Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zapowiada smartfony z niższej półki

Nokia zapowiada smartfony z niższej półki

Q! 14 Czerwca 2012 18:44

0 0

Nokia poinformowała, że zamierza wprowadzić na rynek telefony z Windows Phone 7 w cenach jeszcze niższych niż obecnie najtańszy model z tym systemem, Lumia 610.

Taka deklarację złożył Stephen Elop, prezes Nokii. Nie podał przy tym jednak jakich parametrów należy się spodziewać po jeszcze bardziej odchudzonych Nokiach z WP7. Zwłaszcza, że Lumia 610 ma jedynie 256 MB pamięci RAM co oznacza liczne ograniczenia systemowe oraz problemy z instalacją wielu popularnych gier i aplikacji.




Elop poinformował natomiast, że taka decyzja podyktowana jest coraz większą konkurencją ze strony Androida. Wygląda więc na to, że staje się ona coraz poważniejszym zagrożeniem dla Nokii, któremu Elop spróbuje zapobiec.

Do jakiego poziomu Nokia chce obniżyć koszt produkcji swoich smartfonów? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że cena netto najtańszego obecnie modelu Lumia 610 to 189 euro.

Źródło tekstu: Slashgear, wł     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 0

    43. ~aero2forum.pl  2012-06-15 13:01:18  host: ip-78-30-103-117.free.aero2.net.pl

    @41, co rozumiesz przez złom? Telefony Nokia działają i mają się dobrze.

  • 1

    44.  2012-06-15 13:30:15

    Najlepiej bez lampy, bez focus, tandetnie wykonana, ale wrzuca słabe 5Mpix, które jest zjadane przez starsze 3,2 dobrego telefonu sprzed lat, do tego pewnie również słaby procek i bez gpu - czyli mniej gier. Efekt będzie taki, że w tej samej cenie będzie pewnie coś trochę lepsze od LG, może Sony i na pewno Samsunga (chociażby z serii Wave).

  • 0

    45. ~ewa  2012-06-15 13:41:18  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Sama mam nokie 610 i jak dla mnie jest spoko, jezeli ktos duzo korzysta mozna wlaczyc oszczedzanie baterii prawie nie widac różnicy. mi bateria trzyma min 2 dni i to korzystajac z neta czy grajac w gry. ponadto mozemy sprawdzic jak długo wytrzyma nam jeszcze bateria. jedyne co jest niedoprecyzowane to bluetooth oraz nie mozna sciagnac niektorych aplikacji ale nie oszukujmy się i tak po pewnym czasie oprócz dzwonienia smsowania i korzystania z netu z reszty nie korzystamy:) samsung po roku korzystania mega sie zawiesza, czasem wlaczenie telefonu zajmuje 10 minut gdyz robi co chce.

  • 0

    46. ~  2012-06-15 13:50:28  host: z26-01.opera-mini.net

    Powinien byc miesiac czasu na oddanie telefonu po kupnie. Wtedy syf trafil by z powrotem do producenta a nie na allegro. To by spowodowalo ze producent 3 razy sie zastanowi nim wypusci bubla. Moze wtedy i ceny beda odpowiednie do mozliwosci.

  • 0

    47. ~Maryan  2012-06-15 21:35:45  host: z15-11.opera-mini.net

    @46 człeku możesz skorzystać z rękojmi masz 2 lata na zwrot słuchawki!

  • 0

    49.  2012-06-16 12:44:34

    @46 taa... już widzę tych cwaniaczków co co miesiąc mają inny, nowszy telefon za darmo.

  • 0

    50. ~  2012-06-16 14:15:30  host: z40-06.opera-mini.net

    No pewnie ze lepiej naogladac sie reklam produktu w czasie przyspieszonym bez lagow albo jakiegos testu blogera ktory dostal kase ze poslodzenie producentowi. Kupisz cos co nie spelnie twoich wymagan i potem mozesz tylko wystawic na allegro albo oddac komus i kupic co innego.

  • 0

    51. ~  2012-06-16 17:07:26  host: a3-me.krak.tke.pl

    @41 nokia jest świetna, jeśli chodzi o prostotę obsługi. Ja mam jeszcze 6303i w moim telefonie na kartę (Heyah) i uwielbiam. Wygodna i funkcjonalna, nigdy mnie nie zirytowała, w przeciwieństwie do smartfona ;)

  • 0

    52. ~  2012-06-16 17:09:56  host: v03-16.opera-mini.net

    @51 Spamerze, już wszyscy wiedzą, że masz heyah. Btw. ile płacą wam za spamowanie?

  • -1

    53.  2012-06-16 18:03:27

    Niższa półka? Gorsza jakość? I tym ma walczyć Nokia? Nie no, ręce opadają... PS. Nokio, a może pora na prezesa z górnej półki?! Bo ten jest cwany, to fakt, ale z najgorszej i najniższej półki!

  • 0

    54. ~mnm  2012-06-17 02:51:54  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Nokio może zamiast smartfonów z niższej półki lowlendy z wyższej półki w sensie jakości obudowy,podzespołów i parametrów technicznych itp.drobiazgów, może jakaś nowsza,bardziej zaawansowana wersja 6230i?nie wszyscy chcą/muszą mieć dotykowca/klawiaturę qowentry/slojdera z systemem niektórzy chcą mieć dobre parametry techniczne na zwykłym systemie producenta?w zwykłej tradycyjnej obudowie typu block..

  • 0

    55.  2012-06-17 11:42:55

    @54 a i za jakiegoś następce E52 tylko dobrego multimedialnie też nikt się nie pogniewa.

  • 0

    56.  2012-06-17 13:21:47

    @54, akurat tego wiecznie resetującego się gówienka z odchodzącą farbą i wyświetlaczem wielkości znaczka pocztowego lepiej, żeby nie odświeżali.

  • 0

    57. ~jess  2012-06-17 17:21:52  host: z13-14.opera-mini.net

    najlepszy i zarazem najtańszy smartfon to LG P500 ? On ma flasha - obsługuje go na www ?

  • 0

    58.  2012-06-18 13:46:07

    popieram 54/55 ;)

  • 0

    59.  2012-06-18 13:53:09

    Kamil_K - 6230i resetujący się? Jest to telefon, który był u mnie w domu najdłużej chyba - sam prawie 3 lata używałem, potem syn ze 2... Nie zauważyłem. Fakt, że obudowę ze 2 razy zmieniałem, ale to najmniejszy problem - wymienna była akurat, więc nic dziwnego, ze "gorszej" jakości. Natomiast wytrzymały plastik był, nie pękał. Rozdzielczość tego małego wyświetlacza była niezła jak na tamte czasy - 218x218 bodaj?

  • 0

    60.  2012-06-18 13:55:36

    @59, rozdzielczość niezła, ale niestety telefon nie królował pod względem niezawodności i jakości. Mój ojciec wybrał 6230i, a ja Motorolę L7 i ta druga sprawdzała się nieporównywalnie lepiej pod każdym względem, poza słabszym aparatem.

  • 0

    61. ~mnm  2012-06-20 01:54:42  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    @ 56, mniejsza o model byle by robili dobre jakościowo telefony z dobrze spasowaną obudową ,coś a'la solidy samsunga ale z funkcjami wysokiej jakości na swoim własnym oprogrmowaniu a nie poobcinane funkcje typu zasięg,brak 3g i inne niedoróbki jakie ostatnio wypuszczają,z taką budową(o ile w ogóle wypuszczają)telefony o normalnej klawiaturze typu block(żadnych płaskich a'la 2700 takie klawiatury dobrze tylko motka robiła/robi zgadzam się L7 b.dobry model) z dobrymi parametrami technicznymi a nie tylko smartfony... Co do motki lubię tą firmę ale robi ostatnio to samo co Nokia czyli albo smartfony albo telefony z wyciętymi funkcjami typy gleam i gleam+,albo wx306 a mógł być taki fajny fonik..

  • 0

    62. ~mnm  2012-06-20 01:57:22  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    @ 55. A masz racje niech zrobią e53 o ile nie ma takiego modelu,bez niedoróbek e52...jakaś nowsza poprawiona wersja,a chętnych dużo by się znalazło..

  • 0

    63. ~kad  2012-06-23 13:18:52  host: apn-95-40-114-73.dynamic.gprs.plus.pl

    a może to będzie coś z softem przypominającym windowsa?!

Dodaj swoją opinię