Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia zacznie stosować karty SD

Nokia zacznie stosować karty SD

WitekT 14 Września 2004 19:29

0 0

Telefony Nokia będą wyposażone w gniazda dla kart SD (Secure Digital) - poinformowali przedstawiciele koncernu. Aparaty komórkowe fińskiej marki obsługujące miniaturowe nośniki pamięci flash pojawią się na rynku dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Nokia wystąpiła już o odpowiednie zezwolenia licencyjne do SD Card Association. Ta branżowa organizacja - powołana w 2000 r. przez koncerny Matsushita, SanDisk i Toshiba - zajmuje się promowaniem technologii Secure Digital i zarządzaniem licencjami na wykorzystanie rozwiązań tego standardu. Nokia, jako członek SD Card Association, weźmie udział w pracach nad kolejnymi specyfikacjami miniaturowych kart SD w ramach nowo powołanej grupy roboczej Mobile Phone Task Force.
Podjęliśmy decyzję o przystosowaniu telefonów komórkowy do obsługi kart SD ze względu na rosnącą popularność tego typu nośników. Znajdują one zastosowanie w szerokiej gamie urządzeń elektronicznych - aparatach cyfrowych, palmtopach, odtwarzaczach muzycznych. Wciąż będziemy oczywiście wspierać standard MMC (MultiMedia Card). Nośniki MMC, w przeciwieństwie do SD, nie obsługują funkcji ochrony przed kopiowaniem, ale ich zastosowanie nie wymaga opłat licencyjnych. Poza tym sądzimy, że mechanizmy typu DRM (Digital Rights Management) powinny być związane z samą treścią, a nie nośnikiem danych - powiedział Timo Poikolainen, jeden z wiceprezesów Nokii.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet