Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zawiesiła działalność forum dla deweloperów

Nokia zawiesiła działalność forum dla deweloperów

LuiN 29 Sierpnia 2011 13:48

0 0

Nokia czasowo zawiesiła działalność forum developer.nokia.com/community, zrzeszającego twórców aplikacji na telefony fińskiego giganta - dane użytkowników serwisu nie były bezpieczne.

Nokia poinformowała deweloperów drogą mailową o czasowym zablokowaniu możliwości korzystania z forum. Nie ma póki co dowodów na to, by wystąpił jakiś wyciek danych, jednak Nokia po wykryciu luk bezpieczeństwa postanowiła je najpierw załatać, a dopiero potem przywrócić działanie witryny. Impulsem był atak indyjskiego hakera pr0tect0r AKA mrNRG, który przekierował linki forum na inną stronę.

Możliwość nieautoryzowanego dostępu do danych użytkowników dotyczyła mniej niż 7% całości bazy. Dane, które nie były zabezpieczone to między innymi adresy kont email, data urodzenia, adres URL, nazwa użytkownika w komunikatorach internetowych AIM, ICQ, MSN, Skype i Yahoo.
Nokia zaznacza przy tym, że nikt nie miał dostępu do haseł czy numerów kart kredytowych. Jedyne czego można się obawiać przy ewentualnym wycieku, to wzrost ilości spamu.

Aktualnie problem jest już usunięty i firma testuje procedury bezpieczeństwa, by w krótkim czasie przywrócić działanie forum.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2011-08-29 14:22:06

  Działanie zanim ktoś zaatakuje? No brawo.

 • 1

  2. ~Ktuś  2011-08-29 14:35:58  host: 212.160.172.70

  Wyobraź sobie że masz bazę kontaktów do developerów danej firmy/systemu. Konkurencja może ich aktywnie przyatakować, i skłonić do przebranżowienia. Taką społeczność baaardzo opłaca się chronić.

 • 0

  3.  2011-08-29 14:43:25

  Po co później borykać się i zwalczać coś, skoro dużo łatwiej można temu zapobiedz?

 • 0

  4.  2011-08-29 16:01:03

  Tyle, że takie sprawy zwykle po fakcie wychodzą. Np. Ostatnia afera w sony a tu proszę, można wcześniej.

 • 0

  5. ~zbyszek  2011-08-29 17:31:53  host: 217.98.72.130

  widząc że Nokia ma jednak mózg dziwie się czemu chce przejść na WP7, zamiast ryzykownie rozwijać Symbiana Belle i jednocześnie wchodzić w WP7 jako system dodatkowy... przecież Bella wreszcie wygląda jak system operacyjny z tego roku, a N8 czy E7 nawet z archaiczną Anną się sprzedawały, co byłoby gdyby od razu dostały coś jak Bella albo jakaś Celina??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet