Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zamknie swoje flagowe sklepy w Nowym Jorku i Chicago

Nokia zamknie swoje flagowe sklepy w Nowym Jorku i Chicago

Q! 10 Grudnia 2009 14:08

0 0

Nokia poinformowała, że już wkrótce zamknie swoje flagowe sklepy mieszczące się w Nowym Jorku oraz Chicago. Według przedstawicieli koncernu, taka decyzja jest wynikiem zmiany koncepcji sprzedaży produktów firmy.

Sklepy w Nowym Jorku oraz Chicago mają zostać zamknięte na początku 2010 roku. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, jest to spowodowane porządkami w lokalnej oraz globalnej strategii sprzedaży firmy.




Flagowe sklepy Nokii zostały otwarte w Stanach w 2006 roku. Ich zadaniem było edukowanie klientów oraz wskazywanie im zalet płynących z korzystania z technologii mobilnych. Miały również na celu zwiększenie zaangażowania Nokii w tamtejszy rynek.

Źródło tekstu: thenokiablog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2009-12-10 15:43:50

    a wystarczyłoby nie ciąć na jakości wykonania... szkoda - a nie, właściwie to nie szkoda :>

  • 0

    6.  2009-12-10 16:45:52

    usa to rynek iphona i blackberry nokia to malejący margines

  • 0

    7.  2009-12-10 16:52:17

    Może w końcu zwiną cały interes. ;p

  • 0

    8.  2009-12-10 17:02:35

    nie od dzisiaj wiadomo, ze w stanach wola motorole, blackberry i iphone'a. tak samo nie istnieje tam SE czy samsung, a nie ma tam sharpa i innych obecnych na azjatyckim rynku.

  • 0

    9.  2009-12-10 17:32:24

    Do 8.Jeśli chodzi o Samsunga,to nie mogę się z Tobą zgodzić.Samsung i LG ma coraz większą sprzedaż,z prostej przyczyny,Amerykanie włożyli trochę grosza w te firmy.

  • 0

    10. ~me  2009-12-10 17:32:37  host: chello087206077252.chello.pl

    lol... zarówno 6 i 8 - nauczcie się czytać sprawozdania. LG + Samsung w USA i Kanadzie mają w sumie 50% rynku, a Wy mówicie że tam istnieje Blackberry i iPhone a o Samsungu można zapomnieć - ehhh... Trochę sprawozdań i wyników poczytajcie a nie hasełka "co mi się wydaje"

  • 0

    11.  2009-12-10 17:50:38

    @10 moze jak takis madry to podasz zrodlo swoich rewelacji?

  • 0

    12. ~me  2009-12-10 18:46:51  host: chello087206077252.chello.pl

    proszę bardzo kolego. http://www.telepolis.pl/news.php?id=15654 Poczytaj.

  • 0

    13.  2009-12-10 19:57:21

    http://theappleblog.com/2009/10/29/apple-closing-in-on-rim-in-u- s-market-share/ a tutaj mamy rynek smartfonow w US: 40% RIM, 30% Apple, 7% Palm, do tego pewnie kilka procent HTC i zostaje z 15% dla LG i Samsunga

  • 0

    14. ~me  2009-12-10 20:36:08  host: chello087206077252.chello.pl

    tak, ale rozmawiamy ogolnie o telefonach a nie smartphone'ach, inaczej motoroli by tutaj nie bylo wymienionej, tak??

  • 0

    15.  2009-12-10 22:07:01

    @12 takie analizy to sobie mozesz w buty wsadzic... to nie sa zadne sprawozdania (jak to wielce napisales i wytykales ich nieznajomosc) tylko zwykle badania przeprowadzone przez jakas firme nie rozniace sie od naszych pentorow czy abg badajacych poparcie parti politycznych... po za tym mowimy tu o samych Stanach, a o ile dobrze widze to w przytoczonej przez Ciebie wiadomosci mowi sie o Stanach i Kanadzie czyli dwoch rynkach, ale niech Ci bedzie, bo Kanada to przeciez tylko 11% ludnosci Stanow. na zakonczenie dodam tylko, ze jest to szacunek co do obecnie sprzedawanych marek, a nie rynku jako calosci. np. to ze teraz sprzedam 50% tego co sie sprzedaje na danym rynku nie znaczy, ze mam w nim odrazu 50% udzialu, bo moze sie okazac, ze udzial w nasyconym juz rynku przez motorole, rim i apple to ledwie 10%, ale tego juz pod uwage nie bierzesz.

