 16:05:42  host: 87-204-219-188.tbs-net.rekin.net

    @ 31 Bo M$ jako autor Windy jest zwalczany przez władze na całym świecie, a Google o dziwo z zachwytem wspierany, ciekawe dlaczego? Po prostu CIA zgłosiło się do Brin`a i Page`a z konkretną ofertą. @ 33 Musiałeś mieć uwalony system. E72 na najnowszym sofcie chodzi jak rakieta.

  • 0

    35. ~BioS  2011-04-14 16:30:21  host: public-gprs102123.centertel.pl

    @33.: Ja miałem Nokię E72 i wcale nie muliła, ani nie zawieszała się! Myślę, że ty po prostu zmyślasz.

  • 0

    36. ~hmmm  2011-04-14 16:58:32  host: 83-238-228-64.adsl.inetia.pl

    czyli miejsca pracy poszly za ocean. Miło :) Narzekacie na symbiana? chyba nie mieliscie bezsystemowej nokii - tego sie nie dalo uzywac. Symbian to krok milowy w kierunku normalnego uzywania telefonu

  • 0

    37. ~BioS  2011-04-14 17:05:44  host: public-gprs102123.centertel.pl

    @29.: Brak jest analogii w twoim przykładzie. Po pierwsze to Symbian nie jest jakąś tam starszą wersją Androida, lecz cokolwiek by nie mówili antagoniści tego pierwszego OS-u to jest on porównywalny z Androidem. Poza tym jeszcze nie tak dawno Symbian miał wiele funkcjonalności, które w Androidzie dodano stopniowo i z wielką pompą - wraz z kolejnymi jego wersjami. Nawet do tej pory Android nie posiada tych wszystkich funkcjonalności, które można znaleźć w Symbianie! Np. bardzo przydatnej i użytecznej funkcjonalności USB On-The-Go.

  • 0

    38. ~code  2011-04-14 17:37:47  host: 89-78-99-210.dynamic.chello.pl

    @36: mam bezsystemową nokię, C3-00, jako drugi telefon - i wolę ją, zamiast Symbiana. Stosując poziom tłumaczenia Symbiana, do zada. specjal. mam iPhon., a denerw. mnie nielogiczn. w system. Symbi. jak np. utaw. wiad. w trzech różn. miejscach

  • 0

    39.  2011-04-14 18:30:28

    Z przekonaniami jest jak religią, nie da się komuś przetłumaczyć że wierzy w bajki.

  • 0

    40. ~BioS  2011-04-14 19:01:30  host: public-gprs215166.centertel.pl

    @38.: ~code, reprezentujesz delikatnie mówiąc niezbyt wysoki poziom merytoryczny, typowy dla krytyków Symbian-a. Najgłośniej krzyczą i narzekają na niego ci, którzy nie mieli z nim kontaktu, bądź mieli takowy ostatni raz kilka lat temu - w czasach gdy rodziły się stereotypy na temat tego OS-u (mulenie, wieszanie i takie tam). O jakich ty nielogicznych miejscach w Symbianie piszesz??! "utawawiena wiadomości w trzech różnych miejscach"?? - ahahahaha, co za bzdury! utawawiena wiadomości znajdują się w logicznym miejscu - czyli w dziale "Wiadomości", a nie w jakichś tam "trzech miejscach"! Natomiast samo ich ustawianie jest proste - nawet dla niezbyt rozgarnięty "ajfonjuzerów", którzy wszystko muszą mieć maksymalnie uproszczone, bo inaczej się gubią ;-)

  • 0

    41. ~Mike  2011-04-14 19:32:44  host: 178-37-144-90.adsl.inetia.pl

    Android nie ma nawet wideorozmów, to tak w temacie, że Symbian jest do kitu.

  • 0

    42.  2011-04-14 21:10:35

    zwolennicy różnych systemów się radośnie kłócą, a nikt nie zauważył że zwolnienie 6000 osób (znających na wylot OS) może przyczynić się do.. skoku ilości wirusów (czy szerzej wszelkiego malware) w Symbianie..

Dodaj swoją opinię