Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zamyka swoją niemiecką fabrykę

Nokia zamyka swoją niemiecką fabrykę

WitekT 15 Stycznia 2008 12:41

0 0
Nokia planuje zamknać swoją fabrykę w niemieckim Bochum w połowie tego roku. Produkcja ma zostać przeniesiona do innych europejskich fabryk koncernu, gdzie koszty są niższe.

Fabryka w Bochum zatrudnia 2,3 tys. osób. Wkrótce rozpoczną się rozmowy z przedstawicielami załogi nad potencjalnymi rozwiązaniami sytuacji. Nokia negocjuje sprzedaż nie tylko samej linii produkcyjnej, ale i centrum badawczo-rozwojowego. Negocjacje z potencjalnymi kupującymi już trwają.

Nokia ma jeszcze 3 fabryki w Europie, które produkują telefony komórkowe - w Wielkiej Brytanii, Finlandii i na Węgrzech.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~prezeswk  2008-01-15 13:03:33  host: c229-106.icpnet.pl

    Zwłaszcza te z Węgier wyglądaja na niedorobione... Źle spasowane plastyki, trzeszczące obudowy, odklejające się znaczki, zaślepki itp.

  • 0

    2. ~maccc  2008-01-15 13:06:09  host: inet20909na-2.eranet.pl

    No jasne. Patrzeć tylko jak Finską fabrykę zamkną. Teraz wszystko będą produkować w chinach i już wogóle dobrych telefonów Nokia nie będzie.

  • 0

    3. ~Franz  2008-01-15 13:07:10  host: 212.160.172.70

    Orientuje się ktoś jak wygląda produkcja NOKII? Interesuje mnie to, czy np na Węgrzech są produkowane konkretne modele. Czy też idzie produkcja wszystkich modeli na konkretny rynek, np. do Polski?

  • 0

    4. ~Jarek  2008-01-15 13:18:54  host: ahi135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @maccc Przecież pisze że przeniosą się do innych €OPEJSKICH fabryk...

  • 0

    5. ~  2008-01-15 13:23:22  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    A Nokia tak się chwaliła, że potrafi produkować w Europie swoje komórki dzieki dobremu zarządzaniu i jest to opłacalne. Chyba ktoś się mijał z prawdą

  • 0

    6. ~Franz  2008-01-15 13:35:51  host: 212.160.172.70

    Jeśli chce się konkurować z chińskimi produktami, to tylko jakością. Po prostu nie da się zrobić tak tanio sprzętu w Europie jak w Azji. Jednak z jakością u Nokii też coraz gorzej.

  • 0

    7.  2008-01-15 14:00:14

    No ja mam Nokie w Playu właśnie z tej fabryki. Made in Germany.

  • 0

    8. ~Franz  2008-01-15 14:09:48  host: 212.160.172.70

    @kst7, a który model masz? Podejrzewam, że te najtańsze modele są robione na Węgrzech, a te z wyższych półek w Niemczech i Finlandii.

  • 0

    9. ~prezeswk  2008-01-15 15:08:08  host: c229-106.icpnet.pl

    Te, ktore widziałem u znajomych... 6233 Germany, N70 Finland, 6120 Hungary, 6121 Hungary.

  • 0

    10.  2008-01-15 16:20:34

    Ja mam 6120 z Węgierskiej fabryki, jakoś nie mam się do czego przyczepić, chodzi idealnie, nic nie lata i nie trzeszczy ani tym bardziej się nie odkleja jak pisze 'prezeswk" nawet bateria zadowala, po pierwszym ładowaniu, wykonane połączenia 64 minuty, trochę internetu, sporo BT i oczywiście "zabawy" nowym telefonem, bateria wytrzymała 4 pełne doby + 2,5h. A że niemieckie fabryki są drogie wie nawet grupa vw.

  • 0

    11. ~maccc  2008-01-15 21:40:33  host: 87.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Coraz więcej nokii pod baterją ma napisane Made by Nokia (czyli made in china). Stąd ta gorsza jakość produktów.

  • 0

    12. ~RadkoR  2008-01-15 22:55:47  host: host-80-238-106-38.jmdi.pl

    Moja E61i pochodzi z Finlandii, ostatniego bastionu Nokii... :P

  • 0

    13.  2008-01-15 23:18:29

    Prawda jest taka że Nokia jest koncernem a co za tym idzie ma ustalony system jakościowy i niezależnie gdzie jej produkt zostanie wyprodukowany musi spełniać te rygorystyczne normy, ja mam laptopa Dell (wiadomo amerykański) jednak wyprodukowany w Chinach, i co, chodzi bez żadnych nawet najmniejszych problemów już parę lat. Potężne koncerny nie stać na zniszczenie swojej reputacji przez to że napis "Made in China" znaczy gorszą jakość, czy to składa Polak, Niemiec, Węgier lub Chińczyk nie ma znaczenia, korporacyjny system jakości zapewnia podobne zapewnia bardzo podobną jakość produktu finalnego.

  • 0

    14. ~irzi  2008-01-16 22:42:07  host: 87-205-210-138.adsl.inetia.pl

    Ha ha ha ! Teraz Nokia bedzie robić swe telefony w Rumunii !!! kto to kupi ! Ja bym się bał ! Jakośc na pewno spadnie !!!

  • 0

    15.  2008-01-19 11:13:02

    najlepsze to są z węgier.. miałem sporo telefonów i nokii i siemensa z węgier i chodziły jak nowe przez długi czas a teraz 6070 z niemiec i dupa;/ a mam 2610 z węgier i chodzi jak szwajcarski zegarek!!

  • 0

    16. ~nokius  2008-01-25 21:30:44  host: cmn245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielka szkoda, wiedziałem, że w końcu i Nokia nie wytrzyma konkurencji, myślę, że to głównie przez samsunga, który zarzucił rynek mnóstwem modeli made in korea, china, malaysia itp. Wcześniej jak Samsung nie był groźnym rywalem wszystko było ok. Ale nie wiem czy Nokia postępuje dobrze, ja kupowałem te telefony tylko dlatego, że właśnie były robione w cywilizowanych krajach czyli: Niemcy i Finlandia a jak tak dalej pójdzie to przesiąde się na samsunga i pewnie nie ja jeden. Swoją drogą Nokia kiedyś nie miała pojęcia o elektronice znała się tylko na drewnie i robieniu opon, potem były inwestycje i wykupiła głównie fabryki elektroniczne w Niemczech, przejęła ich technologię i tak zapoczątkował się sukces, dzisiaj porzuca tych dzięki którym wyszła na szczyt, nie dziwne że Niemcy są rozgoryczeni.

Dodaj swoją opinię