Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zaprezentowała model N82

Nokia zaprezentowała model N82

sirmark 14 Listopada 2007 17:57

0 0

nokia n82Nokia oficjalnie zaprezentowała nowy smartfon N82. Producent wprowadza go też od razu na rynek. Potwierdziła się także specyfikacja, o której pisaliśmy już w sierpniu.

Nokia N82 to telefon zbliżony specyfikacją do modelu Nokia N95, działający w czterech systemach GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900) oraz WCDMA/HSDPA (2100).

Model wyposażono aparat cyfrowy 5 Mpix z optyką Carl Zeiss, autofocusem, ksenonowym fleszem oraz drugi aparat do wideorozmów. Nagrywanie wideo możliwe jest z szybkością 30 klatek/s. N82 posiada także 2,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240x320pix i 16 mln kolorów, moduł GPS z funkcja A-GPS, moduł WLAN i Bluetooth, radio FM oraz port TV-out. Dodatkowo dzięki sensorowi ruchu działa funkcja automatycznego obracania obrazu z pozycji pionowej do poziomej. Całość działa w oparciu o system operacyjny Symbian 9.2 3rd edition.




Telefon ma wewnętrzną pamięć 100MB oraz złącze kart pamięci microSD, a w komplecie karta 2GB.

Producent rozpoczął dostarczanie modelu Nokię N82 na rynek w cenie 450 euro (bez podatku i subsydiów).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31.  2007-11-15 00:06:28

    Jesli ktos pragnie porownan z N95, to prosze zauwazyc, ze na rynek PL niedlugo wchodzi Nokia N95i... :) Wiec pytanie, z ktora N95 tak naprawde nalezaloby porownywac ;)

  • 0

    32. ~TWDonald  2007-11-15 01:39:37  host: ip-89-174-126-13.multimo.gtsenergis.pl

    N82 ma 128 MB RAMu, tak samo jak N95i, więc to jasne ;) N95 ma tylko 64 :P

  • 0

    33.  2007-11-15 09:47:50

    PLANET coś się uparł na tą N95i? Nazywaj rzeczy po imieniu czyli N95 8GB. Piciu - niepotrzebne porównanie z HTC a "komputerami" to Nokia sobie promuje. Wiadomo, że HTC (zwłaszcza nowe) wydają się być lepsze ale dla każdego coś innego. Mi np podoba się design S60 bo ani to ładne ani kontrowersyjne. Ma po prostu słuzyć. A i wszyscy wiemy, że S60 nie dla wszystkich.

  • 0

    34. ~tt  2007-11-15 11:32:09  host: ecp34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tosz to kopia nowej serii sony-ericssona! btw - podoba mi się. o.

  • 0

    35. ~  2007-11-15 11:41:31  host: avy19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja się zastanawiałem dlaczego NOKIA zrobiła taki badziewny design. Teraz rozumiem to kopia SE.

  • 0

    36. ~anonymous  2007-11-15 12:14:30  host: unregister78192223077.c192.msk.pl

    a toster ma wbudowany?

  • 0

    37.  2007-11-15 15:14:03

    Tak - i wyciskarke soku oraz rakietnice tez...

  • 0

    38.  2007-11-15 15:19:25

    ***garo: dzieki za zwrocenie uwagi, mea culpa, zagalopowalem sie :) BTW - design Series 60 podoba Ci sie, bo "nie jest ladny" ? ;) (z ta kontrowersyjnoscia potrafie zrozumiec, ale to okreslenie ? :) A nowe HTC (Touche szczegolnie) wydaja sie mocno wchodzic na rynek tradycyjnych komorek... zobaczymy, jak ta inwazja sie skonczy :) Anyway, ***TWDonald (Kieł ? ;) : N95 8 GB (aka poprzednio N95i ;) ma 8 GB pamieci, jednak ta przeznaczona na ksiazke kontaktow, wiadomosci etc. (a NIE dane) ma miec dostepna wielkosc okolo 100 MB dla uzytkownika. Oczywiscie, jak znam zycie bedzie jej troche mniej... pozyjemy, zobaczymy.

  • 0

    39. ~TWDonald  2007-11-15 15:28:05  host: ip-89-174-125-50.multimo.gtsenergis.pl

    Kieł?

  • 0

    40. ~znawca  2007-11-15 19:10:52  host: 77-253-130-63.adsl.inetia.pl

    Do PLANET: Chodziło mi o to, że n95 8GB ma 2,8 cala, a n82 tylko 2,4. Chyba zostałem trochę źle zruzumiany.

  • 0

    41.  2007-11-15 23:44:58

    TWDonald: Tusk ;)

  • 0

    42. ~donqu  2007-11-27 23:42:49  host: aasl247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po pierwsze design to kopia nowych SE, nie wiem jak będzie z gps'em bo w n95 jest beznadziejny. Ja mam mio A701 (tak wiem to jest bardziej PDA) ale nie rozumiem sensu wbudowywania modułów gps w komórki bo nie widziałem jeszcze takiego telefonu żeby miał lepszą nawigacje niż PDA.

  • 0

    43. ~Kong  2007-12-21 19:11:19  host: aayy124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mały wyświetlacz i mikroskopijne klawisze. szczerze mówiąc widząc klawiatury qwerty w telefonach myślałem, że to normalne, żeby wykorzystać miejsce w taki sposób, jakie są możliwości. Jak widać, można jednak kiepsko zagospodarować miejsce na pulpicie komórki. Jeśli telefon gps-em, to podpisuję się pod opinią powyższą - Mio A701.

  • 0

    44. ~domino  2008-01-01 14:09:46  host: dva68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zajefajny telefon dużo lepszy od n95

  • 0

    45. ~Ulalaa  2008-01-21 14:46:53  host: 193.41.113.50

    Czy n82 ma mniejeszy wyświetlacz od n73???

  • 0

    46.  2008-01-21 14:56:44

    @45, oba ekrany maja przekątną 2,4 cala.

  • 0

    47. ~TS  2008-01-25 11:05:06  host: 80.68.236.145

    @43: Miałem A701 - rewelacyjnie działała na nim nawigacja ale jako telefon sprawował się słabiutko (wg mnie telefon z windowsem to słabe rozwiązanie). Mam n82, to mój szósty z kolei tel z symbianem. Jest Naprawdę świetny, nawigacja również działa bardzo dobrze (mam wgranego Garmina XT i Route 66 - oba programy świetnie współpracują z wbudowaną anteną GPS. Krytykowana przez niektórych klawiatura naprawdę jest wygodna - przy pisaniu jeszcze nie zdażyło mi się wcisnąć innego klawisza niż chciałem. Standardowa klawiatura umieszczona na tak małej powierzchni raczej nie zdałaby egzaminu.

  • 0

    48. ~syrena  2008-02-19 19:17:04  host: host-92-10-194-218.as43234.net

    jak czytam te kometaze to plakac sie chce bo jesli ktos go nawet w rece niemial to poco cos wogule pisze...! mam ten telefon i naprawde jest dobry!

  • 0

    49. ~rafaelllooo))O  2008-07-05 14:13:28  host: fbk242.internetdsl.tpnet.pl

    kurwy jebne nokia n82 jest 10000...!!! razy lepsza od n95 i innych tych bdziew o kturych pisaliscie nara tłumany !

  • 0

    50. ~  2008-08-17 11:49:52  host: buf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    N95 lepsza :)

Dodaj swoją opinię