Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zaprezentuje 40 modeli w 2005 roku

Nokia zaprezentuje 40 modeli w 2005 roku

WitekT 8 Listopada 2004 14:02

0 0

Fiński producent telefonów komórkowych zapowiedział wprowadzenie na rynek w przyszłym roku 40 nowych modeli. Tak duża liczba nowości ma pomóc Nokii w utrzymaniu pozycji lidera wśród producentów telefonów komórkowych wobec rosnącej konkurencji ze strony Motoroli, Samsunga i innych firm.

W tym roku fiński koncern zapowiedział premierę 35 nowych modeli, dzięki którym firma miała odzyskać udziały w rynku telefonów komórkowych stracone na rzecz konkurentów. Nokia przewiduje, że w 2005r. rynek komórkowy wzrośnie o około 10% z poziomu 630 milionów sztuk sprzedanych w tym roku.
Niestety, planowany wzrost nie jest równoznaczny ze zwiększeniem dochodów producentów, bo choć rośnie liczba sprzedawanych telefonów, to równocześnie obniża się ich średnia cena. Mechanizm ten spowalnia także wzrost wartości całego rynku, niemniej Nokia chce w przyszłym roku rozwijać się bardziej dynamicznie niż rynek, a długoterminowe plany zakładają objęcie 40% udziałów w globalnej sprzedaży. W trzecim kwartale tego roku firma kontrolowała 32,5% rynku, ale w porównaniu do wyniku z roku ubiegłego (37,4%) jest to dość znaczna strata.

Nokia przewiduje, że najszybszy wzrost rynku telefonów komórkowych będzie widoczny w krajach Ameryki Łacińskiej, regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Północnej, podczas gdy w Chinach i regionie Pacyfiku wzrost będzie umiarkowany.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~SirM  2004-11-08 14:14:00  host: futuro.wolne-86.interecho.com

    w tym roku 37 (wg. innych zrodel) , w przyszlym 40... powiem krotko.. oni sa chyba nienormalni...

  • 0

    2. ~stz  2004-11-08 15:36:00  host: cih135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oni robią jeden model tylko w kilku obudowach i stąd tyle modeli.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet