Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia z Androidem trafiła na rynek

Nokia z Androidem trafiła na rynek

sirmark 12 Marca 2014 00:09

6 0

Zaprezentowana dwa tygodnie temu w Barcelonie pierwsza Nokia z Androidem trafiła na rynek w Indiach.




Jak informuje The Economic Times, Nokia X dostępna jest w cenie 8599 rupii, tj. 101 euro. W ciągu dwóch miesięcy dostępne mają być także modele Nokai X+ oraz Nokia XL, a ich cena ma nie przekroczyć 12 tys. rupii, czyli 142 euro.


nokia x feat nokia x feat nokia x feat


Seria X nie działa pod kontrolą znanego systemu Android. System oznaczony jako "Nokia X platform" został przerobiony, a stworzony interfejs jest podobny do tego z Windows Phone. W telefonach nie będzie dostępu do sklepu Google Play, a zamiast niego Nokia będzie promowała swój własny sklep.


Wszystkie trzy urządzenia wyposażone są w chipset Qualcomm Snapdragon 8225 z dwoma rdzeniami 1 GHz, oferują łączność 3G i mają czytniki kart pamięci. To, co odróżnia poszczególne modele to przede wszystkim wielkość wyświetlacza i wielkość pamięci RAM. Najprostsza Nokia X ma 4-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 512 MB pamięci RAM i aparat fotograficzny 3 Mpix bez funkcji autofocus. Bliźniaczo podobna Nokia X+ ma ten sam wyświetlacz i aparat, ale producent zaoferował więcej pamięci RAM - 768 MB.


Zobacz: Nokia XL w rękach TELEPOLIS.PL


Znacznie większa jest Nokia XL, która posiada 5-calowy ekranem IPS LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli i 768 MB pamięci RAM. Wraz ze wzrostem przekątnej ekranu, urosły też możliwości fotograficzne telefonu - główny aparat fotograficzny ma matrycę 5 Mpix, funkcję autofocus i diodową lampę, pojawia się też przednia kamerka 2 Mpix.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia X w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia X+ w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia XL w katalogu.

Źródło tekstu: BGR, The Economic Times, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | nokia

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    10.  2014-03-12 07:50:41

    Lalunia. tu nie potrzeba nawet fachowca. Trzeba być naprawdę ślepym żeby nie widzieć kiepskiej sprzedaży telefonów oraz tego że WP8 nie przyjmuje się ogólnie. Że o licznych i podstawowych wadach łindołsa nie wspomnę. Ludzie chcą andka to trzeba im dać. Marketing nawet najlepszy nie wiele się zda jeśli towar jest zwyczajnie do bani.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11. ~direct39  2014-03-12 08:13:43  host: 84-234-11-24.internetia.net.pl

    @WitekT: W każdym razie 500zł za Nokię X to drogo, a kupujemy w zasadzie kota w worku. Nie wiadomo, czy za pół roku-rok linia z Androidem będzie nadal istnieć. Parametrami model X też nie grzeszy. Właśnie dlatego skłaniam się ku Lumii 525. Jedyne, czego mi w niej brakuje to lampa. W mojej L800 jest, ale jest też starawy już WP 7.8.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12. ~Norbert i Milosz z Klanu na TVP  2014-03-12 09:40:48  host: 89-71-42-174.dynamic.chello.pl

    boze ale kupa. potem sie dziwia ze im sprzedaz nie idzie. kto wpada na takie chore pomysly?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~  2014-03-12 10:22:39  host: host-89-167-5-154.nplay.net.pl

    *3 ja nie mogę, umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    14. ~lee  2014-03-12 11:18:02  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    root sklep play już są do nokii x Do tego szykuje się cm więc nie ma co plakac A system to okrojony android 4.1.2 AOKP Do tego są już niektóre apki wyciągnięte z romu od X działające na zwykłym andku. Nie ma chyba jeszcze map ale to kwestia czasu PS news lekko spóźniony xd

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~lee  2014-03-12 11:20:40  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    Wg sugerowana cena to 549pln

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    17. ~antyaplet  2014-03-12 13:01:59  host: user-94-254-141-109.play-internet.pl

    Haha aplefan przestan tak wywyzszac badziewna firme -aple cofie sie ostatnio no w symie ty tez chyba sie cofiesz -masz przypadkiem ołtarzyk ze swoim ifonem ? Pewnie sluzy ci tez zamiasy kobiety, wiem jakiej funkcji brakuje w twoim ifonie, mozliwosc plodzenia -pewnie z podniety na niego strzelil bys czworaczki

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Adam M  2014-03-12 13:06:42  host: h4-52.net.euron.pl

    @15 - niech sobie lśni jak gwiazda, ale już powoli widać że zbliża się do etapu kiedy zamieni się w czarną dziurę. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~cyanoone  2014-03-12 13:37:21  host: 91.224.47.100

    @15 Sorry stary ale ta Nokia kosztuje 500 zł... Ile Iphone'ów za to kupisz i jakich? Ja na przykład widzę w tej Nokii potencjał. Jeśli chodzi o upośledzenie przez brak usług Google'a i zastąpienie usługami M$ i Nokii to nie wiem o co Ci chodzi. W sklepie Nokii są darmowy aplikacje, które nie są darmowe w Google Play. Ekipa CyanogenModa ma już tą Nokię, więc... może by tak ją kupić ;) (Jeśli ktoś jest zainteresowany)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20.  2014-03-12 13:43:55

    No 5 cali to dla mnie zdecydowanie za dużo, ale tę X+ może nawet kupię - żeby się przyzwyczajać do tego typu telefonów... Bo jeszcze rok, dwa i nie będę miał wyboru niestety ;-(

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    21. ~niki1990  2014-03-12 14:23:47  host: n10-01-02.opera-mini.net

    wiecie co? ja kupię xl, zrobię root, dodam ramu, wrzucę. czystego androida 4.3 i będzie całkiem porządny sprzęt. albo lepiej, za te same pieniądze będę miała prawie nowego samsunga s3 na gwarancji, w którym będę mogła przynajmniej wymienić baterie na większą. a do tego jeszcze 4 rdzenie procesora i ze 2 gb ramu na dzień dobry.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    22.  2014-03-12 15:19:08

    @21 Kogo obchodzą te twoje pierdoły ? S3 Ma 1 GB Ramu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    23. ~Olek  2014-03-12 15:29:33  host: 84-10-0-226.static.chello.pl

    @22 Zależy która wersja. Ta z LTE ma 2GB RAM.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    24.  2014-03-12 15:39:02

    @23 Racja - o tej nie pomyślałem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~Lalunia  2014-03-12 16:33:03  host: n10-07-02.opera-mini.net

    Dzięki Wam koledzy za kulturalną dyskusję. Doradzcie mi co mam kupić męźowi na urodziny źeby miał tani internet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-03-12 16:45:21

    dla applefana minus, tak z przyzwyczajenia za pisanie głupot publicznie, @25 przeglądając dziś oferty internetu mobilnego ciekawie wyglądają propozycje od T-mobaj i Orżnąć :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~marrcus  2014-03-12 17:41:03  host: 178.180.92.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jest S3 9305 jest z LTE i 2GB

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~  2014-03-12 19:05:21  host: public-gprs516872.centertel.pl

    @22 błysnąłeś jak przepalona żarówka. I trochę kultury w rozmowie z damą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29. ~Nick  2014-03-12 20:37:19  host: 81.219.84.18

    jesli ktoś zna forum xda to tam jest cos opisane o tej nokii. juz zainstalowali na nim google play i inne aplikacje wiec nie dokońca sie nokii udalo sie obejsc tych apikacjii

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~ostropolis  2014-03-15 18:25:22  host: 088156034093.olsztyn.vectranet.pl

    Co oni uczepili sie tych kafelek ?!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-54-95.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~played | 2016-10-01 19:11:23

odchodzi przez zęby. nie pasowal do foto


~Oranżadka | 2016-10-01 19:07:59

25 - moze powiedz wszystkim ze sprzatasz u mnie ogród


~Calm7 | 2016-10-01 19:01:05

25). mówiłem, nie dawać mu bimbru..


wlo | 2016-10-01 18:57:01

19 - Polakiem jesteś? Chyba gorszego sortu, skoro nie znasz tak prostego przepisu?


~Oranżadka | 2016-10-01 18:55:03

Postawił chałupe i uciekl