Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zaprezentowała tablet oparty na Linuksie

Nokia zaprezentowała tablet oparty na Linuksie

WitekT 26 Maja 2005 18:57

0 0

Nokia przedstawiła na konferencji LinuxWorld Summit swoje pierwsze urządzenie z nowej kategorii produktów: tablet internetowy Nokia 770.

nokia 770 Tablet internetowy Nokia 770 to eleganckie, kieszonkowe urządzenie, które zaprojektowano specjalnie z myślą o wygodnym przeglądaniu stron internetowych i przesyłaniu poczty elektronicznej. Nokia 770 imponuje szerokim ekranem o wysokiej rozdzielczości (800x480) z funkcją zbliżenia i klawiaturą dotykową, idealnie nadającym się do przeglądania materiałów internetowych za pośrednictwem łącza WiFi. Poza WiFi urządzenie może także łączyć się z Internetem przy użyciu technologii Bluetooth, za pośrednictwem kompatybilnego telefonu komórkowego.

Z ogromną radością wprowadzamy na rynek pierwszy tablet internetowy Nokia. Dzięki tabletowi Nokia 770 użytkownik może korzystać z szerokopasmowych usług internetowych z dala od komputera, na przykład w ogrodzie lub w kawiarni znajdującej się w zasięgu punktu dostępowego WiFi - mówi Janne Jormalainen, wiceprezes ds. produktów zintegrowanych w dziale multimediów firmy Nokia.
Oprogramowanie wykorzystywane w urządzeniu to bazująca na systemie Linux platforma Nokia Internet Tablet 2005, która obejmuje szeroko stosowane technologie z rodziny Linux i Open Source. Platforma programistyczna maemo (www.maemo.org), z którą zgodny jest tablet internetowy Nokia 770, umożliwi programistom tworzenie narzędzi i oprogramowania przy wykorzystaniu otwartego kodu źródłowego systemu Linux. Takie rozwiązanie daje też możliwość rozwijania funkcjonalności przyszłych urządzeń z tej kategorii, a także systemów operacyjnych do nich przeznaczonych.

System Linux to logiczny wybór dla tabletu internetowego Nokia 770, ponieważ wraz z platformą programistyczną Open Source daje nam on gwarancję szybkich i sprawnych rozwiązań, które umożliwią tworzenie produktów Nokia z tej nowej kategorii. Jest to pierwszy krok w dziedzinie produktów Open Source do korzystania z usług szerokopasmowych i internetowych. Regularnie będziemy publikować aktualizacje oprogramowania. W kolejnej wersji oprogramowania, zaplanowanej na pierwszą połowę przyszłego roku, dostępnych będzie więcej funkcji z informacjami o dostępności użytkownika, takich jak internetowa telefonia VoIP i wiadomości błyskawiczne - kontynuuje Janne Jormalainen.

Spośród aplikacji dodatkowych do tabletu internetowego Nokia 770, które znalazły się w tegorocznym wydaniu oprogramowania, szczególnie akcentowane są: radio internetowe, czytnik wiadomości RSS, przeglądarka zdjęć i odtwarzacze multimedialne do wybranych typów materiałów. Dostawy tabletu internetowego Nokia 770 mają się rozpocząć w trzecim kwartale 2005 roku w wybranych krajach obu Ameryk i Europy.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet