Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wymienia wadliwe ładowarki

Nokia wymienia wadliwe ładowarki

WitekT 9 Listopada 2009 10:32

0 0

Nokia uruchamia dziś program wymiany ładowarek przeznaczony dla klientów posiadających wybrane modele ładowarek pochodzące od zewnętrznego dostawcy. W ramach programu zalecana jest ich wymiana, która jest oferowana bezpłatnie.

W trakcie rutynowej kontroli jakości, Nokia wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń. Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki, co stwarza potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu. Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny.

Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie określone modele wyprodukowane przez jednego z poddostawców w określonym czasie. Są to modele AC-3E i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15. czerwca i 9. sierpnia 2009 roku oraz model AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13. kwietnia i 25. października 2009 roku. Tylko model AC-3E był sprzedawany w Europie, ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane wyłącznie w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Nokia przygotowała specjalną stronę internetową, na której znajduje się więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem.




Nokia zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę.

Cały proces wymiany ma kosztować Nokię około 14 mln dolarów.

Przypomnijmy, że 2 lata temu Nokia prowadziła na szeroką skalę wymianę baterii BL-5 w związku z przypadkami jej przegrzewania. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2009-11-09 10:33:22

    a badziewne słuchawki kiedy będą wymieniać?

  • 0

    2. ~juurek  2009-11-09 10:39:42  host: 83-238-29-34.ip.netia.com.pl

    No zgadza się pisaliście, ale co z tego. Nokia Poland nie prowadziła takiej akcji wiem bo sam sprawdzałem, niestety nie udało mi się wymienić mojej baterii.

  • 0

    3. ~goo  2009-11-09 10:41:10  host: chello089074153057.chello.pl

    Problem z bateriami a teraz problem z ładowarkami. Nokia ma same problemy :>

  • 0

    4.  2009-11-09 10:44:03

    juurek: to miałeś pecha, bo generalnie dało się wymieniac bez większych problemów.

  • 0

    5. ~przygod  2009-11-09 10:47:09  host: chello089076059157.chello.pl

    Póki się nie psuje to wszystko made by NOKIA... a jak juz coś ma feler to w jednej wiadomości prasowej kilka razy podkreślą że to nie oni robili:)

  • 0

    6.  2009-11-09 11:18:39

    ~juurek - pechowiec z Ciebie jakiś... Ja miałem taką baterię (z serii podlegających wymianie) w odbiorniku GPS i bez problemu wymieniłem ;-)

  • 0

    7.  2009-11-09 11:19:13

    Chyba, że czekałeś aż zadzwonią zapytać czy czasem nie masz baterii do wymiany?

  • 0

    8. ~  2009-11-09 11:25:23  host: ip-89-174-40-250.multimo.pl

    Moja ladowarka ma sie dobrze jednak :)

  • 0

    9. ~Gooc  2009-11-09 11:43:43  host: chello089074153057.chello.pl

    @8. Moja również ma się dobrze :>

  • 0

    10. ~toczek  2009-11-09 12:17:29  host: 188.33.218.18

    ~juurek. Prawidłowo wypełnione zgłoszenie na stronie wymiany (o czym dowiedziałem się na Telepolis) i po 1-2 m-cach kurier zapukał do drzwi z nową baterią. Starej nie chciał odebrać. Tego dnia miał kilkadziesiąt przesyłek z bateriami, więc nie byłem jakimś szczęściarzem. Swoją drogą moja też pochodziła z odbiornika GPS.

  • 0

    11.  2009-11-09 12:37:08

    @2. Poprzez program wymiany baterii, udało mi się wymienić dwie które miałem.

  • 0

    12. ~kranu  2009-11-09 14:32:19  host: 87-205-11-29.ip.netia.com.pl

    Nie lepiej: http://chargerexchange.nokia.com/chargerexchange/pl/ ?

  • 0

    13.  2009-11-09 14:43:46

    Dwie nowe ładowarki Nokii mi się spaliły ! Są tragicznej jakości.

  • 0

    14. ~  2009-11-09 14:51:49  host: public76146.xdsl.centertel.pl

    12: pewnie ;) ale wtopa poza tym, Nokii nawet się nie chciało przetłumaczyć "Verification" :roll:

  • 0

    15. ~  2009-11-09 14:52:56  host: public76146.xdsl.centertel.pl

    13: Niestety te AC-3E są kiepskie... Lepiej ładować AC-5E, AC-4E albo AC-8E ;-) Ale niestety AC-3E są dodawane do telefonów "niszowych" :(

  • 0

    16. ~  2009-11-09 14:54:35  host: public76146.xdsl.centertel.pl

    Dziwne, że Nokia i SE ciągle coś wymieniają w telefonach, a Koreańczycy jednak nie... SE też wymieniał ładowarki CST-13 już daawnoo, a jakiś czas temu popularne baterie... Sam mam taką jedną napuchniętą od SE ;)

  • 0

    17. ~  2009-11-09 16:41:55  host: v04-06.opera-mini.net

    Mi w k700 spuchla tak ze klapka sie zdeformowala i pekla... E51 sie trzyma ale gdyby nie pekajace gumowe przyciski ktore popekaly chodz nie uzywam ich a tel jest w pokrowcu. O dziwo ludzie zachwalaja ten model za jakosc. Ja nie podzielam tego zdania.

  • 0

    18.  2009-11-09 16:46:06

    A kiedy wymiana telefonów? ;p

  • 0

    19.  2009-11-09 18:10:11

    No właśnie ***Rogi - za wadliwą odklejającą się klawę w N5500 nikt nie odpowiada ;(

  • 0

    20.  2009-11-10 00:30:17

    kazdemu producentowi sie zdarzaja wpadki przy tak zaawansowanych technologicznie konstrukcjach z jednej strony a okreslonych wymagan cenowych dla koncowego uzytkownika z drugiej. Kazdy chce tanie low endy ale cudow nie ma to musi odbic sie na jakosci.

Dodaj swoją opinię