Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zapowiada aktualizację dla Lumii z WP7.5

Nokia zapowiada aktualizację dla Lumii z WP7.5

Q! 12 Września 2012 10:37

0 0

Nokia zapowiedziała udostępnienie aktualizacji dla telefonów pierwszej generacji z rodziny Lumia, czyli 610, 710, 800 oraz 900. Co w niej znajdziemy?

Jedną z nowych funkcji będzie możliwość przesyłania mediów do innych urządzeń za pomocą Bluetooth. W aplikacji Transfer kontaktów pojawi się również możliwość dzielenia się danymi kontaktów z wykorzystaniem tej technologii.




W nowej wersji systemu, oznaczonej jako 7.8, znajdzie się również nowy wygląd menu głównego oraz aplikacja przeznaczona do tworzenia własnych dźwięków dzwonka.

Obecnie Nokia nie ujawnia daty udostępnienia aktualizacji. Można się jednak spodziewać, że nie nastąpi to wcześniej niż na początku listopada, kiedy na rynku oficjalnie pojawi się system Windows Phone 8.

Źródło tekstu: Nokia Conversations, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2012-09-12 10:49:51

    Czyli o półtora roku za późno. Gdyby ten bluetooth działał od razu to mieli by teraz 10% rynku i początek efektu śnieżnej kuli, a ja bym nie sprzedał mozarta i nie przeszedł bym na ciemną stronę Google ;)

  • 1

    4. ~hideipvpn.pl  2012-09-12 10:55:01  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    @1: te aktualizacje (nie jak w Andr4oidzie) nie maja nic wspolnego z operatorami - ida bezposrednio od MS/Nokii. Wiec dostaniemy wtedy kiedy wszyscy dostana. A nie kiedy operator sie ewentualnie zdecyduje...

  • 1

    5. ~hideipvpn.pl  2012-09-12 11:00:27  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    @2: przeciez wystarczy sciagnac appke (za free) i mozesz kontakty wysylac w prawie dowolny sposob. iOS tego do dzis nie ma (i miec nie bedzie) a sprzedaje sie jak cieple bulki, nie rozdzieralbym szat. Poza podlaczeniem sluchawki to BT jest dzis srednio potrzebne - wazne ze da sie dzielic informacjami w bardziej wszechstronny sposob - mail, FB, itp

  • 0

    6. ~Aaaaa  2012-09-12 11:12:22  host: aqu87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Faktycznie...FB jest w tym wszystkim najważniejsze :/ Odbiło już ludziom kompletnie...:/

  • 0

    7. ~hideipvpn.pl  2012-09-12 11:15:06  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    @6: widać niektórzy mają znajomych :-) A FB jest po prostu wygodny do dzielenia sie rzeczami. Wg Twojej teorii po co komu smartfoj... zeby byc w internecie non stop? Zdjecia robic? Odbilo juz ludziom kompletnie...

  • 0

    8.  2012-09-12 11:30:01

    @4 teoretycznie tak. W praktyce mimo, że aktualizacje idą od MS to jest podział na operatorów. Przy ostatniej aktualizacji na stronie Noki o tym było.

  • 1

    9.  2012-09-12 11:33:07

    @7 no patrz... mam znajomych i nie używam FB do kontaktu z nimi. Wolę zadzwonić, spotkać się, a jak już nie ma takiej możliwości to SMS albo GG. No, ale już takich mam znajomych "dziwnych" którzy nie siedzą non stop na serwisach społecznościowych.

  • 1

    10. ~Fobs  2012-09-12 12:06:32  host: 89-76-118-161.dynamic.chello.pl

    Kiedyś były dzieci neo teraz są dzieci fejsa ;) Też korzystam, ale nie w telefonie.

  • 0

    11. ~hideipvpn.pl  2012-09-12 12:08:36  host: 87.117.198.128

    @9: i super. Zatem z WP mozesz spokojnie korzystac :-). Jedni korzystaja z FB inni - nie. Problem? Chyba nie tego tyczyla sie wypowiedz wyzej, prawda? PS. Ja od lat nie korzystam z GG (z NK zreszta tez juz nie... ale kazdy lubi co innego).

  • 0

    12. ~a_lex  2012-09-12 12:26:28  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    HTC też mogłoby rzucić jakąś aktualizację dla Mozarta - w końcu to chyba oni wypuścili jakieś telefony z WP 7.

  • 0

    13. ~  2012-09-12 12:31:25  host: 212.160.172.70

    forever online.

  • 0

    14. ~Unlimited  2012-09-12 13:41:44  host: host-5db0dff4.sileman.net.pl

    Lepiej gdyby zrobili coś z samym systemem, bo Wp7.5 i WP8 ciągle ma dostępny jeden profil zmiany głośności dźwięku dla multimediów i powiadomień, tak samo jak irytuje utrudnione przewijanie utworów.

  • 0

    15. ~gigi  2012-09-12 13:50:19  host: 94.42.237.10

    poproszę jeszcze punkty pośrednie trasy w nawigacji i już jest perfekt telefon.

  • 1

    16. ~  2012-09-12 15:10:03  host: z47-14.opera-mini.net

    A Opera Mini na tym rewolucyjnym systemie już działa?

  • -1

    17. ~  2012-09-12 15:32:00  host: public-gprs537465.centertel.pl

    No nie. Chyba się popłaczę ze szczęścia. Będę mogła coś wysłać przez BT. Przy pierwszej transmisji BT pewnie dostanę orgazmu.

  • -1

    18. ~  2012-09-12 18:03:07  host: z09-12.opera-mini.net

    Bez Opery Mini ja wysiadam z tego czegoś......

  • 1

    19. ~  2012-09-12 18:10:50  host: z54-10.opera-mini.net

    17 ..jeśli masz w fonie dobrą i długą sygnalizację wibracjami to całkiem możliwe ;-D

  • 0

    20. ~  2012-09-12 20:04:44  host: z58-15.opera-mini.net

    Nie wiecie gdy aktualizacja do 7,8 poszerzy menu kafelków na pełna szerokość ekranu tak jak w WP8? Bo top jest moim zdaniem najlepsza sprawa w nowej wersji...

  • 0

    21.  2012-09-13 12:04:58

    Jak dla niech się w pierwszej kolejności zajmą poprawą podstawowych funkcji telekomunikacyjnych ( jak np. poprawnie działające kody USSD), następnie niech dodają obsługę Bluetooth oraz VPN-a.

  • 0

    22. ~nokiowiec  2012-09-13 12:46:07  host: 77-254-223-146.adsl.inetia.pl

    20@ napisali że aktualizacja zmieni wygląd głównego ekranu więc pewnie tak

Dodaj swoją opinię