  • 0

    16.  2009-12-10 22:11:42

    @14 motorola miala wiele smartphone'ow niedostepnych w Europie stad nawet pewnie nie wiesz o ich istnieniu... wystarczy wspomniec o serii A, Q, MP czy bazujacych na linkusie ROKRach, RAZR, RIZR itp tworach...

  • 0

    17.  2009-12-10 22:21:58

    ad 15 - blad maly popelnilem - jest to szacunek co do sprzedanych telefonow przez 2-3 miesiace, a nie z calego roku, ale przeciez to nie robi zadnej roznicy... dla Ciebie maja 50% rynku i konie...

  • 0

    18. ~  2009-12-11 00:53:19  host: v13-02.opera-mini.net

    W europie Nokia nigdy nie wyjdzie, bo od zawsze jest liderem. Nokia europejczykom pasuje mi też choć mam sony ericssona to kupię nokie.

  • 0

    19. ~me  2009-12-11 07:43:13  host: chello087206077252.chello.pl

    @15 i 16 - kolego, nie obrazaj inteligencji swojej jak i mojej, smartphony motoroli znam, ale obecnie nawet w USA sie NIE sprzedaja, wiec po co probujesz przekrecac cos co jest nie do przekrecenia? W moim poscie masz WYRAZNIE napisalem USA i Kanada, ale na okulary Ci niestety pieniedzy dawal nie bede. Oczywiscie dane z "the appleblog" sa "oficjalniejsze", prawda?? No wiec blad, gdyz dane z Strategy Analytcs to dane bezposrednio z punktow sprzedazy, a wiec odpowiednik naszych danych GfK. I oczywiscie ze nie biore pod uwage nasycenia rynku, a sprzedaz gdyz sprzedaz jest dla firm wazna i okresla czy na rynku istnieja czy nie. Inaczej Motorola na rynku polskim mialaby jakies 15% udzialu i trzymala sie niezle. Aha - to dane z applebloga sa na podstawie ankiety, nie z "SA". Dziekuje za uwage, jak jeszcze jakies niescislosci to chetnie wyjasnie.

  • 0

    20. ~  2009-12-11 07:45:50  host: chello087206077252.chello.pl

    aha - tak, ostatni kwartal swiadczy o OBECNYM udziale w rynku, co za problem zeby np. Nokia miala taki sam? Zaden. A Twe bunczuczne wypowiedzi iz "Samsung tam nie istnieje" po prostu nie maja pokrycia i tyle. Ale skonczysz studia, zaczniesz powazna prace, zrozumiesz jak wiele kitu na nich wciskaja. Ze mna bylo tak samo. Tak czy inaczej, najlepszego.

  • 0

    21.  2009-12-11 10:01:17

    @19 a w/w wiadomosc jest o Stanach wiec po co Kanada? zebys podbudowal swoje ego? nigdzie nie napisalem, ze dane the apple blog sa bardziej czy mniej oficjalne. dla mnie to tylko ciekawostka, ale widze dla Ciebie SA to wyrocznia, ktora jest nieomylna, a to tylko nastepna fima consultingowa... nie sa to dane danego producenta, ani zadnej federacji ich zrzeszajacych wiec dla mnie mogl popelnic cos takiego kazdy na zamowienie tego, kto da wiecej kasy... przekladanie 3 miesiecznej sprzedazy na tu cytuje "50% rynku", ktory istnieje od bagatela 15 lat to duza nadinterpretacja, bo ten rynek nie istnieje od dzisiaj, by mowic o 50% udzialow w nim po 3 miesiecznej sprzedazy tyle w temacie... zaden kwartal nie powie jaki jest tan udzial realnie. wole jednak pelne dane w postaci ilosci sztuk (jeden sprzedaje 50 sztuk i potem sprzeda 75 sztuk, drugi sprzedaje 1000 sztuk, a potem sprzeda 1500 - jakby nie patrzec w obu przypadkach wzrost 50%, a jednak rzad wielkosci troche inny) nasycenia rynku (o czym juz pisalem, a najwidoczniej do Ciebie nie dociera, bo co mi po sprzedazy nawet 90% ogolnie sprzedawanych produktow w ciagu 3 miesiecy, co moge osiagnac przez mocny dumping skoro mnie na tym rynku w ogole nie ma i przedemna sprzedano podobnych produktow miliony?) i sprzedazy rok do roku (bo tu mozna do czegos odniesc), a nie suchego 'sprzedaja 50% ogolnej ilosci telefonow'... uwziales sie na tego samsunga jakby conajmniej placili Tobie za jego obrone. dla mnie jestes nastepnym wywyzszajacym sie osobnikiem, ktory intrpretuje wszystko jak mu sie podoba przy okazji miesza z blotem kazdego, kto osmieli sie miec zdanie odmienne. tekst z okularami i studiami utwierdza mnie w moim przekonaniu, bo nie trzeba konczyc niewiadomo jakich studiow by wiedziec, ze udzialu w rynku, o ktorym to tak ochoczo pisales, to nie wycinek ze sprzedazy w ciagu 3 miesiecy... czekam na nastepna twoja analize gdzie CDN

  • 0

    22.  2009-12-11 10:02:13

    CD ktos napisze, ze play ma 50% rynku prepaid, bo przeciez co druga sprzedawana karta w kioskach jest playa. ma to mniej wiecej takie same przelozenie na rynek, jak twoje doniesienia o sprzedazy lg i samsunga...

  • 0

    23. ~me  2009-12-11 12:04:09  host: chello087206077252.chello.pl

    @22 - alez to jest udział 50% w sprzedazy. Nie chodzi o wywyzszanie czy bronienie Samsunga, bo zauwaz iz podaje i LG i Samsunga. Juz pisalem - firma konsultingowa firma konsultingowa, ale obliczenia bierze NA PODSTAWIE SPRZEDAZY - to jest odpowiednik GfK Polonia, tak? Nie wiem, sam sie mieszasz czy jak, bo piszesz o 50% udzialu ktory nie jest 50% udzialem. OBECNIE Samsung + LG maja niemal 50% rynku, no ja na prawde nie wiem jak trzeba kombinowac aby ze sprzedazy 50% obecnie sprzedawanych sluchawek robic 10% i "nieistnienie na rynku". O nasyceniu rynku tutaj nie gadaj, bo to jest smieszne i niepotrzebne, bo nasycenie rynku firm nie utrzymuje - juz mowilem ze w ten sposob Motorola w Polsce nadal by sie swietnie miala przy udziale ok. 15% rynku, a w rzeczywistosci niemal na naszym terenie nie istnieje. Rynek bada sie na podstawie AKTUALNEJ SPRZEDAZY, a ta w ostatnim kwartale w 50% to sprzedaz LG + Samsunga. I tyle dokladnie napisalem w pierwszym poscie. Aha - tak, ostatni kwartal jest wyrocznia do momentu podsumowania rocznego, bo polroczne bylo dawno temu. Dlaczego dodalem Kanade? Why not, region ten sam, klient ten sam. Chcesz wmowic mi ze cala sprzedaz Samsunga i LG to w Kanadzie i dlatego dane mydla oczy? W Polsce nie masz dostepnych dokladnych danych dotyczacych TYLKO I WYLACZNIE USA, wiec lepiej oprzec sie na jakichkolwiek dancyh bedacych odzwierciedleniem rynku polnocno amerykanskiego niz "nie istnieja tam bo nie". I parafrazujac Ciebie: tak dyskredytujesz Samsunga i LG w newsie o totalnej porazce Nokii jakby Nokia placila Ci grube pieniadze za to.

  • 0

    24.  2009-12-11 18:18:44

    thonka - faktycznie tak się zakręciłeś w swoich tłumaczeniach że szok, zrozum stary że to co piszesz w komentarzu nr 8 i starasz się za wszelką cenę obronić miało miejsce już jakiś czas temu, obecnie sprawy mają się inaczej o czym niebawem się przekonasz w rocznych raportach sprzedaży.

Dodaj swoją opinię