Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zdominowała rynek Windows Phone

Nokia zdominowała rynek Windows Phone

WitekT 16 Lipca 2013 09:18

4 0
wp udzialym Nokia Lumia 520 jest najpopularniejszym urządzeniem z Windows Phone - wynika z danych firmy AdDuplex w oparciu o dane dotyczące zainstalowanych aplikacji. 85% telefonów z tym systemem, które trafiły do rąk użytkowników, wyprodukowała Nokia.

Lumia 520 ma aż 13,2% rynku telefonów z Windows Phone. Drugim najpopularniejszym modelem z WP jest Lumia 920 (11,8%), a trzecim Lumia 620 (9,6%). Dopiero na dziesiątym miejscu można znaleźć telefon innego producenta, czyli HTC Windows Phone 8X, z udziałem na poziomie 3,7%.


Źródło tekstu: AdDuplex, wł     

w sumie: 24
  • 1

    6. ~  2013-07-16 10:04:34  host: 62.152.130.75.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Dziwne, żeby nie zdominowała, skoro oprócz nokii na rynku jest może ze 3 modele z WP...

  • 0

    7.  2013-07-16 10:06:36

    Niesamowite...

  • 2

    8. ~Luka  2013-07-16 10:28:37  host: 176.97.26.118

    Słaby system? To dlaczego Windows Phone nie potrzebuje więcej niż jednego rdzenia w procesorze do płynnego działania, a Android aż 4 i to podobno nie koniec...Jedno jest zauważalne za nim kończyłem współprace z Play jako ich pracownik, że WP wybierają już użytkownicy obyci z telefonami nowej generacji i szukający łatwych kontaktów z technologicznymi wytryskami zalewającymi nas, a Androida wybierają dzieci, młodzież, klienci nie szukający łatwych rozwiązań, a często rozrywki w małym pudełeczku, które tak naprawdę dalej służy do rozmów i kontaktów, a nie jako domowe centrum rozrywki...od tego są tablety, telewizory, konsole do gier i pc, a nie telefon komórkowy...jego użytkowanie ma mi sprawiać przyjemność, a nie jak w Androidzie niestety mękę...Za rok 16 rdzeni, następnie 32 i będą Wam nie mi wmawiać, że jest to potrzebne i tak musi być...Brzmi to jak reklama WP ale niestety nie jest bo ja użytkując telefon z tym systemem wiem, że wybranie numeru i rozmowa będzie przyjemnym kontaktem z wyświetlaczem, a nie katorgą przy przycinającym się systemie i czekaniu aź może zaskoczy... Dziękuje za wysłuchanie...

  • -1

    9. ~r  2013-07-16 10:40:41  host: public-gprs706529.centertel.pl

    #8: odszedłeś z Play i zatrudniles się w dziale marketingu Nokii? :-D Tak, za 10 lat Nokia nadal będzie potrzebowała do płynnego działania menu tylko jednego rdzenia. Nic poza tym nie będzie juz działać ale wybór numeru będzie działał fantastycznie płynnie :-D

  • 1

    10. ~Peter W  2013-07-16 10:46:20  host: 91.230.222.12

    na rynku windows phone jest lekka analogia do apple jeden producent sprzety dedykowanego dla softu, oczywiscie w przypadku apple symbioza jest duzo wiekdsza ale ogolnie to sadze ze ta systuacje jest nawet dobra bo Nokia to bardzo dobry producent

  • 3

    11. ~Peter W  2013-07-16 10:48:04  host: 91.230.222.12

    ja mam lumie 920 i nnie wybralbym WP od zadnego innego producenta

  • -1

    12.  2013-07-16 10:50:07

    @8 Luka - Nie wiem jak u innych, mi się zupełnie nic nie przycina. Chociaż i tak uważam że następny telefon będzie z innym systemem.

  • 0

    13. ~...  2013-07-16 10:50:35  host: 87.204.174.93

    Jak za czasów Gierka.

  • 1

    14. ~cybere  2013-07-16 11:28:05  host: host-81-190-92-48.gdynia.mm.pl

    Apple zdominowal rynek iOS.

  • 0

    15. ~Mirek  2013-07-16 12:47:40  host: ip-37-209-132-23.free.aero2.net.pl

    Nokia Lumia 520 jest telefonem ładnym za niską cenę.WP8 działa dobrze,ale nikt nie wspomina,że nie można ustawić obcego dżwięku na sms.

  • 0

    16. ~grzeSiuu  2013-07-16 13:03:30  host: host-89-228-174-78.dynamic.mm.pl

    @ Mirek dokładnie, jeszcze chyba nie można dźwięku alarmu zmienić oraz brak profili dźwięku. ja osobiście potrafię zmienić dwa razy profil ze względu na zmianę np. nastroju. i to był powód dla którego (na dzień dzisiejszy) odrzuciłem wp8... może się to zmieni. nie wiem jak jest z komunikacją bluetooth(?) generalnie nie rozumiem jednego. stary poczciwy symbian miał wszystkie elementy układanki. wszystko działało płynnie i nie było blokowane. dlaczego teraz nokia nie potrafi albo nie chce zaimplementować tego co było dobre... ba najlepsze i działało?

  • 0

    17. ~  2013-07-16 13:06:53  host: host-89-167-5-154.nplay.net.pl

    *15 jak nikt nie wspomina wystarczy fora poczytać o tym wszystkim było wałkowane dziesiątki razy...

  • 0

    18. ~wania  2013-07-16 16:05:01  host: 89.174.236.152

    Sprzedaż telefonów z WP na globalnym rynku wynosi 4% i myślę, że to wystarczy by scharakteryzować jakim beznadziejnym systemem jest WP! Ludzi nie da się oszukać.

  • 0

    19. ~wp8  2013-07-16 16:37:41  host: PC-77-46-92-72.euro-net.pl

    Od kilku dni jestem posiadaczem wspomnianej Nokii Lumia 520. Wcześniej używałem Samsunga Galaxy Gio. Oba półka bardzo średnia. Wrażenia po kilku dniach są niesamowite. System się nie wiesza, bateria nieźle trzyma, aplikacji w sklepie może nie ma zbyt wiele, ale nie zawierają tylu irytujących reklam jak w sklepie googla. Mam nadzieje, że WP8 i Nokia mnie nie rozczaruje bo po tych kilku dniach do Androida powracać nawet nie myslę.

  • -1

    20. ~Nokia  2013-07-16 16:45:30  host: ip-37-209-155-205.free.aero2.net.pl

    Też sobie kupię, ale z WP 9.

  • 1

    21.  2013-07-16 16:47:22

    Ja mam kolejnego newsa dla Telepolis. iPhone zdominował rynek iOS, zaś RIM zdominował rynek BlackBerry OS...

  • 0

    22. ~Pytajnik  2013-07-16 21:10:17  host: 185.4.214.89

    Który z telefonów na Windows Phone ma najlepszą baterie/akumulator? oczywiście chodzi mi o czas czuwania, jak i normalnego użytkowania typu 20min dziennie rozmowy 15 sms/mms 30min przeglądania internetu 3G/Wifi itp

  • 0

    23.  2013-07-17 01:17:23

    moze Ativ S

  • 0

    24. ~Darek  2013-07-18 08:47:10  host: apn-95-41-6-193.dynamic.gprs.plus.pl

    Samsung ze swoim ativ S jest obiecujący, tak jak oba HTC, modele 8S i 8X. Ja jednak uważam, że Nokia ma nieco szerszy wybór programów na swoich słuchawkach i dlatego wybrał bym Nokie, a w nich najdłużej działająca jest najprawdopodobniej 720. Przekonam się jak sobie ja kupie , a to już "za moment". :)

  • 0

    25. ~OBOO  2013-07-18 08:51:26  host: apn-95-41-6-193.dynamic.gprs.plus.pl

    @18, a powiedz mi jak długo sprzedawany jest na rynku Android a jak długo sprzedaje się już WP8. Do tego dochodzi czas jaki jest potrzebny takim jak Ty niedowiarkom, żeby popróbować i się przekonać że Android to nie "wszystko" :) . Jakiś czas temu było 0% WP8 na rynku, teraz jest 4%, pomyśl co będzie za kolejne pół roku.. :)

Dodaj swoją opinię