Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zadowolona ze sprzedaży Lumii

Nokia zadowolona ze sprzedaży Lumii

WitekT 10 Stycznia 2013 15:02

0 0
W IV kwartale Nokia sprzedała 79,6 mln telefonów za 2,5 mld euro. Z tego 15,9 mln stanowiły smartfony, do których producent zalicza także urządzenia dotykowe z serii Asha.

W IV kwartale Nokia sprzedała 9,3 mln telefonów z serii Asha, 4,4 mln Lumii oraz 2,2 mln smartfonów z Symbianem.

Jak napisano w raporcie, Nokia jest szczególnie zadowolona z poziomu sprzedaży Lumii, który był wyższy niż oczekiwano.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    8. ~  2013-01-10 16:03:20  host: apn-37-152-22-166.dynamic.lte.plus.pl

    @7 nie wierzę...

  • -3

    9. ~  2013-01-10 16:09:25  host: apn-37-152-27-46.dynamic.lte.plus.pl

    Klienci doceniają jakość Lumii.

  • 3

    10. ~kub  2013-01-10 16:20:28  host: user-94-254-128-123.play-internet.pl

    #7 chyba w finlandii;)

  • 4

    11.  2013-01-10 16:35:54

    "Jak napisano w raporcie, Nokia jest szczególnie zadowolona z poziomu sprzedaży Lumii, który był wyższy niż oczekiwano. " Czy można się już śmiać ?! Ten biedny Symbian: "W IV kwartale Nokia sprzedała 9,3 mln telefonów z serii Asha, 4,4 mln Lumii oraz 2,2 mln smartfonów z Symbianem." - sprzedał się w ilości 2,2 mln, skazany na śmierć. A promowany wszędzie przez Nokię i bardzo mocno przez MS w każdym piśmie komputerowym, ogólnie prasie, w telewizji, na portalach ma "aż" 4,4 mln ?! Przecież w 2012 nie było chyba żadnego nowego modelu z Symbianem poza Nokia 808 PureView, który z racji ceny hitem sprzedaży nie jest ;) Za to z WP Nokia wypuściła Lumię 920, 820, 610, 510, 900, czy wcześniej 710, 800. I Nokia chce komuś wcisnąć bajkę, że to dobry wynik ? Niech Nokia wypuści 800, 900, 820 i 920 z Symbianem czy Maemo/MeeGo to będą mieli nie 2,2+4,4 czyli faktycznie jedynie 6,6 mln smartfonów, ale pewnie 10 mln czy więcej ;) Wynik bez modelu Asha jest tragiczny bo wychodzi, że sprzedali ~ 6,5mln smartfonów z czego 30% to Symbian, którego praktycznie uśmiercono. Niech jeszcze podadzą sprzedaż dla każdego modelu z tych 4,4 mln.

  • 2

    12.  2013-01-10 16:37:23

    Wyższy niż oczekiwano? To dobrze nie wróży.

  • -2

    13. ~  2013-01-10 16:41:18  host: host-212-91-4-130.itmagination.pl

    hehe, to widać spodziewali się niezłej porażki :D niech poczekają na mnie, też niedługo kupię lumię ;)

  • 3

    14. ~  2013-01-10 16:46:50  host: acoo125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za taka wieeeelka sprzedaz topowego smartfonu w Apple posypalyby sie glowy setkami... A Nokia nawet tyle nie oczekiwala :)

  • 2

    15.  2013-01-10 16:50:49

    @11 mowa jest o IV kwartale, czyli październik-listopad-grudzień i to w żaden sposób nie przekłada się na to jakie byly wtedy premiery. Chociaż rację masz, tym bardziej że pewnie większość tych Lumii to model 610. No ale skoro Nokia jest zadowolona, to my też powinniśmy się cieszyć :D

  • 3

    16.  2013-01-10 17:05:40

    hmmm http://www.gsmarena.com/nokia_epxected_to_sell_37_million_window s_phones_in_2012-news-3662.php to są chyba te prognozy prawie dokładnie sprzed roku :)

  • 1

    17.  2013-01-10 17:08:59

    Takimi tekstami Nokia się ośmiesza.Samsung samych SIII sprzedał więcej.

  • 0

    18. ~aa  2013-01-10 17:15:22  host: ivb90.internetdsl.tpnet.pl

    17@ moze nie wiecej ale ponad polowe tego co nokia samych S3 poszlo

  • 0

    19. ~lUUUUUUUUUUUMIA 900  2013-01-10 18:14:47  host: dpl23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powiem tak...mam Lumie 900. Może nie mogę zmieniać jej tapet po 50 razy dziennie, może nie mam super świetnych gier które są na Androida ale za to NIGDY mi się nie zawiesiła, kontakty wybiera mi błyskawicznie, internet śmiga jak oszalały. Czego chcieć więcej? Do tego darmowe mapy, radio od Nokii, aplikacje Office i b. dobry aparat.

  • 0

    20. ~  2013-01-10 18:15:15  host: v51-06.opera-mini.net

    @18 Pewnie z padającym Super Amoled Plus HD

  • 0

    22. ~wziuuuuu  2013-01-10 19:43:28  host: 70-187.tj-komputer.pl

    @19 - żaden Android z 1 GB RAM nigdy się mi nie wieszał, kontakty wybierałem błyskawicznie, a internet śmigał jak oszalały ... Więc czego chcieć więcej w Lumii 900 ? Androida. Co do sprzedaży Nokii - gdyby oczekiwała, że wcale się nie sprzeda to nawet sprzedaż 100 sztuk byłby sukcesem. A S3 się sypie, bo cóż ... Większa szansa, że będzie wada w egzemplarzu 1 z kilku milionów niż w 1 ze stu :) ...

  • 1

    23.  2013-01-10 20:44:03

    @16 Spoko, ale te 2,2 mln bez reklam i wsparcia, bez promocji to jednak sporo bo to połowa tego co z WP przy ogromnej kampanii promocyjnej samej Nokii i głównie MS, który promował sam system gdzie i jak się tylko dało. Może lepiej byłoby żeby Nokia jednak wypuszczała coś z Symbianem ? Skoro WP jest bez radia, kart i wymiennych baterii to modele z S/M(2-4 rocznie) byłby z kartą, wymienną i pojemną (3000+mAh) baterią, radiem, działałby jako przenośna pamięć, zero ograniczeń znanych z WP - to byłby konkurent, ale nie WP tylko Androida. Bo sam WP to zupełnie inna filozofia, inny wybór, a Symbian/Maemo byłby substytutem Androida.

  • 0

    24. ~  2013-01-10 22:36:41  host: s38-09.opera-mini.net

    @21 - a chcesz zdjęcia wypalonego wyświetlacza Lumii?

  • 0

    25. ~Fobs  2013-01-10 23:58:23  host: 89-76-118-161.dynamic.chello.pl

    @24 pokazać

  • 0

    27. ~Orad  2013-01-11 12:48:20  host: apn-95-40-62-194.dynamic.gprs.plus.pl

    I o co ta dyskusja ?? Mądrujecie się jakbyście mieli udziały w Nokii czy w Google (Android). Kręci się Nokii i dobrze. Ja się cieszę, bo obok produktów innych firm nie nudzimy się, coś się dzieje. Niech walczą. Nie wróżcie im zguby bo sami zginiecie :))) Android nie jest doskonały, owszem jest ciekawym systemem, ale wielbienie go przez niektórych jest zwyczajnie głupie. No i chyba to oczywiste, że jak się klepie jakiś produkt na miliony sztuk to siłą rzeczy musi się trafić jakiś bubel, ale nie oznacza to że od razu taki czy inny producent produkuje śmieci. Widać dyskusja jest na poziomie "za wszelką cenę muszę być na wierzchu" zupełnie jak w podstawówce. A może by tak bardziej merytorycznie Drodzy Państwo i bez zbędnego przekomarzania się i wybujałego krytycyzmu ???

  • 0

    28. ~  2013-01-12 09:50:48  host: agd207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To ta firma jeszcze istnieje?

  • 0

    29. ~Don Pedro  2013-01-12 12:48:41  host: 89-70-156-241.dynamic.chello.pl

    W ostatnim czasie kupiłem dwie Nokie. Na przedłużenie umowy wziąłem Lumię 820. Jakość wykonania bez najmniejszych zastrzeżeń. Niestety Windows nie przypadł mi do gustu. Może nie jestem z tego pokolenia. Za to moja squo, niemal od pierwszego wejrzenia polubiła ósemkę. Ja zaś kupiłem 808 PureView. To był strzał w dziesiątkę. Symbian bez problemu daje radę, poza tym znam go, więc poruszam się w telefonie bardzo swobodnie. Jakość zdjęć to już inna historia. Ten telefon bije na głowę wszystkie słuchawki i 2/3 kompaktów. Jedyne do czego można się przyczepić, to trochę za mała rozdzielczość ekranu, ale po dwóch dniach używania przestaje się to zauważać. Tę niedogodność rekompensuje to że jest to AMOLED z widocznością w każdych warunkach. Myślę że Nokia strzeliła sobie w stopę uśmiercając Symbiana (choć jest bardzo często aktualizowany) i MeeGo. Za chwilę zabraknie im pieniędzy na rozwój technologiczny, i po Nokii.

Dodaj swoją opinię