Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia z WP7 Mango: w Polsce dopiero w 2012 roku?

Nokia z WP7 Mango: w Polsce dopiero w 2012 roku?

Q! 11 Lipca 2011 08:59

0 0

Podczas Imagine Cup 2011 Steve Ballmer, szef Microsoftu, poinformował, że telefony Nokia z Windows Phone 7 Mango pojawią się na rynku pod koniec roku. Oznacza to, że do Polski zawitają najprawdopodobniej dopiero w 2012 roku.

W swoim wystąpieniu Ballmer powiedział, że Nokie z WP7 Mango trafią na rynek w okolicach świąt Bożego Narodzenia. W połączeniu z wcześniejszą informacją, że pierwsze Nokie z WP7 trafią później do Polski oznacza to, że może to nastąpić dopiero na początku 2012 roku.




Wcześniej można się spodziewać, że na rynku globalnym pojawią się telefony z Windows Phone 7 Mango innych producentów. Wśród nich nie powinno zabraknąć modeli takich producentów jak HTC czy Samsung.

Warto również przypomnieć, że Windows Phone 7 Mango dostępny będzie w kilkunastu nowych językach. Wśród nich nie zabraknie również polskiego, jednak nie wszystkie funkcje systemu będą współpracować z naszym językiem. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: WMPowerUser, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~WP7  2011-07-11 09:13:37  host: v04-15.opera-mini.net

    Szkoda, szkoda, ten system poniekąd jest lepszy od Androida.

  • 1

    2. ~rab  2011-07-11 09:19:43  host: 62.138.6.218

    Prawda taka że, HTC wycofuje się powli ze wspołpracy z MS... Ludzie nie chcą kupować Windows, byli na nie skazani przez ostatnie 20 lat, a teraz przynajmniej na smartphonach mają wybór.

  • -1

    3. ~  2011-07-11 09:20:34  host: acvn136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Wcześniej można się spodziewać, że na rynku pojawią się telefony z Windows Phone 7 Mango innych producentów. Wśród nich nie powinno zabraknąć modeli takich producentów jak HTC czy Samsung." Na jakim rynku? Polskim czy europejskim? A co do WP7 Mango, to skoro on pojawi się na rynkach polskich i europejskich na przełomie 2011 i 2012 roku, to co mówić o WP7 Tango?

  • 0

    4.  2011-07-11 09:33:32

    @3 - chodzi o rynek globalny. Nie ma wyszczególnionenego, że chodzi o nasz, konkretny. Ale dodałem tą informację.

  • 0

    5. ~slawolp  2011-07-11 09:33:36  host: 77-254-80-46.adsl.inetia.pl

    Drobna uwaga, ten konkurs to Imagine Cup a nie Imagination.

  • 0

    6.  2011-07-11 09:40:03

    @slawolp - oczywiście, masz rację - thx. :-)

  • 0

    7.  2011-07-11 09:43:40

    @2. A skąd masz takie informacje, że HTC wycofuje się ze współpracy z MS? Nawet gdzieś tutaj było pisane (przy okazji porozumienia MS z HTC względem opłaty za patenty w Androidzie), że HTC bardziej zainwestuje w WP7...

  • 0

    8. ~gt  2011-07-11 09:45:26  host: 212.38.193.178

    @2: ludzie od lat mają wybór i ponad 90% z nich chce od dwudziestu lat kupować Windowsa. Przynajmniej w tym świecie, w którym ja żyję ;)

  • -1

    9. ~bender  2011-07-11 10:21:35  host: public-gprs177160.centertel.pl

    Kupię telefon na WP ponieważ jestem ciekaw tego systemu. Czytam opinie na jego temat i pomimo tylu negatywnych nie zraziłem się. Android, taki zachwalany, niby ma coś w sobie a jednak mi nie leży. Nokia to inny temat, jestem fanem tej marki i mojej n 900 nie prędko się pozbędę, jednak patrząc na podejście koncernu do użytkowników, śmiało stwierdzam, że WP będzie zainstalowany w telefonie innego producenta. W kilku słowach: Mam dość testowania sprzętu i oprogramowania na użytkownikach. Może kiedyś jak WP okrzepnie w sprzęcie Nokii zejdą się nasze drogi.

  • 0

    10. ~  2011-07-11 11:19:47  host: ip-89-174-118-38.multimo.pl

    Zawsze byłem sympatykiem Nokii, ale to co oni teraz wyczyniają to jakiś idiotyzm. Jakby nie mogli po prostu wrzucić na rynek dobrego smartfona z WP7. W Grudniu to bedzie juz troche pozno, a konkurencja bedzie jeszcze bardziej odlegla. Najbardziej idiotyczna rzecza bylo jednak wycofanie sie z MeeGO i wstawienie go do tanszych modeli. Tak naprawde to jedyny system, ktory wystaje ponad iphonową czy Androidową przeciętność. Wiem, ze ludzie chca prostoty, ale milo jesli smartfon moze zrobic cos w sposob taki sam jak robi to zwykly komputer. Dopiero niedawno mielismy premiere wideo rozmow w Skype. N900 miala to dawno temu juz od dnia swej premiery, bo dalo sie tam odpalic aplikacje z PC.

  • -1

    11. ~@10  2011-07-11 11:53:45  host: due146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 Co ty porównujesz? iOS gorszy od MeeGo? Przypuszczam, ze iPhona nie miałeś nigdy w ręce! Model 3GS ma procesor 600 Mhz a na iOS śmiga jak Desire czy SGS! A poza tym to ile jest aplikacji na MeeGo? Choćby i było 5000, w App Store masz do pobrania 500.000 programó, gier i różnych gadżetów.

  • -1

    12. ~  2011-07-11 12:49:30  host: ip-89-174-118-38.multimo.pl

    Tylko co mnie obchodzi Desire lub SGS, które działają na strasznie wolnym Androidzie. Ja mówie o MeeGO, ktore jest kontynuatorem Maemo, a ten drugi po prostu rozwala iOSa pod względem wielozadaniowości na łopatki. iOS jest dość szybki, ale to nic w porównaniu do Maemo, a miliony programow są nic nie warte, jesli tak naprawde wiekszosc jest bezuzyteczna. Ciągle Maemo ma w pewnych kategoriach najlepsze oprogramowanie - chocby Office. Mozesz uruchomic na iOS OpenOffice? Nie mozesz, a na Maemo mozesz nie takie rzeczy robic. Dlatego nie ma sensu porownywanie tych systemow. To calkiem inna półka, zarówno jeśli chodzi o możliwości, jak i grupę docelową.

  • 0

    13.  2011-07-11 13:40:19

    @12 może i nie ma OpenOffica, ale są inne programy które są w stamie go zastąpić (polecam Pages). Czy na MeeGo masz taki wybór nawigacji GPS?

  • 0

    14. ~Singel  2011-07-11 14:15:39  host: aatj120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co ma być to będzie.Hej fanboje Windows,panowie z Redmont na siłę wtryniają swoje wołowate produkty na laptopy czy PC.U mnie ostatnio Windows 7 po aktualizacji do SP1 chodzi jak ostatni muł.Jakbyście zobaczyli i porównali pracę Ubuntu i Sevena na tej samej maszynie,to by wam kopary do ziemi opadły.Pewnie WM7 wtryni się na jakie 4 miejsce,ale podstępem.Co tu dużo gadać WM7 jest paskudny,a Android z wydania na wydanie(podobnie jak Linuksy) chodzi coraz szybciej.Ciekawe czy będziecie tak zachwalać Windę jak już nie będzie można jej zhakować (Windows 8),ba będziecie nawet inwigilowani czy macie lewe oprogramowanie.Kogo z Was będzie stać wydać ponad 10 tys na soft(Photoshop,Autocad itp)Byle pierdoła to 100-400 zł.

  • 1

    15. ~Piko  2011-07-11 19:13:58  host: apn-77-114-26-32.dynamic.gprs.plus.pl

    A nie tak dawno pisałem że planują jesienią a jak pokarzą na gwiazdkę to dopiero będzie sukces i nie wiele się pomyliłem . Niech dalej planują i obiecują a nie wezmą się do roboty , to ludzie tylko naprawdę zdesperowani będą czekać na te telefony z tym systemem . Jako były użytkownik Nokii serii N i nie ukrywam że wieloletni różnych modeli tej firmy właśnie mam przed sobą jak to nie którzy piszą "plastikową zabawkę z Androidem" bo Finowie nie potrafili zrobić dobrego smartfonu który by mnie odpowiadał. Ta firma z żalem trzeba stwierdzić pogrąża się coraz bardziej .

  • 1

    16.  2011-07-11 20:58:04

    @13 MeeGo to Debian. A Debian ma o wiele większe możliwości niż iOS. Możesz zarządzać serwerem ze swojego iPhone? Możesz pisać programy na nim?

  • -1

    17.  2011-07-11 21:50:23

    @16: aplikacja terminalowa jest, btw. jeśli piszesz pogramy na swoim smartphone, ok, nie każdy jest masochistą, niektórzy chcą używać swoich urządzeń, nie hajpować się teoretycznymi możliwościami.

  • 0

    18.  2011-07-12 08:53:21

    @17 to tylko przykład. Po prostu dla niektórych dobry system to system zaawansowany z możliwościami identycznymi jak systemy PC a nie zamknięty, prosty z masą aplikacji do zabawy i gierek. Znajomy właśnie ma problem: ze swoich iPhone 4 ani SGS II nie może zarządzać serwerem. Oczywiście idzie w zaparte i nosi ze sobą MacBooka

  • 0

    19. ~Lolek  2011-07-12 14:58:45  host: 212.160.172.70

    Poniekąd lepszy od androida? buhahahahaha chyba cię pogięlo kolego... Andek idzie do piachu;)

Dodaj swoją opinię